Kezdőoldal » Utazás » Európa » Amsterdam Schiphol repülőtéren...

Amsterdam Schiphol repülőtéren mennyire bonyolult az átszállás? 55 percem lesz rá. Elég lesz?

Figyelt kérdés
Budapest-Amsterdam-Toronto az útvonal, és 55 perc van az első gép le- és a második gép felszállása között. Szerintetek el fogom tudni érni? Van valami trükk vagy buktató amiről tudnom kéne? Nem szeretnék ott ragadni. Köszönöm előre is!
2011. jún. 30. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a géped Bp-ről nem késik, akkor az 55 perc elég. Az egyetlen buktató (ismerősöm csinált így), hogy butaságból a saját feladott csomagját leste az átszállásnál (amit a célállomáson kap meg az ember) :))

A Schiphol repülőtér nyújtott-csillag alakban helyezkedik el, egy-egy sugara (épület-szárnya) mindkét oldalán kapuk (gate) vannak. Az épület belsejében ezek össze vannak kötve egymással folyósokkal és mozgólépcső-szerű folyosóval. Ezek az épület-szárnyak nevei A;B;C;D;E. A kapukat pedig számok jelzik (11,13,15,17 és a másik oldalon a párosak 12,14,16).

Megérkezel tehát pl. B-18-as kapuhoz, a jegyeden az áll, hogy indulás tovább az E-35 kaputól. Kijössz tehát a gépből - be a B folyosóra. A fejed fölött 20-30 méterenként vannak az eligazító táblák. Mivel a B az egy épület-szárny, az összes többi szárny mind egy irányba lesz (A,C,D,E). Követed a nyilat, amíg az indulási E folyosóra érsz, ott is mész a 35 kapuig.

Olyan jól van megcsinálva, hogy mindenki saját maga rájön.

Jó utazást.

2011. jún. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is Amszterdamon kersztül mentem Torontóba, de nekem több időm volt az átszállásra. Szerintem a gond nem az, hogy te átérsz-e hanem a csomag. Mert te tudsz futni a csomagod viszont a személyzettől függ..
2011. jún. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszonom a gyors es reszletes leirast, sokat segitettel! A csomagokkal meg nem kellene, hogy gond legyen, ha mar Bp-n becheckelek mind2 gepre, akkor meg kene hogy varjak.

Megegyszer koszi!

2011. júl. 1. 05:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!