Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyi pénzből jönne ki kb....

Mennyi pénzből jönne ki kb. egy 2 hónapos nyaralás az USÁ-ban?

Figyelt kérdés
Nagy hotelek helyett minél olcsóbb helyeken megszállással, meg USÁ-n belül nagy utazgatások nélkülözésével. (Elsősorban California államban maradnék)
2012. jan. 1. 13:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Azta,nem semmi! Lehet hulye kerdes,de ez alatt van valami konkret biztositas, vagy valamit alairtok,vagy pusztan "bizalmi" jatek? Azert gratulalok,hogy neked igy osszejott, ehhez en szerintem betoji lennek, bar lehet csak most mondom ezt, mert elsore "fura",ilyenrol meg nem is hallottam. Max valami hasonlorol,de akkor te is ott vagy mikor jonnek,gondolom azt tobben ismerik. Mondjuk nekem meg az is furcsa volt eloszor. Ba ott nem kernek penzt a belepeshez,tehat a te megoldasod lehet meg biztonsagosabb?
2012. jan. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nincs semmiféle biztosítás, ami külön erre vonatkozna. Bizalmi alapon működik. Amúgy nem szokott probléma lenni.


Az USA-n kívül cseréltünk már Párizzsal. Ott töltöttük a tavaly karácsonyt. Nagyon szép házban a centrumban, 2 perc sétára a Champs-Élysées-től. Tavaly januárban cseréltünk egy szlovák családdal, hogy síeljünk.

Idén februárra pedig már le van beszélve egy svájci családdal a csere, szintén síelni.


Amit te mondasz az a couchsurfing. Ha arra gondolsz. Annak is a tagja vagyunk, bár amióta rátaláltunk arre a cserés oldalra nem igazán szoktunk azzal foglalkozni. Kb 6-szor fogadtunk mi embereket. Amúgy ez is érdekes élmény.


Mi egy 5 fős család vagyunk, szóval nem olyan egyszerű nekünk találni olyat aki befogad. Mikor Párizsba mentünk akkor befogadott valaki egy éjszakára félúton. Így nem egybe kellett levezetni az 1500 km-t.

Az USA-ban is volt, hogy befogadtak 1-1 éjszakára. Mert volt, hogy otthagytuk a házcserés házat, hogy egy kört tegyünk a nemzeti parkok tájékán. 4 napra hagytuk üresen a házcserés házat. Akkor minden éjszakát más CouchSurfingesnél töltöttünk. Változó élményekben volt részünk.

Volt ahol szép, tiszta ágyon aludtunk. De volt ahol olyan szobát kaptunk, hogy nem volt áram/villany. Ja és pókok voltak a szobában. A gyerekeknek többször a földön kellett aludni. De ezek is szép élmények. Látjuk hogyan élnek mások, és egy jó kaland.

Mindig 7-kor mentünk a befogadó családhoz. Másnap reggel pedig korán már tovább is álltunk. Szóval gyakorlatilag csak aludni mentünk oda.

Hozzátenném ez az oldal nem annyira erről szól. Itt inkább haverkodnak az emberek, közös programot csinálnak, főznek egymásnak. Mikor mi fogadunk akkor mi is ezt csináljuk. Azonban ha minket fogadnak, akkor valahogy jobban lekötnek az ottani nevezetességek. xD


Mi a CouchSurfinggel kezdtünk, és azzal nőtt meg a bizalmunk az emberekben és az ilyen oldalakban. Ott azért kisebb talán a veszély, mert találkozol azzal az emberrel akihez mész, vagy aki megy hozzád. Így szemmel tudod tartani, hogy ne lopjon vagy ilyesmi. Ja, és nem vagy köteles odaadni a házkulcsod neki.


Couch Surfing akkor jó, ha nagyon laza vagy és szereted az embereket. Na meg ha max 2-en vagytok. Akkor még főznek is nektek kaját, és könnyebben befogadnak. De akkor is általában max 3-4 napra.


Házcserélni akárhány napra lehet. Akár csak egy hétvégére, vagy akár 1 hónapra is. Minden megbeszélés tárgya. Tied az egész ház. Nincsenek kellemetlen szituációk. (WC-zés, zuhanyzás, stb)

2012. jan. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Jaj, de jó megoldás!! :) Csak az a bökkenő, hogy egy 55 nm-es panel nem érdekelne senkit. :D


Amúgy én, és szerintem kis túlzással az egész világ tud erről a megoldásról. Persze csak azok, akik látták azt a bizonyos filmet, aminek a címe nem jut sajna eszembe, de egy nagyszerű vígjáték volt, Jude Law-val, Cameron Diaz-zal, és még egy-két hírességgel a főszerepben.

Ilyenkor télen le szokták adni, már min. 5 éves ez a film, egy brit és egy amerikai magányos nő házat cserél a karácsonyi, szilveszteri időszakra, és végül ez idő alatt lelnek párra, az idegen országban. Ugyanúgy használva a másik kocsiját stb.

Ott is egy erre szakosodott internetes oldalon veszik fel egymással a kapcsolatot. Talán Holiday a film címe, de nem biztos.

2012. jan. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

23:13 és

23:16 vagyok.


Így már értem az "ingyen szállást".

Gondolkodtam már én is hasonlón, de az én "cserealapom" ki van adva egész idényben.

Vagyis én pont annyi pénzt vesztenék a "ingyenes" házcserével,

mint amennyiért kiadnám azt másoknak.

(Remélem érthetően fogalmaztam.)


Azért megköszönném, ha esetleg belinkelnéd ezt a csereoldalt.

2012. jan. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nekünk is van második házunk amit kiadunk.

De mi azt a házat cseréljük amiben lakunk. Szóval ez amúgy üresen állna a nyaralás alatt, ha nem cserélnénk el.


Több ilyen oldal is van. Ez a kettő a legjobb:

[link]


[link]

2012. jan. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Köszönöm a linket!!
2012. jan. 4. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem semmi... Nekem nem lenne ehhez bátorságom.
2012. jan. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Érdekes számunkra, ahogy néhány ember reagál. Rögtön, hogy "és nem féltek, hogy kirabolnak"? Vagy "és hagyod, hogy mások aludjanak az ágyadba"?


Nekünk nagyon jól működik. Máshogy el sem tudjuk képzelni a nyaralást. Ez előtt évi egyszer mentünk nyaralni. Ezzel a módszerrel sokkal gyakrabban tudunk. Kényelmesebb is, hogy egy egész ház áll a rendelkezésünkre.


Sokszor kapunk ajánlatokat a világ minden pontjáról. Sokat nehéz szívvel utasítunk vissza a pénz, időhiány miatt.


Sokan félnek egy ilyet bevállalni. Másoknak nincs is rá módjuk.


Sokan irigykedtek, vagy rosszalló megjegyzéseket tettek az amerikai utunk után. De ők mind tudják, milyen módszerrel csinátuk. Ők azonban félnek ezt kipróbálni.

Pedig az az igazság, hogy ilyen módszerrel bárki számára elérhetőbb a nyaralás. Akár egy prágai hétvége, de még Mo-n belül is lehetne cserélni.

Szóval szerintem nyitottnak kell lenni. :)


Ha van probléma az maximum olyan jellegű, hogy nem takarították ki a házat egészen úgy, mint előtte volt mondjuk.

2012. jan. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
legalább 2 milka
2012. jan. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Ha többen mentek jobb. Szállás, autóbérlés ktg eloszlik.

Egyedül akár 1,5-2 milla. 3-4 főnél 1-1,5 milla is elég lehet.

2014. febr. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!