Kezdőoldal » Utazás » Európa » Magyar állampolgárok részére,...

Magyar állampolgárok részére, a Man Szigetre - Isle of Man – és a Csatorna szigetekre -Jersey Bailiffség, Guernsey Bailiffség - történő beutazáshoz szükséges-e vízum?

Figyelt kérdés
2010. aug. 3. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Útlevél sem kell, nemhogy vízum. Elég a személyi igazolvány.
2010. aug. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Olyan választ is szeretnék kapni, akinek írója ezt biztosan - és pontosan - tudja!

Az ki van zárva, hogy pusztán személyi elég lenne a beutazáshoz. Az említett szigetek nem részei az Európai Uniónak, kétoldalú megállapodást pedig - az egymás közötti kapcsolatok elenyésző jelentősége miatt - a kormányok valószínűleg nem kötöttek.

Tekintettel arra, hogy még a Schngeni Egyezmény országainak - az Egyesült Királyság pedig nem része - is vannak olyan területei, amelyek nem esnek annak hatálya alá, három ilyen stratégiai jelentőségű terület - EU-n kívüli EU vámterületek - esetében még a vízumkötelezettségen sem lepődnék meg. Azért tettem fel /így/ a kérdést.

Hiába böngésztem a különböző honlapokat, nem találtam a kérdésemre választ. Arra gondoltam, hogy személyes tapasztalatok talán segítenek.

2010. aug. 4. 08:41
 3/7 anonim válasza:
A Man Sziget és a Csatorna Szigetek valóban nem része az Egyesült Királyságnak (bár az államfő II. Erzsébet királynő) és az Európai Uniónak, de természetesen nincs szükség vízumra a beutazáshoz magyar állampolgároknak.
2010. szept. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

"Olyan választ is szeretnék kapni, akinek írója ezt biztosan - és pontosan - tudja!"

Olyat kaptál.


"Az ki van zárva, hogy pusztán személyi elég lenne a beutazáshoz."

[link]

"EU citizens are entitled to travel and reside in the island without restriction."

[link]

"British citizens and citizens of the Irish Republic do not require passports or visas to visit Jersey. Other EU citizens require only their ID cards for entry."

[link]

"If you are arriving in the island from outside the United Kingdom or Republic of Ireland, irrespective of your nationality, you must have a valid passport or travel document – European Union nationals may use their national identity cards."


"kétoldalú megállapodást pedig [...] a kormányok valószínűleg nem kötöttek"

Nincs ilyen megállapodás Szerbiával és Macedóniával sem. Ők egyoldalúan döntöttek, hogy EU állampolgároknak nem kell útlevél a belépéshez.

2010. szept. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Második hozzászólásod bántóan kioktató volt, de köszönöm.

Bízzunk abban, hogy a hivatkozott honlapok nem tartalmaznak hamis információt. A Wikipedia például érdekes, de nem tartom maradéktalanul mérvadónak, így perdöntőnek sem!

2010. szept. 9. 09:35
 6/7 anonim válasza:

Szia!

Ha ennyire nem bízol a válaszadókban, akkor érdemes lenne erre hivatott hivatalban érdeklődnöd, pl. az angliai nagykövetségen biztos tudnak segítséget nyújtani.

Páromék pár éve oda mentek volna munka ügybe Jersey Islandra, végül nem lett belőle cég által semmi, de úgy tudom, h nem kellett volna útlevelen, ill. személyin kívül semmi más se. Persze a régi személyiket sehol se szeretik. Végül nekik pont indulás előtt fújták le az egészet, mert a megbízóval nem bírtak megállapodni, szóval, ha kellett volna bármi egyebet intézni, akkor biztos, h agyba-főbe rohangáltunk volna továbbá csak úgy visszalépni se lépett volna vissza a munkaadója kb. az utolsó pillanatban. Tudom régi kérdés, de talán még segítségedre lehet!

2013. szept. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Előző vagyok: tehát igazából pontosan ugyanazok vonatkoznak Jerseyre, mint mondjuk Írországra, mivel Angliához tartoznak, Anglia pedig uniós tagország, annyit korábban még olvastunk róla, h bár Angliához tartoznak, igazából függetlenek, de ez a beutazási jogokat nem érinti.
2013. szept. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!