Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kanadába szeretnék menni azon...

Kanadába szeretnék menni azon belül is Vancouverbe (letelepedni) Kérdés lent?

Figyelt kérdés
Már utána néztem netten bizonyos dolgoknak ,de mindig nem világos tejesen,olvastam valami olyasmit ,hogy a bevádoláshoz szükség az ,hogy a szakmád fent legyen azon a bizonyos listán, ha elvégzem a főiskolát építsz mérnök leszek, de valami olyant is olvastam ,hogy az USA-ba nem fogadják el a magyar diplomát, Kanadával mi a helyzet? Ott se fogadják el ,vagy ott elfogadják?ÉS valami pont rendszerről is olvastam ,ha valaki el tudna arról küldeni egy linket ,hogy mi is tartozik bele ,azt megköszönném.
2010. nov. 27. 10:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
És hogy akarsz letelepedni? csak ugy nem agyák meg az állampolgárságot. fél évre megkaphatod a turistavízumot de utána ugyis el kell jönöd kivéve ha egyik családtagodnak nincs meg az állampolgársága ugy 2 személyt kivihet magával vagy egy ottanival kell házasaágoz kötni.
2010. nov. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Minden kérdésedre itt a válasz :)

2010. nov. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Kanadában nem fogja senki mondani, hogy elárultad Magyarországot, és azt sem, hogy nem tartozol Kanadába.


Pont az ilyen bunkók (előző hszoló) miatt nem hiányzik sok kivándorlónak a magyar nép.


Egyedül a szűk családi és baráti kör hiányozna nekem is.


Lehet lepontozni...

2010. nov. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Miért lennék én hazaáruló?

hazaáruló az aki úgy intézi a dolgokat hogy a saját érdekében áll és a hazának ártson azzal!

Azért szeretnék kiköltözni mert tetszik a hatalmas érintetlen erdők az ahogy elképzelem hogy esik a sok hó miközben sétálok egy jó kis túrán a rockymountain-ban ,a kanadai emberek barátságossága, és tudom hogy sehol sincs kolbászból a kerítés és azt is ha valaki sok energiát fektet itt Magyarországon azok is sokkra viszi itthon is ,de amikor mentem bárhova nyaralni nyugat Európába és kérdezték honnan jöttem én meg mondtam hogy Magyarország azt se tudták hogy hol van és ha azért azt mondom hogy Kanadából ,akkor azt biztos tudják hogy hol van.Budapest gyönyörű,de csak a régi épületek szépek amit mostanában épülnek csúnyák és nem jó minőségűek mert hamar bejut a talajvíz ,mert nem szigetelik le rendesen ,az eső befolyik könnyen bepenészednek a falak ,és a rengeteg .panel ház amit nem nagyon szeretem m.ert csúnyák.És ha Kanadába ha arra vágyom hogy régi épületeket lásak akkor csak elmegyek Ottawába ha meg a modern felhőkarcolókra vágyom akkor maradok Vancouverbe.Nekem tetszik az hogy sok színű minden féllé fajta ember van ott és engem egyáltalán nem zavarnak a kínaiak meg ilyesmi sőt tisztelem őket mert nekik még sokkal nehezebb kijutni meg ilyesmi és még is megcsinálják mert elvállalnak minden munkát és nem panaszkodnak ha egyből nem lesznek gazdagok, mert én sem azért akarok kimenni!Van sok kanadai ismerőesőm ,ők eltudnak majd nekem intézni egy csomó dolgot, és míg nem lesz lakásom addig, meg szállhatok valamelyik ismerősömnél.ÉS NAGYON FONTOSS DOLOG AMI NEKEM TETSZIK AZ-AZ A OPTIMIZMUSUK ,SAJNOS A MAGYAROK NAGY RÉSZE PESSZIMISTA "Úgyse fog sikerülni" vagy "Lehetetlen"

2010. nov. 27. 13:25
 5/13 anonim ***** válasza:
36%
Én nem tudnám elképzelni az életemet semmilyen nyugati országban. Nagyon hiányozna az itteni életstílus.
2010. nov. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Előzőnek:


Van aki meg Magyarországon nem tudja elképzelni az életét mert nagyon hiányozna neki a Nyugati életstílus..


Ez személy és korfüggő. Attól is függ, hogy beszéled a nyelvet, milyen a személyiségtípusod, mik a céljaid, vágyaid.


Nem lehet kimondani, hogy a magyar életstílus mindenkinek megfelel, akár itt él, akár nem.

2010. nov. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én nem akarok Mo-n élni, mert nincs ami idekötne és ha van lehetőségem választani hogy mi legyek magyar vagy kandadai inkább Kanadai lennék.Ami hiányozna azok a rokonok de ha én mennék ők is jönnének utánam.Én még csak 17 éves vagyok nem kezdtem még el az életet igazán ha elmének sémit nem hagynák itt félbe.Voltam két hónapot Angliába nagyon tetszett az a fejlettség nem lehetett buszon metrón lógni mert úgy voltak kialakítva az emberek megbíznak egymásba és ha bemegyünk egy Tescoba és belépünk ott a bejáraton egyből a sorok közt találhatjuk magunkat ahogy bejöttünk úgy ki is tudnánk menni úgy hogy nincs semmi ami megállítana ugyanis hogy fizessek ahhoz hátra kellet mentem fizetem és ugyan úgy kifizetetlen áruk között még mindig elhatottam volna de minek tettem volna az üdítőket leszámítva olcsóbbak voltak a dolgok mint itthon!
2010. nov. 27. 20:04
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Én is 17 vagyok :)


Teljes mértékben igazad van. Ezért engem úgy le fognak pontozni, amennyire csak lelehet pontozni valakit, de muszáj volt ezt még ideírnom.


És majd jönnek, hogy fiatal vagy stb.., de ha megnézed még 40-50 évesen is mennek ki az emberek, mert itt már annyira reménytelen. 18-30 közötti a legtöbb kivándorló szerintem. Van aki csak rövid időre megy ki, de szép lassan annyit jár oda, hogy már ott lakik. És ha onnan visszalátogat Magyarországra, akkor tapasztalja meg az igazi honvágyat. Sokan azt mondják, egész életedre idegen leszel; de ez egy maszlag. Én jobban elidegenedtem Mo-tól.


Sok sikert:)

2010. nov. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Van pontrendszer, valaki már linkelte is szépen, 67 kell a százból. Kapsz pontot a diplomádra, nyelvtudásra, munkatapasztalatra, extrákat ilyen-olyan kanadai "kapcsolatra". Egy év gyakorlat nélkül nem kapsz pontot munkatapasztalatra, extra pontot nem kapsz, szerintem esélytelen.


Ráadásul valóban van egy előszűrő, ahol megint csak egy év gyakorlat kell azon a bizonyos listán amin szerintem építész távolról sincs VAGY kell egy kanadai cég aki kijelenti hogy alkalmaz ha kijutsz. Ez egyben 15 pont a pontrendszerben is.

2010. nov. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Megnéztem ,és rajta van a listán méghozzá a top szakmák között:)az egy éves szakmai tapasztalat az semmi azt megszerzem mert ott vannak a nyári munkák és én majd a főiskola mellet dolgozni fogok, az egyik kanadai ismerősöm magánvállalkozó ne nagy céget képzelj de mivel építészettel foglalkozik ezért megkaphatom tőle a munkavállalásit és 3 év múlva megkapom az állampolgárságot,tehát nem reménytelek a dolgok csak utána kell keresni és meg kell tenni mindent másnak is sikerült nekem is fog ,OPTIMIZMUS:)
2010. nov. 28. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!