Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ki járt Zakynthoson szeptember...

Ki járt Zakynthoson szeptember végén október elején? Milyen az idő?

Figyelt kérdés
Mi eddig július illetve augusztusban voltunk, akkor nyilván forróság volt. Imádtuk. Viszont idén nem lenne pénzünk nyáron menni. Szeptember végén október elején találtam olcsón repjegyet. Már mindent megnéztünk a szigeten így csak a kedvenc helyekre mennénk főként pihenni, fürdeni. Pl Porto Roxa. Ahogy utána olvastam nincs rossz idő, de van két tábor is aki ellenzi és aki isteníti. Segítsetek :D kinek hogy tetszett?

márc. 18. 10:08
 1/7 A kérdező kommentje:
Szeptember26-Október5-ös időponton gondolkozunk.
márc. 18. 10:13
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

En ebben az idopontban már nem mennék nyaralni Europán belul, de én nagyon szeretem a meleget és nem bírom a hideg vizet /25 fok alattit/. Régebben voltunk mi is így foleg az ár miatt, de nem volt az igazi.

Aztán nektek kell tudni, hogy ti hogy vagytok ezzel.

márc. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én meg pont július-augusztusban nem mennék már Dél-Európába semmi pénzért, az utóbbi években olyan elviselhetetlen 40-45 fokos hőség és perzselő napsütés van, hogy hihetetlen. 2 éve nyáron Szardínián voltam, azt hittem megpusztulok a melegtől. Számomra így teljesen élvezhetetlen a nyaralás, szerintem pont a szeptember az ideális. Akkor is van 30 fok, meleg még a tenger, de nem fulladsz meg a hőségtől.
márc. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez a tökéletes időpont. Meghosszabítjátok a saját nyaratokat és nem egy hőhullám közepén kell légkondik között szaladgálni. 30 fok, 25 fokos tenger, ennél több szerintem nem nagyon kell.
márc. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Megnéztem egy oldalon Zakynhost, ahol az elmult évek adatait veszik figyelembe:

szeptember: nappali homérséklet: 27 fok, víz 25 fok

oktober: nappal 23 fok, víz 23 fok

Szerintem ez nagyon kevés, csavargásra jo, de furdozésre nem.

Ami meg az europai meleget illeti nyáron, a mi tapasztalatunk: Krétán állandoan fujt a szél, még fáztunk is amikor kijottunk a vízbol, Horvátországban augusztusban olyan hideg volt a víz, hogy nem tudtunk belemenni, Olaszországban 2 napig szakadt az eso. Ezért már probálunk minél délebbre menni. Pl. Torokországban tobbszor is voltunk, tavaly Egyiptomban voltunk jul. elején, nagyon jo volt. Lehet fura, de mi ennyire szeretjuk a meleget.

márc. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azóta több helyen is kérdezősködtem és arra jutottam, hogy szerintem megyünk. Nyáron már semmiképp se tudnánk kifizetni egy nagy nyaralást. Ősszel meg nagyon olcsó úgy hogy még össze is jöhet. Foglaltam ingyen lemondható szallast is. :) Főként pihenni mennénk mert már láttuk az egész szigetet, de a hangulata megfogott. És azért olyan melegben szerintem nem fogunk megfagyni. Más még október elején is leégett, úgy hogy remélem ha eljutunk nekünk is jó időnk lesz :)
márc. 21. 17:51
 7/7 anonim ***** válasza:
#5 a 27 fok az átlaghőmérséklet. Nem azt jelenti, hogy maximum annyira melegszik fel a levegő. Főleg napon érzed még jóval melegebbnek is. Például Budapesten a júliusi átlag nappali hőmérséklet 28 fok, közben meg sokszor 35-40 fok van olyankor.
márc. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!