Kezdőoldal » Utazás » Európa » Dánia mennyire jó úticél ha...

Dánia mennyire jó úticél ha kirándulni, túrázni szeretnénk?

Figyelt kérdés

Sosem jártam még skandináviában de szeretnék nyáron menni, egy hétre.

Dániában tudom hogy nagyon szép városok vannak, koppenhága könnyen elérhető repülővel és eléggé jónak tűnik a vonatközlekedés. (Nem szeretnék autót bérelni) szóval ideálisnak tűnik, viszont a neten inkább városi kirándulásokat látok.


Természeti látnivalók, túrázós szép helyek mennyire vannak, illetve mennyire elérhetők vonattal? Valaki járt már ott, mik a tapasztalatai “vidékkel” kapcsolatban?


ápr. 12. 12:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Tök lapos, nincsenek sziklák vagy hegyek, szóval nem túl változatos a táj. Az ország legmagasabb pontja 170 méter körül van :).


De egyebként kellemes kirándulni. Szép erdők, tavak, tengerpartok vannak. Ahol magánterület van, általában ott is át szabad menni a kirándulóknak, nincs az mint Magyarországon, hogy a kutyák megesznek vagy a részeg vadász megfenyeget a puskájával.

Ami hátrány, hogy sokszor szeles az idő.


Nekem túrázás szempontjából érdekesebb helyek voltak:

- Møns Klint, ami egy fehér sziklás magas tengerpart, több helyen le lehet lépcsőzni a vízhez. Ha dagály van, akkor egy-egy részen nem is lehet száraz lábbal átjutni.

- Stevns Klint, ami alacsonyabb ugyan, de közelebb van Koppenhágához és van a part mentén több látnivaló: világítótorony, régi templom, hidegháborús múzeum.

- Rubjerg Knude, ami egy homokdűne az Északi tenger mellett. Nem is gondolná az ember, hogy ilyen sivatagi táj is van Skandináviában. Érdekessége egy elhagyatott világítótorony, amit az erózió miatt beljebb toltak síneken. Az Északi tenger partján egyébként rengeteg világháborús német bunker van, nekem ezek is érdekesek voltak.

- Sok helyen vannak hangások, ami a nyár végén virágzik és akkor nagyon szép.

- Bornholm sziget. Ez teljesen más, mint Dánia többi része. Itt vannak sziklás dombok, szirtek, és itt van Skandinávia legnagyobb várromja.


Összessegében Dánia nem a legjobb túrázós úticél. Ha a skandináv vadon érdekel, akkor inkább Svédországot vagy Norvégiát javaslom.

ápr. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem sem a legjobb hely erre.
ápr. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!