Kezdőoldal » Utazás » Európa » Görögo-ba repülünk és a...

Görögo-ba repülünk és a nevemet Y helyett J-vel írták, ez nagy gond?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 09:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, nagy gond... lehet. Sokszor nem veszik észre, de ha igen, akkor azt jelenti, hogy leállítanak, valaki a legközelebbi görög konzulátusról ki kell szálljon, úszott az egész szabadság, a pénz is.

Azonnal menj el, vágd a pofájába és javíttasd ki. Az repülőjegy és az útlevél azonos nevet mutasson.

2011. jún. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi már sokszor repültünk családdal, és még egy út sem volt, mikor a repülőjegyeken mindenkinek az igazi neve állt, de probléma még egyszer sem volt belőle, szóval nem kell komolyan venni.

Apukám és tesómnak ugyanaz a nevük, csak a 2. keresztnév más, ami útlevélben is benne van, de simán szálltak már fel úgy, hogy a másik jegye volt náluk.

De ha félsz, hogy gond lesz, akkor menj be oda, ahol kiállították a jegyedet, és cseréltesd le.

2011. jún. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

>> De ha félsz, hogy gond lesz...


Ha Neked nem volt problémád, az nem azt jelenti, hogy nem is szokott lenni... Másnak igenis volt, pl. nekem. Egy napot töltöttem Heraklion repülőterén a rendőrszobában, mert a jegyemről a névnél hiányzott egy kötőjel.

Az adott jó tanácsot ne semlegesítsd egy ilyen felelőtlen kijelentéssel, hogy nem is olyan fontos...

De fontos, van olyan hely a bolygónkon (pl. USA), ahol ilyesmi miatt a terrorellenes törvény alá esel és megkeserülöd, hogy megszülettél.

2011. jún. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnálom a te esetedet, én elmondtam, hogy velünk mi volt.

Az én keresztnevem habár egyszerű, nagyon ritka és nem ismert, ezért az emberek 90% elrontja, még a taj kártyámon sem az van. Emiatt a legtöbbször nem az szerepel a jegyen, mint ami a keresztnevem, sőt, voltam már miss helyett mrs, de még mr is, mégsem volt soha problémám belőle.

Mellesleg nem is lehet azonos a neved minden esetben, mert az útlevélben ékezettel vannak a nevek (pl. Mészáros Árpád) míg a jegyen ékezet nélkül (Arpad/Meszaros Mr formában).

Furcsa, hogy kötőjel miatt tartottak bent, tekintettel arra, hogy a repülőjegyre nem is nyomtatnak kötőjeles nevet általában. Anyukám 2 vezetéknevét is mindig egybe írják, pedig szóközzel van.

2011. jún. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát igazából az én nevem is mindig mindenhol elrontják, kezdődött a születési anyakönyvi kivonatnál...
2011. jún. 28. 19:24
 6/6 anonim ***** válasza:

>> Furcsa, hogy kötőjel miatt tartottak bent, tekintettel arra, hogy a repülőjegyre nem is nyomtatnak kötőjeles nevet általában.


A repülőjegyre azt nyomtatják, amit online rendelésnél Én kitöltök. Sőt, online rendelésnél külön felhívják a figyelmet, hogy a neveket az útlevélnek megfelelően írjuk.

2011. jún. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!