Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hova érdemesebb utazni:...

Hova érdemesebb utazni: Kanári-szigetek vagy Madeira? Hol van több látványosság, melyiknek szebb a partja?

Figyelt kérdés

Egyik helyen se voltam, ezért tapasztalatokat szeretnék kérni azoktól, akik már voltak mind a két helyen. Árkategóriában mennyire drágák? Milyen a vízhőmérséklet, időjárás..stb. Minden hasznos információnak örülök. :)

Csak nyári hónapban (június-augusztus) utaznánk ketten a párommal.



jan. 22. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Madeira nem tul tetszett, de ez izles kerdese. A Kanari szigetek közül Lanzarote, Fuertaventura, Gran Canaria, Teneriffa szigeteken voltam. Gran Canaria: itt Maspalomas szep, egyebkent mind nagyon kellemes, sok nemet turista van mindenhol, de ez nem zavaro, valahogy eloszlanak. A Kanarin a szel mindig nagyon erös, de mindig süt a nap, nyaron kb. 23 C arnyekban persze. En telen voltam ott, karacsonykor, es kb. 21 C volt. A Kanari szigetek között nekem Lanzarote tetszett legjobban.
jan. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm szépen a válaszodat. :)

jan. 22. 12:31
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg kiegeszitenem azzal, hogy Madeira magasan fekszik, sziklas, nekünk a hotelunk a szikla tetejen volt, es nem is lehetett onnan a tengerhez menni. Ha Madeirara mentek, elötte nagyon meg kell nezni, hogy hol fekszik a hotel, mert a legtöbb helyen magasan, es keves az öböl, ahol lehet strandolni. Madeira inkabb turazasra alkalmas. Erdemes meg tudni, hogy a vilag 10 legveszelyesebb repülötere között a 10. helyen all! A kifutopalya egyik oldalan tenger, a masikon meredek szikla, elötte szinten tenger. Valamikor 20 eve? egy gep nem tudott megallni idöben, es a tengerben landolt. Utana meghosszabbitottak a kifutopalyat, de en nem voltam megsem olyan nyugodt, csak amikor megallt a gep.
jan. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha hasonló helyben gondolkozol, még érdemes felvenni a listára az Azori szigeteket is. Én ott és Madeirán voltam, Tenerifét tervezem most.

Madeira szerintem klassz volt, szép természeti látványosságok, jó kaják, de valóban annak jó, aki az aktív kikapcsolódást szereti. Azori hasonló, nekem az jobban tetszett, változatosabb volt.:)

jan. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Madeira inkább túrázós, kirándulós célpont. Ha a fürdés fontos, akkor a Kanári szigetek a jobb választás. Mondjuk Tenerife déli része vagy Lanzarote. Gran Canaria annyiból a legjobb szerintem, hogy nagyon sok látnivaló van, szép a táj, és jó standok is vannak.
jan. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat. ☺️
jan. 23. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!