Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ezt csak én tartom rettentő...

Ezt csak én tartom rettentő diszkriminatívnak?

Figyelt kérdés

"Az utazó születési helye Magyarország. A Magyarországon kívül született magyar útlevéllel rendelkezők nem jogosultak az ESTA-ra, és az Egyesült Államokba való beutazáshoz érvényes vízumra van szükségük."

Ebben az esetben egy itt született és egy nem itt született magyar állampolgár külön kell minden igénylést elindítson, ha együtt akarnak utazni? Esélyes, hogy a nem itt született nem kapja meg a vízumot, míg az itt született pillanatok alatt megkapja az esta-t?

Barátnőm nagy álma, hogy egyszer eljusson Amerikába, de emiatt teljesen elbizonytalanodtam.

Köszönöm, ha megosztjátok a tapasztalataitokat!



ápr. 30. 13:53
 1/5 BeefEater ***** válasza:
87%

Minden ország olyan szabályt hoz a beutazáshoz, amilyet akar. Egy másik kérdésnél már kifejtettem, ez a Kormány hozzá nem értésére adott (szerintem) teljesen jogos reakció, annak ellenére, hogy hatalmas szívás.

A barátnőd ettől még mehet, de vízumot kell igényelnie.

ápr. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel az Esta maga diszkriminatív, nem? Egy marokkoi állampolgár miért nem kapható meg? Egy afrikai?
ápr. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Ahogy az első írta: minden ország azt enged be, akit és ahogy akar és itt pont.


Egyébként meg USA esetén simán előfordulhat, hogy a JFK-n leszálltok, aztán egyikötöket beengedik, a másikat meg visszafordítják. Szóval, ha ilyentől féltek el se induljatok, mert ott még a "kapuban" is érhetnek meglepetések.

ápr. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve neked is vízum kellett volna. Az ESTA egy könnyítés, nem kötelezettség. Köszönd a kormánynak, akik boldog-boldogtalannak adtak magyar állampolgárságot, nem foglalkozva azzal, hogy ezzel a más országok által a magyar állampolgároknak adott előnyöket is megadták és sajnos sokan vissza is éltek vele.
ápr. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3# csak amiatt visszafordíthatják, mert nem itt született?

Mindenkinek köszi a válaszokat!

máj. 7. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!