Kezdőoldal » Utazás » Európa » Észak Macedónia látványos hely?

Észak Macedónia látványos hely?

Figyelt kérdés
Megéri körül nézni arrafelé, vannak látványosságok?

2023. júl. 20. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Szkopjéban voltam, rengeteg látnivaló van. (sokszor komikusan grandiózus épületek, és szobrok mindenfelé). Elképesztően olcsón lehet nagyon jókat enni.
2023. júl. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ohridi-tó
2023. júl. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hétfőn jöttem haza Szkopjéból. Alapvetően nagyon megkedveltem a város hangulatát, de élni speciel nem élnék ott. Tanulmányút a balkáni abszurdba, összefüggéstelen köztéri szobrok és mű-klasszicizáló modern épületek garmada, régi jugoszláv panelházak, indokolatlan kalózhajó-éttermek a Vardar folyón... :) A közösségi közlekedés rettenetes, városon belül még elviselhető.

Vasárnap reggel a buszpályaudvarról kimentem a Matka-kanyonba, Szkopje mellett van, tényleg fantasztikusan gyönyörű. Lefotóztam a kézzel kiírt menetrendet, hogy 13:00-kor megy vissza a pályaudvarra busz. Na, hát busz az nem volt, 38 fokban mentem az út szélén és kénytelen voltam stoppolni, egy jó fej srác bevitt a városba.


A város legautentikusabb része a török bazár, az tényleg nagyon hangulatos.

2023. júl. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az Ohridi-tó képek alapján nagyon szép, de még nem voltam ott.
2023. júl. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
"1963. július 26-án a Richter-skála szerint 6.1-es erősségű földrengés rázta meg Szkopjét, hajléktalanná téve 120 000 embert. A halottak száma kb. 1000 fő volt. A földrengés lerombolta a város négyötödét, és sok műemlék is komolyan károsodott. A veszteség Macedónia akkori bruttó nemzeti termékének (GNP) 150%-a, illetve a teljes Jugoszlávia GNP-jének 15%-a volt. Nemzetközi segítséggel a város gyorsan újjáépült, de az építés során elég sokat vesztett régi török jellegéből. A régi vasúti pályaudvar romjait múzeumként megőrizték az áldozatok emlékére."
2023. júl. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2023. júl. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!