Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha utazást tervezek Amerikába,...

Ha utazást tervezek Amerikába, egész pontosan New York, Manhattan-i rész, mit érdemes még megnézni?

Figyelt kérdés

febr. 9. 20:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
10: A Downtownból az Uptownba eljutni is. NY-ban ez nem távolság. Azért írtam, hogy nem tudom, mennyi időre megy a kérdező. Nekem bele szokott férni Coney Island, de ha ő nem akar oda menni, akkor nyilván nem megy. Nekem személy szerint a belváros már unalmas, de többször voltam NY-ban. Elsőre én is leginkább Manhattanen belül maradtam.
febr. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha mahattani kilátás is érdekel, akkor a Rockefeller Centerbe menj, onnan végig dél felé előtted lesz a Midtown, Chrysler Building, Empire State Building és a távolban látod majd a pénzügyi negyed felhőkarcolóit, az új WTC-t, de jó időben a Szabadság szobrot is.

A hajókirándulások Manhatten körül nem drágák, érdemes nem kihagyni.

Millió dolog van csak Manhattanben, MET, Central Park, Grand Central stb.

Engem ami legkevésbé fogott meg az a Times Square. Érdemes jókat kajálni, kolumbiai mamák elképesztő reggeliket képesek összeütni és olcsón.

febr. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Itt van a kilátás a Rockefellerből, még a Covid előtt csináltam:


[link]

febr. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

USS Intrepid Museum


Hadtörténeti múzeum egy repülőgép hordozón. A fedélzeten csomó eredeti harci repülőgép megtekinthető. Mellette a kikötőben van egy látogatható tengeralattjáró és egy valódi űrsiklót is meg lehet nézni.

febr. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
54%

Nekem az Empire State Building nem volt akkora élmény, mint a top of the Rock (Rockefeller Center tető kilátó) és a One World Trade Center, de nem mondanám azt, hogy inkább hagyd ki. Én sem tettem és nem bántam meg.


Nekem nagyon bejön a felhőkarcolókkal dekorált látkép. Szerintem ha teheted, akkor érdemes a felhőkarcolókba naplemente előtt menni és fent megvárni, míg besötétedik, hogy az esti fényeket is lásd fentről.


Amikor én New Yorkban voltam, még az Edge és a Summit One Vanderbilt még nem léteztek, ma már ezeket IS felkeresném (meg a többit is újra).

febr. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
57%

A filmes helyszíneknek érdemes utánanézni, főleg ha szereted a filmeket persze.


Esetleg a Madamme Tussauds-t is érdemes megfontolni. Én nem vagyok nagy híve az ilyesmiknek és már Budapesten is nyílt egy, de azért New Yorkban egészen más a lépték és a kínálat.

febr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Létezik egy New York Sightsseing Pass, amivel rengeteg látnivalót külön díj nélkül felkereshetsz, így az egyszeri pass vásárlással egy csomó pénzt meg tudsz spórolni. Önmagában az a lista, hogy mi mindenre tudod használni a passt is egy remek sorvezető, hogy miket érdemes megnézni, de az is nagyon sokat segít, hogy a passal a legtöbb helyre nem kell külön jegyet váltanod, időpontot foglalnod, sorban állnod, csak odamész, hogy már van jegyed, lecsipogják és mehetsz.


Benne van a legtöbb fő látványosság, azt hiszem, múzeumok is, Tusseauds, hop on hop off busz, éjszakai buszos városnézés, hajózás a folyón, szabadság szobor, stb.


Nézd azért meg alaposan, mert pl. Empire State Building úgy emlékszem nem volt benne, azért külön fizetni kellett, csak a másik két kilátó volt benne és annyi napra be kell fizetned a passra, amíg élvezni akarod vele a kedvezményeket.


Mindenhova csak egyszer tudsz vele bemenni, szóval ha egy látványosságot már felkerestél egyszer, akkor oda mégegyszer nem tudsz vele ingyen visszamenni (pl. nappal és este is felmenni egy kilátóba.


A hop on hop off hajót és buszt is úgy emlékszem, hogy csak egy napon tudod vele használni. Lehetőséged van fel-le szállni (hiszen erről szól a hop on hop off), de úgy emlékszem, hogy hiába van több napos passod, csak aznap tudod ezeket igénybe venni, amikor elkezdted, a többi napon már nem érvényes rájuk a pass.

febr. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
M&Ms Store - ha Londonban vagy máshol már jártál ilyen helyen, akkor nem olyan meglepő, de akkor tudod, hogy miért és mennyire élmény, főleg gyerekkel.
febr. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Moon_Walker ***** válasza:
0%
semmit.
febr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Minden megvan a falud 20 versztányi körzetében, igaz? Minek azért Menhetenbe elvitorlázni...
febr. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!