Kezdőoldal » Utazás » Európa » Írországból, Britanniából...

Írországból, Britanniából akik hazajöttek, v. haza akarnak költözni, miért kívánnak újra Magyarországon élni? Teljesen biztos, h. megvannak az okaik (hisz ott sincs kolbászból a kerítés, tudom) de fogalmam sincs miért pont ide akarnak visszaköltözni.

Figyelt kérdés
Leírhatjátok saját tapasztalataitokat is, de ha ti nem éltetek soha külföldön, ugyanakkor ismerőseitek igen, akkor az ő hazaköltözésük okait is érdeklődve olvasnám.

2021. jún. 4. 19:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

"A magyar mentalitás külföldön magányos."

Akkor ha nem vagy hajlandó változtatni. Nem várhatod el hogy bármelyik kultúra a kedvedért hozzád idomuljon. Ha a magyar mentalitásban akarsz élni akkor Magyarországok kell élned mert máshol más mentalitás van. Ezt vagy elfogadod és legalább részben magadévá teszed vagy szenvedsz amíg vissza nem mész Magyarországra.

2021. jún. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
96%
Anyagilag jobb volt Írországban, viszont 10 év után miután kispóroltam egy házra itthon arra a döntésre jutottunk, hogy haza jövünk. Főként a honvágy, a magyar szagok, ételek, helyek miatt.
2021. jún. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
6%
Kipát akarnak nyugodtan hordani az utcán. És a családpolitikai juttatások miatt.
2021. jún. 29. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősömék a gyerek miatt költöztek haza, előtte olyan helyen laktak, ahol csak egy szobát béreltek, úgy meg nemm akartak gyerekkel együtt lakni.

Másik ismerősömék nem is szerettek Angliában élni, csak annyi kellett nekik, hogy ki tudják fizetni az otthoni ház részleteit.

2021. jún. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem akarok visszamenni. Jó itt nekem. Mások a lehetőségek és jobbak, mint otthon, ahol mindenki minden szinten lehúz (állam, bankok, mobil, gyógyszerek, stb). Nem kérdés számomra, hogy nyugaton maradok és nyugdíjas éveimben sem fog ez változni. Sosem volt és most sincs honvágyam. Igen, szerettem Szentendrét, ahol felnőttem, de ez többet ad. A magyar kaja, ha hiányzik, elő lehet állítani itt is, ha nagyon muszáj. Megvan rá a lehetőség. Az élet önmaga sokkal könnyebb itt. De kinek mi a fontos, úgy éli életét.
2021. aug. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
6 éve nem voltam otthon es soha nem költöznek vissza oda. Nem hiányzik egyáltalán es ahogy telik az idő, egyre inkább távol érzem magamtól azt a magyar mentalitást. Persze ezt csak akkor tudja az ember ha kicsit “vilaglatottabb”. Nem mondom hogy nem mennek nyaralni, vagy hogy nem hiányzik az a pár barátom de sem az ország sem az emberek nem érdekelnek, nem tudnék már ott élni. Persze én jó messze elek, valószínűleg jó helyen.
2021. szept. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Akik kifogásolták a "magyar mentalitást" - mit értenek ez alatt, hogy olyan rossz? Nekem is van rossz tapasztalatom, kíváncsi vagyok egyezik-e a ti rossz tapasztalataitokkal? Vagy arra, hogy az enyém szinte semmi a tieitekhez képest.
2021. szept. 2. 17:51
 18/21 anonim ***** válasza:
76%
empátia hiánya, rasszizmus, homofóbia, xenofóbia, propaganda baromságok, pletyka, spekulálás, mások lehúzása. nekem ezekből mind elegem volt, és azóta is boldogan élek egy nyugati országban
2021. szept. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Akkor a tieid valóban másabbak, mint az enyém. Igaz a rosszindulatú pletykák és mások lehúzása engem is nagyon zavarnak.


Amit én nem szeretek - de nagyon nem - közép Európában, az a gyakori "én vagyok itt a valaki" mentalitás egy hatalmas adag "ti pedig hozzám képest csak holmi balf@szok vagytok"-kal fűszerezve.

Hibázni? EZEK?! A büdös életben nem ismernék egyesek el azt, hogy ők hibáztak, nem az, akire ráförmedtek!

Na és még az a beképzelt, egoista, másokat indokolatlanul lenéző, bunkó, ordító ráförmedés... Undorodom az ilyen alakoktól!! (És ki tudja mikor fog egy újabb önjelölt seggagyú újra alaptalanul rámordítani... MIÉRT mételyezik ezek mások életét?! Ki engedte meg nekik?!)

2021. szept. 2. 21:10
 20/21 anonim ***** válasza:
76%
A 18-ast meg kiegészíteném: komor emberek, rosszindulat, irigység, kifelé mutogatom h mennyi pénzem van. Amikor elmész egy teljesen más mentalitásu országba akkor nagyon szembetűnő és az idővel egyre inkább próbálsz távolodni az ilyen nezetektől, persze ha fogékony vagy rá. Az agresszió is szembetűnő pl vezetés közben, itt sosem volt atrocitásom.
2021. szept. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!