Kezdőoldal » Utazás » Európa » Észak-Macedónia milyen hely?

Észak-Macedónia milyen hely?

Figyelt kérdés

#Stip #Észak-Macedónia #Bitola #Strumica #Kumanovo
márc. 4. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Dél-Macedónia királyabb hely.
márc. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 scamdemic ***** válasza:
94%
Nem tudom, én csak Macedóniában voltam, az Ohridi-tó mellett. Az tetszett. Olyan az nekik, mint nekünk a Balaton.
márc. 5. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Kicsi
márc. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Balkáni.
márc. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

Szkopje olyan, mintha Kusturica tervezte volna. Óriási szobrok ezrei mindenütt, diadalívek, emeletes hajók, ízléstelen kamu-neoklasszikus épületmonstrumok. Mindeközben maga a város egy gettó, minden rohad szét, nyomor. Rettentően szürreális hely, már csak trollságból is megéri megnézni.

Ohrid a másik véglet, gyönyörű és varázslatos középkori balkáni város. A Szent Naum kolostort is érdemes megnézni.

márc. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%

Skopje tényleg egy szégyen, nem tudom mi volt az agyukban mikor azt a sok giccset felhúzták. Az épületekbe, szobrokba, díszletekbe ölt rengeteg pénzt inkább a nyomor enyhítésére kellett volna használják.

A városban van még egy törökös bazár rész (bár nem tudom, hogy régi-e, vagy azt is most építették) és egy vár (aminek csak a falai vannak meg). Van egy állatkert, ami tetszett. Egy közeli dombon van egy óriási szobor, de oda már nem mentünk fel.

márc. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!