Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha választanod kéne, melyik...

Ha választanod kéne, melyik balkán országban élnél a leginkább, ill. melyikben a legkevésbé és miért?

Figyelt kérdés
Az alábbi országok közül: Románia, Szerbia, Bulgária, Görögország, Albánia, Észak-Macedónia, Montenegró, Bosznia-Hercegovina, (Koszovó)

2023. máj. 24. 20:19
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
32%

20:

Mert Horvátországban csak a tengerparton jártál. Nézd csak meg a bosnyák határ felé eső szerb lakosságú, de inkább majdnem kihalt területeket.

2023. máj. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
21-es lehet van benne valami amit mondasz, nem tagadom, viszont nem csak a tengerparton jartam, Isztriat szinte teljesen bejártam (a belföldi területeket is), ill. a Krak nemzeti park környekét is, es ezeken e helyeken én szemely szerint nem éreztem azt, mint mondjuk Montegeróban (persze az is biztos hozzajárul, hogy Horvátország EU-s tagállam es gazdasagilag is feljebb van
2023. máj. 25. 19:21
 23/30 A kérdező kommentje:
*Krka
2023. máj. 25. 19:27
 24/30 anonim ***** válasza:
95%

A felsoroltak közül Görögország a legkellemesebb hely, így én azt választanám.


Tágabb értelemben Szlovénia is balkáni állam (a jugoszláv előzmények miatt), így ha másik balkáni államot kellene választanom, akkor én még azt választanám. Voltam már ott, szép ország, igazi "kis Ausztria"!


A többi felsorolt ország egyike sem hasonlítható össze érdemben Magyarországgal, van amelyik kicsit jobb valamiben, van amelyik kicsit rosszabb, de a többi választása helyett inkább maradnék Magyarországon.

2023. máj. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Legszívesebben Görögörszágban élnék.Mégpedig azért,mert szeretem az ókori Görögország történelmét és görög mitológia történeteit.Szeretném megtanulni a görög nyelvet,a fontosabb szavakat (köszönésformák,számolás,a hét napjai stb.) már tudom.Ezenkívül a görög gasztronómia és a zene is nagyon érdekel.

Legkevésbé Koszovóban élnék.A gazdaság fejletlen.Nagyon szegény és elmaradott terület.Olvastam,hogy itt nagy a munkanélküliség,az emberek egy része illegális dolgokból él.S gyakoriak a zavargások és az erőszakos bűncselekmények is.

2023. máj. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
0%
17: nagyon befeszültél nyominger, biztos túl sokáig gyakoroltad a szövegértős dedót. Egy félsziget földrajzi definíciója egyértelmű, kutyát nem érdekli te mit gondolsz róla. Trieszt nem a Balkánon van. Bár te sose jutsz messzebb a panel telep végénél, úgyhogy neked tökmindegy.
2023. máj. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
21: le vagy maradva 30 évet, vagy inkább sose jártál a bosnyák-horvát határnál (se).
2023. máj. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
50%

27:

Kicsit távolodj el egyszer a parasztvakító turistahelyekről. Elsőként a Krupa kanyon forrásvidékét ajánlom, nem csak mert kihalt és ami maradt a településekből, az lepusztult, meg ami életet látsz, az is tipikus Balkán feeling, de egyébként gyönyürű vidék. Mondjuk inkább ne menj, lehet jobb is ha nem jelennek meg arrafelé is a proli tucatturistákm

2023. máj. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
28: még fotelútra is csak a balkánra futja neked, meg 1 hsz-en belül a teljes tanácstalanságra, hogy mit ajánlsz, mit nem. Már ez túl sok izgalom neked 😂. De legalább ne a 40 éves jugo útikönyvet bujnád.
2023. máj. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
hát én max szlovénia mivel a balkán egy aktív vulkán gyakorlatilag ami akármikor kitörhet és még görögország is olyan hogy törökökkel nem épp baráti a hangulat szóval ilyen szempontból szlovénia na meg technikailag a kis ausztriának felel meg életszínvonal tekintetébe
2023. jún. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!