Kezdőoldal » Utazás » Európa » LONDONI MAGYAROK! Őszítén...

LONDONI MAGYAROK! Őszítén milyen az élet Londonban? Mit dolgoztok? Mióta vagytok kint? Megérte kimenni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 17. 12:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy Londoni magyar vagyok aki egy ideje már nem Londonban él,hanem Oxford mellett egy városban..4 éve vagyok kint,és Londonban kezdtem.Ott nem éreztem jól magam,mert bár vannak szép helyek amiket érdemes megnézni,de irtó koszos,drága ,büdös város,és rengetegen laknak ott..Akkora a konkurencia,hogy állandóan résen kellett lenned,mert volt aki az anyját eladta volna 1 fontért..

Olyan helyen laktam (egy szobát béreltem) ahol többen laktunk magyarok(6-an) Az egyik rendetlenebb volt mint a másik..Volt aki egyszerűen nem tartotta be az íratlan szabályt,hogy más ennivalóját nem esszük meg,így állandóan megette mások kajáját..

Volt aki azt hitte buliból az élet,és nem volt tekintettel arra aki éjszakás volt..Az egyik lakótársammal úgy kitolt a magyar szobatárs,hogy egyszerűen kitúrta az állásából..Szobalányként dolgoztam,és bizony ott is előfordult,hogy befeketítették a másikat,csakhogy jobb helyzetben legyen..A pénz arra elég volt,hogy kifizessem a lakbért(elég drága volt)kaját vegyek,és néha elmenjek kirándulni valahová..Félre rakni nem nagyon tudtam.

Én ezt nem tűrtem,és elegem lett,így tovább álltam egy másik városban..Most egy elektronikai cégnél dolgozom,kis lakást bérelek(csak én lakom ott,nem osztozkodok senkivel),és félre is tudok tenni..Most már jól érzem magam..Ha Londonban maradtam volna,szerintem már rég hazamentem volna..

2010. szept. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
London undorító egy város. Bűz, mocsok, szemét széthányva az utcán.. Teljes ellentéte annak mint amit a filmekben látsz. Előbb fogsz magyar szavakat hallani mint angolt. Angolok szinte egyáltalán nem laknak Londonban. Itt csak magadra számíthatsz, mert a túlélésért megy a küzdelem, senkit nem fog érdekelni, hogy nincs mit enni. Az életem új értelmet nyert amikor lejöttünk a kompról a franciáknál.. Biztos nem mennék 1500km-re dolgozni többet. Ausztriában is 1000EUR a minimálbér, itt van egy köpésre ha nem tetszik hazajöhetsz. 1200EURt kap egy mosogató, mondjuk 6*9 órában. De szállást adnak, kaját fizetnek. Amit itt keresel, 100%-ban félre tudod tenni. Soha többé Anglia, nekem rémálom volt!!
2010. szept. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
En most London mellett elek es itt eleg jo. Szep, tiszta es kedvesek az emberek. Jovoheten elvileg Camridgebe koltozom, hat kivancsi leszek. Londonnal mindenkinek van valami celja, mindenki hasznot akar huzni belole, turistaknak jo, 1-2 evig megteszi, de tovabb semmikeppen.
2010. szept. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
29%
Angliában te éppen úgy senki vagy, mint az arabok, a feketék, mindenki más, aki nem angol. Bennük van a gyarmati gőg a mai napig, alsóbbrendűnek tekintenek. Mehetsz mosogatni étteremben, napi 10-12 órában, lehetsz ágyrajáró, este az utcán kirabolnak. London büdös és koszos, nagy a tömeg, angolok alig laknak benne, a külvárosokból járnak be dolgozni. Ha már Angliába mennél, menj vidéki kisebb városokba.
2010. szept. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
itt eddig mindenki negatív véleménnyel volt Londonról. igaz én azóta már nem ott élek de éltem ott és szerettem. London szép város, gondolom akik itt szídták azok a külső gettós körzetekben éltek. én egy raktárban kezdtem el dolgozni , de 2 héten belül találtam rendes állást mivel beszéltem angolul. eladó voltam egy üzletben. az igaz hogy a külső körzetekben szinte csak arabok és feketék laknak de ez minden nagyvárosban így van. nekem az a véleményem ha valaki beszél angolul, feltalálja magát akkor sokkal több lehetősége van mint magyarországon. pláne ha nem adja fel , mert az eslő időszak persze lehet hogy keményebb.van pár magyar ismerősöm akik évek óta londonban élnek és mindegyik középbeosztásban van már, jó fizuval biztos megélhetéssel. takarítóként kezdték 0 nyelvtudással. ha valaki kitartó és vannak céljai akkor London nem rossz hely.
2010. szept. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2010. szept. 17. 19:55
 7/17 anonim ***** válasza:
31%

szerintem is London az egyik lehető legrosszabb hely a világon. a Belváros szép, mind mindenhol máshol, de ott olyan drágák a lakások, hogy egy ideig biztos nem fogsz ott lakni, a külső kerületek meg nagyon durván szärok szerintem.

menj inkább vmi kisebb angliai városba, vagy Ausztriába, esetleg Németországba.:) a németek sokkal kedvesebbek, mint az angolok.:S

2010. szept. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

Kérdés, hogy mire jön ki az ember. Sokan elvakultan, megvalósíthatatnal álmokkal érkeznek, egy álomvilágban élnek, aztán természtesen pofára esnek és elkezdik az angolokat, meg a várost hibáztatni. Ha azonban valaki reálisan két lábbal áll a földön, akkor nagyon sokat kitud hozni ebből a városból.


Abban egyetértek a többiekkel, hogy ez egy koszos, büdös város, amire mindent lehet mondani csak azt nem, hogy szép. Viszont! Rengeteg minden van itt, rengeteg a lehetőség szórakozni, bármi is szórakoztassa az embert. Mivel k.va nagy, egyáltalán nem élhető, de én imádom, hogy színes és sokféle. Mint minden városnak, ennek is vannak lepukkadt részei, amiket ajánlatos elkerülni és persze itt is megvan a csili vili rész, ahol lehet szájat tátani.

Nagyon drága... sőt! R.hadt drága, viszont a fizetések is magasabbak. Igaz, hogy arányaiban tényleg jobban megéri vidéken élni, a gáz csak az, ha már itt az ember elkezdett valamit, akkor nehéz vidékre költözni.

Nem mondom azt, hogy jól érzem magam itt, gyereket már nem szívesen szülnék ide, de én elértem itt azt, amit akartam és így sokkal jobb benne élni, mint ha csak mosogatásból próbálnám fenntartani magam. Volt olyan időszakom is, de ezen túl kell lépni és észre kell venni a sok jót is, amit ez a város nyújtani tud, mert rengeteg minden van!

2010. szept. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Én 2 évig dolgoztan Skóciában, Edinburghban. Csak ajánlani tudom. Turizmusa nagyon jó, ebből következően tele van vendéglátó helyekkel, mindig kell a mosogató, felszolgáló, szobalány, stb. A skótok meg jófejek, soha nem éreztem hogy lenéznének. Lengyelből iszonyat sok van, de azokkal sincs gond, főleg pár vodka után! :-) Én nem bántam meg, és ha újra külföldön szeretnék dolgozni, újra ebbe a városba mennék, mert gyönyörű is, a művészetek és egyetemek városa, lerobbant része szinte nincs is.
2010. szept. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

En is eltem londonban, de egy posh kornyeken Barnes-ban, az jo volt, de a tobbi resz tenyleg szar.

Most mar 7. eve Cambridge-ben lakom, hat ez vegyes....kicsit uncsi de csodaszep varos....Gyereket nevelni mindesetre jo, es ez a lenyeg szamomra.

2010. szept. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!