Kezdőoldal » Utazás » Európa » Palermói kapucinus kripta...

Palermói kapucinus kripta Elmennétek ide ?

Figyelt kérdés
Dél-olaszorszagban , Palermóban található. Én szívesen elmennék oda izgalmas és hátborzongató végigsétálni a folyosókon hogy közben jobbról balról mumifikálódott holttestek láthatóak mindenfelé. Kész horror de szerintem nagyon megéri.

#Múmia kripta
márc. 12. 20:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Voltam már 3 éve, nem emlékszem mennyi volt a belépő. Én fotóztam és videóztam is egyet, nem szólt senki sem. Nem is rémlik hogy láttam volna tilos fényképezni feliratot.

Voltam már több ilyen tipusú helyen, szóval nekem nem volt hátborzongató, pedig egyébként félős tipus vagyok, horror filmet nem merek megnézni. De ezt inkább érdekesnek tartom, nem hátborzongatónak.

márc. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, szerintem nem is a múmiák a félelmetesek, hanem inkább a lámpák meg a díszek amik az emberi csontokból készültek. Ebbe fura belegondolni.
márc. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
49%
Aki járt már nagyobb katakombákban meg csonttárakban, Franciaországban, Csehországban, Brazíliában vagy épp Kijevben, annak szerintem nem akkora élmény, de egynek jó.
márc. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem voltam még, de Szicília a lehetséges úticélok között szerepel, és ha arra járok, biztosan megnézem ezt is.


Egyébként vannak még hasonló helyek a világon, ahol egykor volt élő emberek csontjaiból készítettek díszítéseket. Például egy viszonylag híres a sedleci osszárium, ami nincs is olyan nagyon messze:

[link]

márc. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
62%

Mennék szívesen, de nem a hátborzongás miatt. Mint katolikus, érdekel a kapucinus lelkiségnek ez az aspektusa.


"Tényleg nem lehet fotózni és videózni ?"

Ha így van, akkor az nagyon helyes. Egyrészt kegyeleti okok, másrészt ez szakrális hely.

márc. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
64%

Egyébként ezt a " kegyeleti " okokat nem értem.

Az nem kegyeletsértés, hogy pénzért látogatható a hely ?

Nem nekem, mert én is szívesen megnézem az ilyen helyeket, csak maga a kifogás, hogy ezért nem lehet fotózni.

márc. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!