Kezdőoldal » Utazás » Európa » Catania, vélemények?:)

Catania, vélemények?:)

Figyelt kérdés

nov. 27. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
nov. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%
Dzsuvás, retek város. Max. 1 nap városnézés.
nov. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
A 2-es kicsit sarkosan fogalmazott, de valóban érdemes autót bérelni mert amúgy a környéken talán a legkevésbé érdekes hely. Taormina nekem nagy kedvencem, elég turistás de nem véletlenül.
nov. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Voltunk ott pár napot, főleg a környéken, csak az érkezés fél napján és a távozás napján néztünk körbe magában a városban.


1-esnek és 2-esnek igaza van. Nagyon koszos város, nnagyon sok a kimondottan rossz környék, és még ha nem is leszel életveszélyben, nem kelemes mászkálni, leszámítva a belváros kevés sétálóutcáját. A tengerparti rész nagy részét pedig a kikötő teszi ki, délen van egy hosszú szabadstrand, de az is retkes, gyalog nem lehet normálisan eljutni oda, mert nagyon ritka a járda, egy gettósabb, de kisebb autóforgalmú rész utcáin pedig egy nagyon forgalmas kereszteződéshez jutsz, ahol nincs sehol gyalogátkelő. Busszal is szívás mozogni, mert a reptérit leszámítva hébe-hóba járnak, nem állnak meg a megállóban, sokszor ha intesz sem, mert simán 70-el érkezika külső sávban, ha sikerül felszállnod egy buszra, az embrek brutálisan tolakodnak, ha le akarsz szállni, nem várják meg, hanem szemből letarolnak. A központban lévő buszpályaudvar meg a közeli halpiac különösen retkes helyek.


Ezzel szemben Taormina tényleg szép, főleg szezonon kívül kellemes, amikor nincs tömeg mi februárban voltunk ott, olyankor is kellemes idő volt mászkáláshoz, vároynezéshez, én még fürödtem is kicsit. Elsősorban azért szép a város, mert a part mentén dombokra épült, meresek sziklafalakkal, így nagyon láványos. Taorminába amúgy jó a vonatközlekedés Catania-ból, na a vasút az nem retek, a megállók sem.


Meg lehet menni az Etnára is, akár túrázni, akár felvonózni, busz is indul naponta Catania-ból, igaz szintén csak főszezonon kívül ajánlott, mert főszezonban nem valószínű, hogy felférsz.

nov. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Catania nekem is durva volt, pedig Palermo is tud szemetes lenni, de még így is sok volt a kosz Cataniaban.
dec. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!