Kezdőoldal » Utazás » Európa » Párizs Charles de Gaulle...

Párizs Charles de Gaulle reptér. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Hamrosan repülünk a párommal Párizsba, de a CDG reptéren még sosem jártunk. Malév géppel megyünk, elméletileg a 2D terminálra érkezik és onnan is indul vissza. Úgy láttam, hogy a RER B-vel jutunk Párizs központjába. Ezen a terminálon van a RER-nek megállója?

Illetve visszafelé útnál olavastam, hogy ha elektronikus jegyünk van, be se engednek vele a check-in pulthoz, mert a többi repülőtértől eltérően itt először van az útlevél ellenőrzés, ahhoz viszont "rendes" repjegyet kérnek.


2011. júl. 31. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez a világ legszarabb reptere!
2011. júl. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, én is ettől félek, valahol olvastam is...
2011. júl. 31. 20:13
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

>> ahhoz viszont "rendes" repjegyet kérnek.


Az elektronikus jegy "rendes" jegy. Már nehogy azt hidd, hogy Burkina Faso-ba utazol. A franciák élen jártak az elektronikus jegy (és sok más) kifejlesztésében. Mérföldekkel előbbre járnak, mint Mo.

Ami a RER-t illeti, meg kell kérdezni. Én egy hangot sem tudok franciául, angolul is rosszul, de mindenki kedves és segítőkész volt, könnyen kibogoztam a dolgokat.

2011. júl. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem nagy csalódás volt.

A váróban pl egyszerűen NEM VOLTAK ÜLŐHELYEK !!!

Kosz és mocsok volt.

2011. aug. 1. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Szia!

Na, mielott teljesen elvennek a kedved ne feljel, minden rendben lesz. En valoban jartam is iden tobbszor is ott, oda-vissza.


Teljesen kulturalt a dolog. En nem tapasztaltam nagy koszt meg mocskot sem, igaz, most a ferihegyi uj terminal nagyon kiralyul nez ki, esetleg ahhoz kepest. Talan valami atepites folyik ott kozeptajban, de ez nem erinti a 53-as terminal kornyeket.


Ez egy ki...ott nagy repter, es ahhoz kepest semmi kaosz nincsen. Minden ki van irva szepen. Elsore sem tevedtem el. Monitorok mindenhol a szukseges infokkal, meg feliratok.


Erkezeskor talan nekem nem volt egyertelmu, hogy merre jojjek ki a terminalbol a csomagokhoz. HOgy is volt mar, szoval onnan, ahol ul a sok ember a vegtelen hosszu varobol gyere ki a legelso lehetosegnel. Aztan mar meglatod a futoszalagokat. Ott csak varj nyugodtan. Monitorokra kiirjak, hogy melyik gep csomagjai hova erkeznek, de azt a 2-3 futoszalagot ugyis atlatod, ami ott van. Csomagod megvan, akkor mar a nehezen tul vagy.


Kijossz a kulso kozlekedo folyosora, es BALRA elindulsz szepen, az van kiirva, hogy Paris by Train. Koveted, csak mesz elore-elore, kb 2 hosszu folyoson at, ahol van mozgojarda is.

Megerkezel egy nagy epuletbe, aulaba, mozgolepcsok, tobb szint, mint mondjuk egy plaza kozepe. Itt lemesz egy szinttel lejjebb a foldszintre.

Ott lent van baloldalt SNCF iroda, vagy mi, uvegfal mogott, de nyitott ajtokkal, ahol sok ember all sorban a fekete tereloszalagok kozott. En itt tudtam venni eloszor vonatjegyet Parizsba. Hat itt nem porognek ugy az teny, mint egy MAV jegypenztarnal, csak jo nyugisan, raerosen, sok penzert, szoval mar erezheted mi a lelki kulonbseg a nyugati munkavegzes meg a kelet europai rabszolgatartas kozott.

Javaslom itt is a bal oldali sort, engem kiszolgaltak egyszer jobb oldalon, de aztan lattam olyat is hogy mikor kivarta a sort valaki aztan atkuldtek a bal oldali kasszakhoz RER jegyet venni. Nem tudom mi a kulonbseg.

Viszont ha van eleg aprod, illetve bankkartyad, akkor megveheted a jegyet az automataknal, amikkel tele van a nagy folyoso. Kek vagy zold szinut keress. Nezd meg, hogy egyaltalan van-e rajtuk bankkartyaolvaso, vagy penzbedobo nyilas, mert ezek a franciak hasznalnak valami sajat rendszert is, valami Navi vagy Pass lila kartyakat es ilyened ugysincs. Angol nyelvre tudod valtani, erintokepernyon egyszeruen ki tudod valasztani, hogy parizsba kersz ticket-et, 2 darabot, meg megkerdezi meg, hogy nyugtat is kersz-e rola.

Na, ne varj nagy dolgot, ket kis kemenyebb papircsikot kilok, amin van egy pici magnescsik is.

Keresd meg a terem vegen a RER B felirat kornyeken olyan metrokapukat, amihez hasonlo max regen volt pesten a metron, az a jol odaszoritos, meg sok helyen illetve itt is teljesen elzarja az utat, ha nincs ervenyes jegyed.

Ha lementel a peronra, mindegy, hogy melyik oldalra szallsz fel,Parizsba megy. Az a kulonbseg, hogy van expressz valtozat, ami nem all meg es kb 2.-3.-4. megallonal mar bennt is vagy a belvarosban. Ha sietni kell ez a gyorsabb. A masik meg mindenutt megall, de elsore ez is erdekes. A leszallasi helytol fuggoen valaszthatjatok ezt vagy azt. Amugy kb 5 percenkent indul egy vonat a varosba! Durva!


Amugy ha meg metroztok meg majd, egy 1.70 euros jeggyel, ticket T+, a metrojaratokon 90 percig ervenyes, es akarmennyi atszallassal a metrojaratokon belul, sot, ha feljossz, meg buszra is atszallhatsz. Az, hogy mire ervenyes a jegy ugyis kiderul, mert ha kapukon mesz at, ha nem ervenyes, akkor mar nem enged at, ennyi.


Visszafele sem gaz a CDG, sot! nekem nagyon jo tapasztalatom van vele, kinyomtatott elektronikus jeggyel, vagy siman a jegyszammal odamesz a check-in pulthoz es kesz. Sokkal hamarabb megvan, mint a ferihegyen. Mindharom alkalommal 2 perc volt a becsekkolas. Az igaz, hogy hulyen hatarozzak meg a check-in helyeket, es lehet le kell gyalogolnod messze leadni a cuccod, meg boarding passt kanpi, majd onnan visszagyalogolni a bizti ellenorzeshez, meg 53-as kapuhoz, ahonnan a gep indul.


Ha meg bami erdekel, majd kerdezz, akar parizsrol. Udv, Jo utat!

2011. aug. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a részletes választ. Nagyon sokat segítettél.
2011. aug. 4. 19:53
 7/8 janadoc válasza:

Szia! Mi idén megyünk Párizsba. Nekem nagy segítség lesz az alábbi honlap. Ha közben megoldódott akkor off. Üdv

[link]

2012. jan. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szívesen! (a részletes választ. :)


Kíváncsi vagyok, hogy most mi a véleményed utólag. HOgy sikerült az utazás és a "világ legrosszabb reptere" ?

2012. márc. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!