Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen horvátországban élni?

Milyen horvátországban élni?

Figyelt kérdés
Nyáron voltam Horvátországban és nagyon megtetszett, szívesen élnék az Adria közelében. Angol nyelvtudással lehetne ott munkát találni? Szezonon kívül is lehet ott boldogulni? M.O -hoz képest milyen árak vannak?

nov. 30. 15:43
 1/1 anonim válasza:
100%

Élelmiszerboltokban szerintem az árak a hazaihoz nagyon hasonlóak. Nagyvárosban biztosan lehet boldogulni az angollal:). Tenger meletti kistelepülések télre elnéptelenednek. És ezt honnan tudom? Voltunk pár éve egy kisebb településen nyaralni Horvátországba. A tulaj nagyon jófej bácsi volt. Mondta, hogy imádja a tavaszt és a nyarat. Mert rengeteget látja a gyerekeit és unokáit. Minden éjjel kb. buliztak, boroztak és beszélgettek :D . Azt mondta, hogy télen totál elnéptelenedik az egész város. Ilyenkor átköltöznek Splitbe, vagyis már ősszel elköltöznek amikor jönnek a hidegek.


Különben Horvátországban az egyik legnagyobb probléma most a kivándorlás. Sok horvát fiatal elköltözik külföldre, a jobb kereset és karrierlehetőségek miatt. Ahol nagy élet és karrierlehetőség van egyértelműen a főváros Zágráb. A kis tengerparti településeken szezon munka van, de ha van egy nagyobb élelmiszerbolt ott lehet egész évben van munkalehetőség. Aminek én utánanéznék Zadar, Fiume. Nagy kikötő várasok. Zadartól rengeteg komp megy gyönyörű horvát szigetekre. Zadar viszonylag nagyváros, ebből kifolyólag munkát is könnyebb ott találni.

dec. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!