Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Floridaiak, szerintetek...

Floridaiak, szerintetek érdemes kiköltözni Floridába vagy egyáltalán az USA-ba? Jobb ott az élet? Melyik részre érdemes költözni?

Figyelt kérdés
Én egy tini vagyok és van két öcsém. Az apukámnak valószínűleg lenne állása. Amerikai magyarok! Mi a véleményetek Floridáról?? Érdemes kiköltözni?? Milyen ott a suli??

2013. aug. 25. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
27%

Olvass már egy kicsit utána!!! Mindennek a kulcsa a zöldkártya! Azt pedig reálisan 3 úton lehet szerezni.


- házasság amerikai állampolgárral

- amerikai, közvetlen rokon

- zöldkártyalottó


Munka útján kijutni csak nagyon magasan képzett, nemzetközileg elismert szakembereknek van.


Florida amúgy nem a legideálisabb bevándorlási célpont, lévén kevés a munkalehetőség az államban. Főként nyugdíjasok és gazdagok állama ez.

2013. aug. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Azt pedig reálisan 3 úton lehet szerezni. "


+1, mert munka útján is lehet. Semmivel sem valószínűtlenebb, mint az, hogy valakinek épp USA állampolgár lesz a házastársa. Nem tudom a pontos adatokat, de megkockáztatom, hogy munka útján legalább annyian vagy többen jutottak már ki, mint házasság útján.

(No meg 5. lehetőség, hogy illegálisan is ki lehet menni... így is rengetegen élnek kint, de ehhez tanácsot ők sem a gyakkérdésekről szedték össze gondolom. Én legalábbis biztos nem segítenék illegális dologban senkinek.)

2013. aug. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi:)

ja és igenis sokat olvastam utána, meg úgy általában az USA-ról, de gondoltam itt is kérdezősködöm

2013. aug. 25. 20:34
 4/6 Makoscsiga ***** válasza:

" Mindennek a kulcsa a zöldkártya!"

Azért ez nem teljesen így van. Nem írta a kérdező, hogy milyen időintervallumról és milyen munkáról lenne szó, számos vízumkategóriában (letelepedési engedély nélkül) lehet munkát vállalni úgy, hogy a munkavállaló viszi a családot arra az időszakra, amíg a vízum vagy munkavállalási engedély érvényes.


"érdemes kiköltözni Floridába vagy egyáltalán az USA-ba? Jobb ott az élet?"

Ez elég értelmetlen kérdés. Florida, és pláne az USA hatalmas. Sokféle vidékkel és emberekkel. Hogy érdemes-e kimenni? Csórónak szar munkát csinálni nincs értelme, jó munkát sok pénzért van. Ugyanez érvényes a második kérdésre: ahol van pénz ott jobb az élet, ahol meg nincs, ott rosszabb. Remélem segítettem. :-D


(Bár van egy olyan selytésem, hogy ez a döntés nem az alapján fog megszületni, hogy a 'tini' korú kérdező ezen a fórumon milyen benyomásokat szerez :-)

2013. aug. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Makoscsiga irja :Csórónak szar munkát csinálni nincs értelme, jó munkát sok pénzért van.


Ez relativ. Ha mint konyhai segedmunkas FL-ban tobbet keresek mint egy foiskolai vegzettsegu allasban MO-on, akkor bizony van ertelme a 'szar' munkanak is.


Az, hogy a nehez fizikai munka 'szar' az egy buta eloitelet. Le a kalappal azok elott, akik nem felnek a fizikai munkatol ebben az ellustult, elkenyelmesedett vilagban. Sajnos, eppen ezt a fajta munkat nem fizetik meg rendesen.

2013. szept. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Makoscsiga ***** válasza:

"Ha mint konyhai segedmunkas FL-ban tobbet keresek mint egy foiskolai vegzettsegu allasban MO-on, akkor bizony van ertelme a 'szar' munkanak is. "

Az, hogy kinek mi a szar munka az csak és kizárólag az egyén saját preferenciáin múlik. A hozzászólásomban semmi konkrét munkakörre nem utaltam. Ha neked, mondjuk buli a magyar diplomával mosogatni segédmunkásként floridában, majd élni a 'working poor' életet (teljesen ellehetetlenítve leendő gyermekeid boldogulását), akkor hajrá! Senki nem tart vissza. Én biztos nem.

2013. szept. 2. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!