Kezdőoldal » Utazás » Európa » Velencébe (Olaszország) ha...

Velencébe (Olaszország) ha autóval megyünk mennyi a parkolás a város széli parkolóházakba?

Figyelt kérdés
És ha valaki volt, azt mondja még meg légyszi, hogy a parkolóktól a Szent Márk térig gyalog is lehet menni? Vagy messze van?
2012. júl. 30. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A közeli parkolokban egy egésznapos 24 euro volt,óránként meg 5euro.Igen,gyalog lehet eljutni,vagy hajóval,a térre,nagyon szép!
2012. júl. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

2 éve voltam Velencében, a konkrét árra sajna már nem emlékszem.

Természetesen gyalog is lehet menni a Szent Márk térig, de nem árt egy térkép, mert hamar el lehet tévedni a kis utcák közt. Mi hajóval mentünk el a térig, onnan pedig gyalog mentünk vissza a parkolóig. Elég nagy séta volt:) Nem 10 perces út lesz az biztos. Főleg ha megnéztek minden látnivalót útközben. Fél napot simán el lehet tölteni ott, és akkor még nem láttál mindent.

Mindenképp gyalog szeretnél menni a térig? Én élveztem a hajót is, bár igen tömve volt. Pont akkor vontattak mellettünk el egy nagy tengerjárót, az is egy élmény, olyan közel lenni hozzá:)

2012. júl. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Olcsóbban jössz ki, ha bárhol a busz vonalán leparkolsz és bebuszozol.
2012. júl. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, ha Mestrében valami külvárosban leparkolsz, majd buszra szálsz és fizetsz irányonként kb 1 eurót, akkor sokkal olcsóbban kijössz.
2012. júl. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ibanezb ***** válasza:
100%
A tronchetto (a parkolósziget) valóban drága, és sok parkolóházban fix 24 órás jegyek vannak. Ha autóval bemész a lehető legtovább (ez egy körfogalom lesz a végén, balra a Stazione (azaz a vasútállomás), akkor jobb oldalon lesz egy nagy parkolóház (ugyanolyan árakkal, mint a távolabbi tronchetto), valamint a parkolóház előtt jobbra egy kisebb parkoló, nem fedett, ahol egész jó áron lehet parkolni, ráadásul ugye közel van és órabéres. Ha jól emlékszem, két éve egy karneváli időszakban 8 eurót fizettünk, talán 4 órát voltunk ott, tehát nem "vészes"... a vaporettók (vízibuszok) közül, ha emlékezetem nem csal, akkor az 1-2-es számúak mennek a Canal Granden a Szent Márkra (persze van más is, ami oda megy, de másik útvonalon, a külső kerületeket érintve és nem a Rialto alatt a Canalon)... de gyalog sem vészes, kilépve, nem megállva simán megvan fél óra alatt, ráadásul van bőven mit nézni és a hídon is átmész. A stazione-tól az új hídon át kezdődik az út (megismered, ahol a tömeg megy) :-), onnan elég a Rialto feliratú SÁRGA jelzéseket (általában táblák a házak sarkainál, magasabban) követni, majd a Rialto után a San Marco feliratúakat (visszafelé természetesen fordítva). Én odafelé a helyetekben gyalog mennék, és ha fáradtak lesztek, visszafelé hajóval, így mindkét pozícióból meglesznek a kellő fotók és látvány is :-)
2012. aug. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!