Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan működik az USA-ba utazás?

Hogyan működik az USA-ba utazás?

Figyelt kérdés

Jövő tavasszal szeretnék kimenni a nagyimmal a barátnőjéhez, akik már kint élnek egy ideje. Egyelőre még csak tervben van a dolog, de szeretném tudni, mire kell készülni, hogy megy ez az egész ESTA igénylés, hol kell ezt igényelni, illetve milyen adatokat kérnek majd? légyszi segítsetek, eddig csak Európán belül repültem, szóval nincs sok tapasztalatom.

A válaszokat előre is köszi! :-)



ápr. 30. 17:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
ápr. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
kitoltod a kerdoivet, befizeted a dijat es rovid idon belul jon az ESTA, tenyleg semmi ördöngösség nincs benne
ápr. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi! Így már világos!
máj. 1. 13:33
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták, az ESTA kérdőívet kitöltöd, kifizeted a díjat és egy idő után jelzik, hogy elfogadták. Arra figyelj, hogy a kérdésekre jó választ adj. Egyik kérdés az, hogy csak átutazóban vagy-e, ezt sokan el szokták rontani és aztán fizethetnek újra, hogy a helyes választ írják be. Ott az átutazás azt jelenti, hogy az USA nem célállomásod, csak máshova utazóban átszállsz náluk. Amerikai kontakt címként az ismerőst, vagy szállodát add meg, ahol lakni fogsz.


Ezen kívül meg nagyjából ugyanolyan az utazás, mint bárhova máshova, csak a távolsággal együtt sokkal tovább tart a repülés és nagyobbak a gépek is. Általában 3x3 széksoros, széles törzsű gépek járnak, 8-15 óra a menetidővel. A gépen van fedélzeti szórakoztató rendszer a székek támlájába épített képernyővel, rajta csomó filmmel, sorozatokkal és játékokkal, a napszakokhoz igazodóan 2-3 alkalommal is szolgálnak fel kaját mindenkinek.

máj. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
És ti melyik légitársaságot javasoljátok? Az Airfrance-t, a Lufthansa-t és a British Airways-t néztem, vagy ezek kb ugyanolyanok?
máj. 2. 22:19
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a Skyscanneren pl. hogy a te viszonylatodban milyen árakat ajánlanak. Ha BA, akkor Londonban szállsz át, ha Lufthansa akkor vagy München vagy Frankfurt, ha Air France akkor Párizsban van az átszállás. Az Austrian Airlines-nak vannak Bécsből közvetlen járatai néhány amerikai nagyvárosba, akkor nem kell átszállni. Már ha Bécs is szóba jöhet nálad.

A British Airways mabapság nem tartozik a legnívósabb társaságok közé. A Lufthansa viszonylag jó volt, de a Covid óta nagyon elszálltak az áraik, és a fedélzeti kiszolgálás színvonala nagyon egyenetlen. Szerintem jelenleg a 3 közül az Air France nyújt jobb árakat de az biztos, hogy turista osztályon a kajájuk veri a másik kettőt. Én korábban sokat utaztam az USA-ba Lufthansával, de a Covid óta inkább Air France-al megyek. Idén már négyszer voltam velük odaát

máj. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Ja, még annyi, hogy az ESTA-t csak azon az oldalon intézd, amit az #1-es beírt, mert az a hivatalos és magyar nyelv is választható, valamint nincs kényelmi díj, 21 dollár ha jól emlékszem és kész.

A másik, bár lehet felesleges mondanom, de a Skyscanneren vagy Google Flightson nézegetsz, de mindig az adott légitársaság oldalán vedd a jegyed, óvakodj a közvetítőkön keresztüli vásárlástól

máj. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
63%

Érdemes elgondolkodni az Aer Linguson, dublini átszállással

Dublinban megtörténik az amerikai ellenőrzés (preclearance) is és akkor megérkezel csak kisétálsz a reptérről, ott már nincs ellenőrzés

máj. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Covid előtt a LOT-nak volt jó áron közvetlen Budapest-New York járata és szerintem nem gógl rossz a szolgáltatásuk.


A közvetlen járat megszűnt, de átszállással nekik is lehet még mindig jó ajánlatuk.


Ahogy írták, érdemes Bécsben is nézelődni. Szokták mondani, hogy az a harmadik budapesti terminál.

máj. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%

Tényleg, volt közvetlen járata a LOT-nak is, New Yorkba mentem is velük, de asszem Chicagoba is mentek Pestről. Nem volt rossz, a lengyelek az élet minden területén nagyon nyomulnak már vagy 20 éve. Jobb gépeik vannak mint az Austriannek. Kár, hogy közbejött a Covid

Én az útjaim nagyobbik felét Bécsből indítom, nagyobb a járat valaszték és sokszor olcsóbb is mint Pestről. Igaz, én nagyjából a két reptér között lakom félúton. A parkolás viszont drágább Schwechaton

máj. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!