Kezdőoldal » Utazás » Európa » Elutaztam és halottam hogy...

Elutaztam és halottam hogy valamit felhívtak amikor belépett a másik országba. Ezt hogy lehet kerni hogy SMS helyet ez legyen?

Figyelt kérdés

márc. 16. 20:46
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
45%
Köss olyan extra csomagot, amivel nem drágább a roaming az EU-ban. Így nem lesz problémád
márc. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

És nem az unokája vagy más ismerőse hívta fel?

A mobiltársaság nem fog hívogatni minden egyes határátlépésnél, nincs is erre emberük.

márc. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
60%

Mit hadoválsz összevissza?

A kérdésedben még határátlépéskori hívásról írtál. Egy beszélgetésről, amit nem értettél.

Írjuk le ezerszer, hogy a szolgáltató NEM HÍV FEL SENKIT határátlépéskor. SMS-t küld, hogy üdvözöljük itt és itt…

Most meg jó lenne tudni…

A tarifákról senkit nem kell kérdezned. Ott van a szolgáltatód oldalán. 70-es IQ felett azért nem művészet megérteni.

márc. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
Szerintem Magyarországon nincs ilyen szolgáltatás. Külföldön elképzelhető hogy kérhető a hívás mert ha kérdés van az embernek akkor most írjon vissza SMSben??!
márc. 18. 14:19
 25/39 anonim ***** válasza:
Milyen szolgáltatás nincs?
márc. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
54%
Fogyatékos vagy? Arra az SMS-re NEM tudsz visszaírni.
márc. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kérdése lenne "az embernek"?

Nekem még például sosem volt kérdésem, de mindig leírják az sms-ben, hogy hol tudsz utánaolvasni a honlapjukon, vagy maximum felhívod a szolgáltatót.

De ehhez miért hívkálnának mindenkit, mert tízezerből egy ember értetlenkedik? Szerintem ez külföldön sincs másképp, ott sem debilek élnek, hogy erre rendezkedjenek be...

márc. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%
Melyik társaság előfizetője vagy?
márc. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

"ha kérdés van az embernek akkor most írjon vissza SMSben??!"


Automatikus SMS-re felesleges visszaírnod, senki nem olvassa el. Nincs olyan szolgáltatás, hogy SMS-ben válaszolnak.

Meg olyan sem, hogy hívogatnak ilyesmiért a szolgáltatók. A rendszer működésének jellegzetességei miatt sokkal olcsóbb és egyszerűbb is a cégeknek SMS-t küldeni, mint telefonhívást bonyolítani.


Egy rokon/ismerős hívta, mert tudta, hogy mikor száll le a gépe, vagy látta a Flightradaron, hogy már leszállt a gép és hívhatja, netán hívogatta már egy órája, csak azután csöngött ki, hogy már leszállt a gép és bekapcsolta a telefont.


Véletlenül esetleg előfordulhat, hogy pont a szolgáltató hívta fel, mert amúgy is hívni akarták valamilyen kedvezményes ajánlattal. A csengőhangból meg hallja az operátor, hogy külföldön máshogyan cseng ki a telefon és ha már úgyis beszéltek, lehet, hogy rákérdezett a hívott fél, hogy mennyiért is telefonál most.


"Jó lenne megkérdezni valakitől hogy mennyi a tarifa."


Olvasd végig az SMS-t! Bármilyen meglepő, benne van, amit meg szeretnél tudni. Vagy a konkrét percdíjat írják (ha eltér az otthonitól), vagy azt, hogy az otthoni percdíjakkal tudsz telefonálni (amit nyilván tudsz, hiszen mindig azzal telefonálsz és sosem kérdezel rá külön, hogy mennyi).


Mivel szerződésed van a telefon szolgáltatóval és te szervezted magadnak az utazást, célszerű lett volna már indulás előtt utána járnod, hogy milyen tarifák lesznek majd érvényesek az utazásod során.


Ha mégsem tetted meg korábban és nagyon szeretnél érdeklődni, mert külföldön sincs jobb dolgod, mint a telefontársasággal csevegni, akkor van egy meglepő javaslatom: hívd fel a szolgáltatód ügyfélszolgálatát és tedd fel nekik a kérdéseidet!


Mondjuk szerintem hamarabb megtalálod a neten a szolgáltatód roaming díjainak tájékoztatóját, mint az ügyfélszolgálat telefonszámát beírod - arról nem is beszélve, hogy a GYK-ra mennyi idő kiírni egy kérdést, meg válaszolgatni alatta.


Schengennek semmi jelentősége, az EU területe számít (meg néhány EU-hoz hasonlóan kezelt másik, nem EU tag ország, mint pl. Svájc és Anglia továbbra is).


2017. június 15-től az EU-n belül törvényileg tilos roaming díjat felszámolniuk a szolgáltatóknak. Pár másik országot meg egyéb nemzetközi szerződések, illetve az egyszerűbb szervezés miatt csaptak hozzá annak ellenére, hogy kötelező nem feltétlenül lenne.

(Egyetlen kivétel, ha életvitelszerűen másik országban élsz az év nagy részében és tartósan másik országban használod az előfizetésed, ilyenkor megteheti a szolgáltató, hogy roaming díjat számít fel egy idő után.)

[link]


Hogy ne kelljen sokat keresned, mutatok neked egy Schengen országbeli szolgáltatói SMS-t:

"Üdvözlünk X-országban!


Az EU-díjzóna egyik országában vagy, ezért úgy mobilozhatsz a saját csomagod díjai szerint, mint otthon. Csak arra figyelj, hogy mivel külföldön vagy, a hálózaton belüli díjak nem érvényesülnek, minden számot hálózaton kívüli percdíjjal hívhatsz.

Az SMS-küldés díja 25 Ft/db bármely alapdíjas irányba.


A bejövő hívásokat külön díj fizetése nélkül fogadhatod.


Ha mobilnetezel, a csomagod adatkeretéből az EU-ban is használhatsz. Arra figyelj, hogy a belföldön korlátlan net csomagok az EU-ban nem korlátlanok.

Egyenleg ellenőrzés és netbővítő vásárlás: telekom.hu/euban


További részletek: telekom.hu/spanyolorszag

A fenti weboldalak megtekintése díjmentes.


Díjmentes segélyhívó: 112


A különleges díjazású számok hívásának díja változhat, ha külföldről telefonálsz!


További részletek: telekom.hu/nemzetkozitarifa


Ha lakossági flottásként veszed igénybe a szolgáltatást, a fentiektől eltérő díjaid lehetnek.


A tartós külföldi használat feltételeiről itt tájékozódhatsz: telekom.hu/meltanyoshasznalat


Telefonos tájékoztatás díjmentesen: +36303440970


Jó utat kívánunk! Várunk haza!

Telekom"


Hogy ne kelljen sokat keresned, itt a többi szolgáltató roaming tájékoztatója is:

[link]

[link]

márc. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

De mondom megint hogy üdvözölték a telefonba és kérdezte hogy mennyi egy perc. Ott állt melettem ennyire azért tudok angolul!

Valakinek van külföldi tapasztalata?

márc. 18. 15:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!