Kezdőoldal » Utazás » Európa » Amszterdamban mennyibe kerül...

Amszterdamban mennyibe kerül hogy kiprobaljuk a fuvezest és a bordelyhazakat? Kocsival érdemes haverral levezetni?

Figyelt kérdés

Meg sose fuveztem. itthon nemvolt lehetőségem kiprobalni.


Kicsit varostneznenk bordelyhazaznank és fuveznenk annyit amennyit lehet nemtudom van e mennyiség korlatozas.,aztán haza mennenk szerintem kifizetheto utazás lenne .



2023. júl. 30. 15:08
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

9# én úgy tudom ahol vagyok annak az országnak a törvényei a mervadoak.nem visszük magunkal a saját törvényeinket.

Szép is lenne a világ minden pontján be kéne tartanom a magyar törvényeket 😀

Akor sose próbálhatnam ki a marihuánát pedig bakacslistas feladat egyszer muszaly .

2023. júl. 30. 23:12
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg az útleveled utolsó oldalán a tudnivalókat



[link]

2023. júl. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

A büntető törvénykönyv személyi hatálya alapján magyar által ajánlott állampolgár külföldön sem követhet el a btk-ba ütköző cselekedetet



Területi és személyi hatály

3. § (1) A magyar büntető törvényt kell alkalmazni


a) a belföldön elkövetett bűncselekményre,


b) a Magyarország területén kívül tartózkodó magyar felségjelű úszólétesítményen vagy magyar felségjelű légi járművön elkövetett bűncselekményre,


c) a magyar állampolgár által külföldön elkövetett olyan cselekményre, amely a magyar törvény szerint bűncselekmény.

2023. júl. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

12# köszi ez hasznos volt! Lehet életem mentetted meg .


Szóval ha oda is megyek és meg is csinálom. Lehetőleg ne rakjak fel képeket meg ne hangoztasam .


Én amúgy azt hittem teljes mértékben csak a helyi törvényeket kell betartani külföldön. És hogy ez az amszterdami fuvezes simán nyilvános is lehet.

2023. júl. 30. 23:37
 15/18 anonim ***** válasza:

Ha holland állampolgár lennél, akkor ez igaz is lenne.

Amúgy meg én úgy tudom, hogy az ún. coffee shop-okba (gondolhatod, hogy ott nem (csak) kávé van) akkor engednek be, ha van ottani tartózkodási engedélyed, turistaként felejtős.

2023. júl. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

15# valahova csak beengedig a drogozni járó turistákat is óriási pénz van benne .

Szerintem nyugaton se lehet máshol szivni akkor onnan is oda mennek penztkolteni akik ki akarják próbálni.


Gondolom csak nálunk van ilyen hülyeség hogy Btk törvényeket a világ minden pontján be kell tartanunk .


Ha mondjuk egy amerikai egyetemista idejon és osszejon egy 17 éves csajjal és hazamegy kiderul akor bebortonzik?

Ott 18 alattival nem lehet egy felnőtt ha joltudom itt meg 14 a határ.


Vagy csak nálunk van ilyen hülyeség?

Nem vagyok az orszagom tulajdona külföldön hadj csináljon azt az ember amit akar a helyi szabályok szerint.

2023. júl. 31. 17:46
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Minden ország állampolgárának be kell tartania a saját országa törvényeit külföldön is.


Nyilván a magyar állam nem fogja ellenőrizni, hogy mit csinálsz Amszterdamban, tehát a lebukás esélye nulla.


Néhány éve egy magyar fickót ítélt el a magyar bíróság, mert Németországban a helyi törvényeknek megfelelő bordélyházat üzemeltetett. A fickó persze hülye lenne hazajönni, hogy börtönbe menjen, Németország pedig nem fogja kiadni, hiszen ott nem minősül bűncselekménynek amiért itthon (távollétében) elítéltek.

2023. júl. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Most olvastam egy érdekes cikket Pitcairn szigeteken történtekrol elég undi sztori de a lényeg az hogy

1789 ben fellazadt a Baunty hajó legénysége és leszármazottaik ma is ott laknak.


Csakhogy kiderult hogy a helyi lányokat molesztaljak az ott élő férfiak és mint kiderult ugyan úgy a brit törvények vonatkoznak rájuk szóval nem tehetik.


Helyi vezető úgy védekezett a brit bíróságon hogy azt hitték ök kívül vannak a brit törvényeken azóta hogy 4 5 generációval ezelőtt őseik fellazadtak.de eliteltek őket.


úgy látszik költözhet az ember lakatlan szigetre meg utódaira is vonatkoznak az ősei törvényei

Érdekes jogi dilemma ez.

Akor sose szabadulunk a törvény alól. 😀😀


Talán ha mondjuk lenne egy lakatlan szigeten egy kolónia és hivatalosan kijelenti a fuggetlenseget akor talán fel lehetne függeszteni a törvényeket

(Nálam lehetne szívni mindent vegtelen szabadsag lenne 😀)

csak akor meg azonnal megtamadnanak ahogy az emberi politikát látom

2023. aug. 7. 07:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!