Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lehet használni a bankkártyát...

Lehet használni a bankkártyát Angliában?

Figyelt kérdés

Külföldön még nem használtam bankkártyát ezért a következő a kérdés:


Lehet simán úgy használni mint itthon, vagy esetleg kell külön revolut kártyát vagy nemzetközi kártyát csináltatni vagy bármi egyéb procedúra van erre?



febr. 22. 23:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet simán használni.
febr. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezer éve használom a bankkártyámat külföldön, nem csak az EU-ban, szóval simán lehet.
febr. 23. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Visa vagy mastercard kártyákat gond nélkül lehet mindenhol használni
febr. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Elvben az egész világon használható a bankkártya. Nem kell külön Revot vagy hasonlót csináltatni ha az isten háta mögé mész akkor sem.
febr. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
26%

Természetesen lehet, sőt, létezni sem tudsz nélküle, mert kb. minden készpénzmentes.

Viszont a Revolut biztos, hogy jobb árfolyamon vált, mint a saját bankod, ezért érné meg. A virtuális kártya teljesen ingyenes.

febr. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A Magyarországi legtöbb bank kártyát, igen lehet külföldön is használni.
febr. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Van olyan, hogy minimális havi összegért a bankod garantálja, hogy minden külföldi tranzakciót kedvezményes középárfolyamon kalkulál egy pár százezres határig. Egy angliai útért felesleges revolutozni
febr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
7: Én itthon is használom, nem érzem feleslegesnek, plusz az egy angliai út óta, amire évekkel ezelőtt megcsináltam, már voltam jópár helyen és mindig jól jött. Egyébként a Revolut ingyen a magyar banki középárfolyamnál lényegesen kedvezőbben vált... Még hétvégén is, amikor nem ingyenes. Akkor miért éri meg a banki középárfolyamért még fizetni is?
febr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Mennyit lehet ezzel megtakarítani? Mert pár tízezerért nem kelek föl az ágyból
febr. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A világ túlnyomó részén teljesen jól használhatók a magyar bankok által kiállított Mastercard és Visa kártyák. Főleg az olyan nagyon eltérő, "bezárkózott" gazdaságokban fordul elő, hogy nem fogadják el mindenhol, mint Kína (Ott is inkább csak vidéken, kisebb városokban jellemző, ahol kevesebb turista mozog, ezért csak a kínai kártyákat fogadják el. A nagy városokban, ahol sok a turista, nem szokott ilyen gond lenni.)


Fontos, hogy engedélyezd a bankodnál a nemzetközi használatot. Ha sosem utazol külföldre, akkor biztonságosabb lehet lekorlátozni, hogy egy tolvaj se tudja külföldön használni. Viszont amikor utazol, előtte érdemes engedélyezni, illetve ellenőrizni a beállításokat.

Sőt érdemes lehet jelezni a banknak, hogy elutazol külföldre, ott fogod használni, mert ha még sosem használtad a kártyád külföldön, akkor előfordulhat, hogy gyanús tranzakciónak minősítik, hogy elkezded külföldön használni.


Érdemes a limiteket is ellenőrizni, mert amikor utazol előfordulhatnak a szokásos hétköznapi költéseknél nagyobb kiadások. Különösen a repjegy, szállás, esetleg autó bérlés, de akár éttermek, múzeum belépők és egyéb kiadások is képesek hirtelen a szokásosnál megdobni a költéseidet.

Fontos figyelni rá, hogy a virtuális/netes és a személyes vásárlásoknak külön napi limitje van, viszont minden ugyanazon a napon intézett vásárlásodnak bele kell férnie a napi limitedbe. Ha egy napon fizeted ki a szállást, repjegyet, autó foglalást, akkor ezeket összeadva mindnek bele kell férni a napi keretedbe - és ha aznap még BÁRMI másért fizetsz, azoknak is bele kell férni a napi limitbe.

Tipikus hiba, hogy valaki beállítja a napi limitet, hogy a szállást ki tudja fizetni, viszont azzal már nem számol, hogy a szállásra érkezés előtt még költ étteremre, transzferre, egyebekre is, amivel már a szállása túllépi a napi limitjét, ezért nem tudja zökkenőmentesen kifizetni. Ott helyben módosítani a limitet meg nem mindig annyira egyszerű. Bankja válogatja a lehetőségeket és módszereket, érdemes felkészülni rá.


Az árfolyam különbségek egy-egy utazásnál nem olyan őrületesen nagyok, nem biztos, hogy akkora üzlet csak emiatt Revolutozni. Sőt nem is biztos, hogy időben megjön a Revolut kártyád, ha nagyon közeli időpontban utazol.

Viszont telefonnal is tudod használni, sőt érdemes is minden kártyádat beállítani telefonos, sőt akár okos órás használatra is. Így a fizikai kártyádat elő se kell sehol venned - így ellopni is kevésbé tudják, ha nem is látják, hol tartod. Mondjuk a telefonra is érdemes nagyon vigyázni, hogy ne hagyd el és ne lopják el, mert az sok kellemetlenséget tud okozni.


A Revolut, Wise és Curve sem középárfolyamon vált, hanem egy saját árfolyamon, ami közelebb áll a hagyományos bankok középárfolyamához, de ők is valamilyen jutalékkal váltanak. Sőt, ahogy egyre jobban terjed ezeknek a fintech cégeknek a népszerűsége, folyamatosan emelik a díjaikat és egyre kevésbé jutányosak a díjaik. Ezzel szemben a hagyományos bankok egyre több olyan megoldást vezetnek be, amik versenyre kelnek a fintech cégekkel, hogy minél kevésbé válasszák ezeket helyettük.

A középárfolyamos váltásnak mindenképp érdemes utána kérdezned a bankodnál. Vannak olyan bankok, amik külön díjat sem számítanak fel érte - de ezek is akciós engedmények inkább. Tájékozódni mindenképp érdemes. Meg odafigyelni a részletekre, mert pl. olyan bankról is tudok, ami csak a külföldön történő kártyás vásárlásokra adja meg a középárfolyamon váltást, viszont ha itthonról online vásárolsz valamit (pl. szállás, múzeum belépő és egyéb foglalások), azokat már nem középárfolyamon váltja akkor sem, ha bekapcsoltad a középárfolyamos vásárlást - mert az online vásárlás más tranzakció, mint a kártyás helyszíni vásárlás.


Minden kártyára igaz, hogy CVC kódokat érdemes máshova felírni és a kártyáról levakarni, mert a CVC kód az online vásárlásoknál ugyanolyan, mint a PIN kódod és mivel a bankok ráírják a kártya hátoldalára, ha valaki hozzáfér a kártyádhoz és le tudja fényképezni, az később tud online vásárolni a kártyád terhére.

Jobb ezért egyrészt soha nem kiadni a kezedből a kártyát, sőt ha lehet elő se venni, inkább telefonnal fizetni, illetve a CVC kódot lekaparni a kártyáról, hogy aki hozzáfér a kártyához, az se láthassa a CVC kódodat - de előtte magadnak írd fel, hogy te tudd használni, amikor online vásárolsz a kártyával, mert neked szükséged lesz rá.


Arra is érdemes figyelni, hogy külföldön sok/minden terminál felismeri, hogy a kártyád más pénznemet használ, mint az az ország. Ezért aztán felajánlják, hogy a te pénznemedben fizethess. Ez tájékoztatónak nem rossz, hogy kb. mennyibe is kerül, amit veszel, de mindig válassz nemet. Sose a terminál váltsa át a te pénznemedre. Terheljék csak a kártyádat a helyi pénznemben és majd a bankod átváltja a saját árfolyamán. A saját bankod mindig kedvezőbb árfolyamon vált, mint a terminál tenné.

febr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!