Kezdőoldal » Utazás » Európa » Egy napos bécsi kiruccanáshoz...

Egy napos bécsi kiruccanáshoz (autóval) mennyire szükséges német nyelvtudás?

Figyelt kérdés
Alapfokon tudok németül de nem mondanám hogy az életben sok hasznot tudnék belőle húzni, esetleg mobilneten google fordítózzunk? Vagy az hülyeség? :) Amúgy csak ilyen városnézés lenne, semmi extra, mászkálnánk, de nem mennénk múzeumba, vagy ilyesmi helyre. Nincs olyan messze tőlünk bécs, 2 óra autóval kb.
2011. júl. 8. 00:11
 1/8 anonim ***** válasza:
A számokkal legyél tisztában. Ha a rendőr azt mondja, hogy cvájhundert ajró, akkor tudd, hogy mennyit kell fizetni.
2011. júl. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért kellene bármilyen német nyelvtudás egy egynapos kiránduláshoz???
2011. júl. 8. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hogy lehet ilyen baromságot kérdezni...?


Nyilván ha beülsz egy étterembe, vagy bárba, akkor kell a nyelvtudás. De ha egész nap csak sétálgattok akkor nem..

2011. júl. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elég furcsa kérdés.

Hány ezren járnak innen pl nyaralni Horvátországba anélkül, hogy egy szót is beszélnének horvátul? Mégis tök jól elvannak kint akár hetekig is. Ez ugyanerre is érvényes. Turistaként bárhova kimész, nem azért mész, hogy az adott nyelven beszélj, hanem hogy az ottani kultúrát megismerd, lásd stb. Ehhez szerintem semmilyen nyelvtudás nem szükséges. Ha meg tudsz mégis valamennyit, az csak segíthet a tájékozódásban.

2011. júl. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ausztriában nagyon sok helyen beszélnek magyarul áruházakban étteremben utcán.
2011. júl. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Minek nyelvtudás 1 napra? Én hetekig voltam Egyiptomba, mégis jól megéltem az angolommal. Bécsben is voltam (németül nem beszélek) az angolt mindenhol megértették. Most költözöm Svájcba, ott is angolul fogok beszélni addig amíg meg nem tanulom a németet és a franciát. Ha alapfokon meg tudsz, akkor pl: étteremben le tudod fordítani a kaják nevét, vagy a múzeumokban a belépőket és kedvezményeket. De mivel írtad, hogy nem csak kirándulgattok, akkor felesleges ezen görcsölni.
2011. júl. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
javítva: csak kirándulgattok (nem nélkül)
2011. júl. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, bocsi a kérdésért
2011. júl. 8. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!