Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyi pénzből jönne ki kb....

Mennyi pénzből jönne ki kb. egy 2 hónapos nyaralás az USÁ-ban?

Figyelt kérdés
Nagy hotelek helyett minél olcsóbb helyeken megszállással, meg USÁ-n belül nagy utazgatások nélkülözésével. (Elsősorban California államban maradnék)
2012. jan. 1. 13:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%
1 millió kb.
2012. jan. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%

Szia, mi 2 hónapot voltunk kinn a nyáron.

Ebből

2 hét Los Angeles

1 hét San Francisco

1 hét Santa Barbara

2 hét New York

1 hét Las Vegas

Tettünk kisebb utakat is, 1-2 napos kirándulásokat.

Niagara, Toronto, Washington DC

Nemzeti parkok: Yosemite, Bryce Canyon, Antelope Canyon, Grand Canyon, Zion


Hány éves vagy? Mennyire gondolod komolyan ezt az utat? Kivel mennél? Én szívesen segítek neked, megtervezni a dolgot. Nekünk 4-ünknek 2,5 millió volt az egész. A szállás ingyen volt mindenhol.

Amit fizettünk az a repülőjegy, autóbérlés, kaja és rengeteg fizetős program.

2012. jan. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg 1 millio nem lenne eleg, max 1 honapra. Ha majkremen akartok elni meg akkor se, de ez az en velemenyem. Szerintem 2 milliobol ki lehet hozni,ha mazlitok van, na meg csak te mennel vagy mas is? Mert eleve egy embernek 300 korul mozog a repjegy!
2012. jan. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Én is 2 millára tippelnék.

Ha nincs aki furikázzon, akkor lehet, hogy erre a két hónapra nem is kocsit kéne bérelned, hanem olcsóbb lenne venni egy csotrogányt.

2012. jan. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

2. vagyok és tapasztalatból mondom, hogy nem kell hozzá 2 millió, pláne ha csak egy államban akarsz lenni.

Nekünk 200 ezer volt a repjegy 4 hónappal korábban lefoglalva, az utazás kezdetétől.

American Airlines honlapján vettük meg.

Budapest - New York

2 hét múlva

New York - San Francisco

Ezután kocsival utaztunk mindenhova. 5 hét múlva pedig

Las Vegas - Budapest

Erre mind 200 ezer Ft volt a repjegy. Sokat kell keresgélni a neten és flexibilisnek kell lenni a dátumokat illetően.

2012. jan. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Hát, én is hasonlót tervezek most! :)

Az az út, amit itt az egyik válaszoló leírt, nagyon-nagyon tetszik! Gratulálok, hogy így összehoztátok, irigykedem! :) (Csak jó értelemben!)

Én most egy ilyesmi utat szeretnék: New York (Niagarához utazással, Broadway előadás látogatással) - Florida (Harry Potter Land, DisneyWorld), meg persze a város megismerése mindenhol. A legeslegboldogabb akkor lennék, ha sikerülne Californiába is átjutni, bár tudom, hogy az messze van.

Na most a nagy akadály nekem is a pénz, legfeljebb (minden családi segítséggel együtt) egymilliót tudnék rá összeszedni, nem tudom, mennyire jönne ki belőle...

Szóval ebből kiindulva a te kérdésedre az lenne a válaszom, hogy nem mindegy hova akarsz menni, mikor, hányan... Ha egy államban maradsz akkor a belföldi utazgatást megspórolod, ami már önmagában is sokat jelent, szerintem is olyan egy-másfél millió körül lenne mindennel együtt. De tényleg rengeteg mindentől függ.

2012. jan. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Már voltam kint néhányszor N.Y.-ban, Orlandóban, Miamiban.

1-2 hónap alatt ezeket, alaposan be lehet járni.


1. Mindenképpen autó kell!!

2. A legolcsóbb ha 4-en mentek, mert akkor annyi felé oszlik az autó és a szállás költsége.

2012. jan. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

14:47

Hogy érted, hogy mindenhol ingyen volt a szállás?

2012. jan. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
És, ha nincs autó, és egyedül megy az ember? :S (Mint, ahogy az én esetemben lesz...)
2012. jan. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

10:47 és 19:28 vagyok

Ingyen szállás: Tagja vagyunk egy homeexchange (házcsere) oldalnak. Azt takarja magában, hogy mi olyan amerikaiak házában szállunk meg, akiket nem ismerünk. Ők addig a mi házunkban szállnak meg Magyarországon. Vannak olyanok, akiknek van nyaralójuk, vagyis második házuk. Azokkal könnyebb időpontot egyeztetni. 2 hónapra nem volt egyszerű megszervezni, de végül sikerült. Minden helyen találtam valakit, aki hajlandó volt velünk cserélni.

Persze ehhez nyitottnak kell lenni, és bízni a másikban. De a cserét számos e-mail váltás előzi meg. Az oldalra regisztrálóknak pedig be kell fizetni bankkártyáról 20.000Ft-ot, hogy használhassák az oldalt. Így ellenőrzik le az adatainkat.

Szóval gyakorlatilag mi 20000Ft-ért szálltnuk meg a 2 hónapos nyaralásunk alatt 4-en. Ez nem rossz ár szerintem. :)

Amúgy nagyon gazdagok IS vannak ezen a honlapon. Az 5 ház közül amelyikben megszálltunk 2-ben jacuzzi is volt a kertben! Akikkel pedig cseréltünk nagyon kedvesek és segítőkészek voltak. Volt aki még egy kis nem romlandó kaját is hagyott nekünk. :)

A csere azért is jó, mert nem csak a szálláson spórolsz. Általában megengedik, hogy használd a biciklit, legalább egy számítógépet, surf deszkát és egyéb kellékeket.

Mi 2 családdal még kocsit is cseréltünk. Itt mondjuk én nagyobb kockázatot látok, mint a ház cserében. Azonban egy cascó-val itt sem lehet probléma. Ez is gördülékenyen ment, így 3 hétre megspóroltuk a kocsibérlést.

A többi helyen mondjuk így is kellett.

Akit érdekel ennél is bővebben írhat privit vagy akár ide is.



Aki egyedül megy, és nem akar kocsit bérelni annak azt javaslom, hogy New Yorkba menjen. Oda nem kell kocsi. Ott jó a tömegközlekedés. Veszel 1 hetes bérletet és oda mész ahova akarsz. Illetve szerveznek ilyen egy napos utakat a Niagara-hoz és Washington DC-be is. Nagyon sok honlapon érdeklődhetsz ezekről.


Aki ragaszkodik Kaliforniához az közlekedhez busszal. Vannak nagyobb távok amiket busz tesz meg. Egyik ilyen a greyhound társoság. Ez a legolcsóbb és állítólag a legmegbízhatatlanabb.

A városon belül: San Francisco-ban jó a tömegközlekedés.

Los Angeles az már más dolog. Megoldható azért. A legfontosabb helyekre jár busz is.

2012. jan. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!