Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha utazást tervezek Amerikába,...

Ha utazást tervezek Amerikába, egész pontosan New York, Manhattan-i rész, mit érdemes még megnézni?

Figyelt kérdés

febr. 9. 20:55
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Én imádtam a new yorki forgatagot,a,sokfembert,és nekem nagyon bejöttek a Time Squere neonreklámjai,csomvideót csináltam.Mi is hajókáztunk a Szabadság szobor mellett,tök jó fotót lehetett csinálni,olyan mentünk,és életem legjobb hambiját ott ettem-egy olasz étteremben:)Bejött még az Art of Modern-én itthon is mindig megnézem a kortárs kiállításokat-,de megnéztük a Dakota házat is-ahol szegény John Lennont lelőtték-,és azt a hotelt,ahol többek közt a Beatlesék megszálltak.Ja és jót ettünk a Hard Rock Cafféban is.Mi Halloweenkor voltunk,ami óriási élmény v a sok őrült jelmezes figurával.
febr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi kb 10 éve voltunk, akkor ez volt a program:

- Central Parkban korizás (márciusban voltunk)

- Haarlem túra végén egy templomban Gospel kórus előadással

- Coney Island metróval

- Sétálás/kajálás a Chinatownban

- helikopterezés Manhattan felett

- Empire State Building teteje

- Broadwayen megnéztünk egy musicalt (Mamma mia)

- Staten Islandre hajó, szabiszobor nézés

- Brookly Bridge-en átsétálás

- Egy helyi körbevezetett - meet and greet vagy mi volt a neve, netes oldalon lehet emberkét "foglalni"

- Bulizás a meat packing districtben

- és persze éttermek, Diner-ek stb.


Mindez egyetlen hétbe belefért de jó előre megterveztem/lefoglaltam minden napot.

febr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:

Nekem a nagy kedvencem az egyik korábbi válaszoló által is említett High Line volt, egy régi magasvasúti sínpálya, amit közparkká alakítottak. Nagyon menő pár emelet magasságban sétálni az épületek között. :)


[link]


Ill. érdemes megnézni a déli végéhez közel eső Little Island nevű mesterséges parkszigetet is.

ápr. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
A High Line tényleg jó! Az is
ápr. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!