Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan működik az USA-ba utazás?

Hogyan működik az USA-ba utazás?

Figyelt kérdés

Jövő tavasszal szeretnék kimenni a nagyimmal a barátnőjéhez, akik már kint élnek egy ideje. Egyelőre még csak tervben van a dolog, de szeretném tudni, mire kell készülni, hogy megy ez az egész ESTA igénylés, hol kell ezt igényelni, illetve milyen adatokat kérnek majd? légyszi segítsetek, eddig csak Európán belül repültem, szóval nincs sok tapasztalatom.

A válaszokat előre is köszi! :-)



ápr. 30. 17:29
1 2
 11/17 NTBS ***** válasza:
50%
Kitöltöd az ESTA-T. Veszel jegyet és indulás.
máj. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Így elsőre nekem is az AirFrance volt a legszimpatikusabb, már ki is néztem az időpontot, ha minden igaz akkor Airbus A350 fog menni, a másik ami maradt az a KLM az 787-10.
máj. 3. 18:54
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a KLM inkább Boeingeket használ. Mind a két gép modern, jó gép nem olyan őskövületek mint az Austrian triple sevenjei. Ha árban nem jelentős a különbség, akkor inkább az Air France-t válaszd párizsi átszállással. A KLM Amszterdamban szállít át és a Schipholon még mindig gond van időnként a munkaerő hiányából adódóan. Többször előfordult velem, hogy már indultunk volna, de a cockpit elnézésünket kérte, de még mindig nem ért el hozzánk a push-back tractor, vagy érkezéskor várni kellett, mert nem volt aki üzemeltesse az utashidat.Volt olyan, hogy már a kapunál várakoztunk, elmúlt a boarding ígért ideje, aztán kiderült, hogy a crew még egy másik járaton utasként közeledik. Végül ezekből nem lett gond, egy 10 órás úton sokat be is hozhatnak a pilóták.

Ami viszont több mint kellemetlen, hogy ha túl rövid az idő az átszállásra (mondjuk 1 óra vagy kevesebb), akkor te még átérsz, de a feladott bőröndöd már nem biztos. Jártam így nemrég, hogy Houstonba érkezve már várt egy hölgy, aki néhány utassal és velem is közölte, hogy csak a másnapi járattal érkezik a cuccunk. Sajnos ilyenek előfordulhatnak a légiközlekedésben.

máj. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha átszállással mész valahova, nem közvetlen járattal, akkor a kézipoggyászba mindig érdemes csomagolni pár napra való fehérneműt, váltás ruhát, gyógyszereket és a legszükségesebb dolgokat, amik nélkül nehéz lenne túlélned.


A feladott poggyásszal bármi történhet, készülj úgy, hogy akár több napig is nélküle kell majd létezned. Én jártam már úgy, hogy egyik csomag másnapra ért oda, a másik még egy nappal később.

Egy ismerősöm viszont úgy járt, hogy a társaságukból mindenki csak napokkal azután kapta vissza a feladós poggyászát, hogy visszaértek az egy hetes utazásról. Ezért jár kártérítés, de ettől még szívás, ha napokig, vagy akár az egész út alatt a tervezett cuccaid nélkül kell kihúznod. Ha bevásárolsz a szükséges cuccokból, akkor meg nem csak költesz egy csomót (esélyes, hogy többet mint amennyi kártérítést kapsz), hanem még plussz csomagod is lesz miatta, amit aztán haza kell hoznod - esélyes, hogy felárral...

máj. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Igen, arra mindenképp készülni szeretnék ha esetleg elveszne a bőrönd. A válaszokat köszönöm szépen, sokat segítettek!
máj. 3. 22:03
 16/17 anonim ***** válasza:
70%

Eloszor ESTA-t intezd el ahogy mar fent leirtak.

Utana vegyel csak repjegyet ha ezt megkaptad.

Legitarsasagokkal nincs tapasztalatom, en mindig ugyan azzal megyek mert a tobbivel tobb atszallas lenne. Egyszer mentem 2 atszallassal de olyan rossz volt az europai atszallas hogy majdnem lekestem a gepet a sok varakozas, sorbanallas, ujabb biztonsagi ellenorzes miatt. A poggyaszom le is keste, azt masnap megkaptam.

Legyen a kezipoggyaszban egy kisebb tulelo csomag, alsonemu, polo, stb ha esetleg a csomagfelvetelnel nem jon a borondod.


Hagyj 2 orat legalabb az atszallasra. Minden repter mas, valahol 20 perc alatt atmesz a kapudhoz, mashol legalabb 1 ora. Vannak repterek ahol a terminalok kozt van biztonsagi ellenorzes es buszokkal visznek at a terminalodhoz, a buszra varni kell mert sokan vannak es ezzel sok ido elmegy. Mas reptereken meg konnyebb a terminalok kozt kozlekedni es nem buszoztatnak meg nem nezik a megegyszer a cuccaidat.

máj. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
36%

Airfrance: átszállás Párizsban, ritka fos reptér. Egyszer kellett, órákig csak sétáltunk.

Lufthansa: Frankfurt, az is egy katasztrófa, sok taxizás meg sétálás

British Airways: London-ban sem szállnék át


Mi KLM/Delta-val mentünk a legtöbbször Amszterdamon keresztül. Tapasztalatom szerint ott a leggyorsabb az átszállás, a kapuk is közel vannak egymáshoz. Annyi, hogy a Taxizás néha sokáig tart ha a 36L/18R pályát használják, de nem vészes, mert 30 csomóval csomják neki

máj. 7. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!