Kezdőoldal » Utazás » Európa » Anglia lakás kérdés! Tegyűk...

Bikfic999 kérdése:

Anglia lakás kérdés! Tegyűk fel, kint Angliába veszek egy lakókocsit, lehetséges lenne abba élnem?

Figyelt kérdés
egyedül mennék ki mentőszakápoló vagyok nézegettem a kinti lakbéreket nos hát igen magassak, érdekelne ha vennék kint egy lakókocsit amibe zuhany vc fűttés is van. meg lehetne- e oldani hogy hoszabb ideig abbal lakjak lelehetne e vele parkolni, nem zavarnának-e el vannak-e erre szabályok előre is köszönöm

2014. jan. 11. 00:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Venni vehetsz lakókocsit,de 3 gond is van vele

1. Angliában egész évben hűvös szokott lenni, még nyáron is előfordul,hogy estére be kell fűteni. Lakókocsiban ez drága mulatság lesz ha egyáltalán tudsz áramot szerezni.

2. Kint nem tudsz sehol sem parkolni ingyen. Szinte mindenhol parkoló zónák vannak,így fél vagy évi parkolási díjat kell fizetni. Ami nem olyan drága,de ahhoz kell egy bejelentett lakcím.

3. Biztosítás. Nagyon drága. A havi biztosítás árából már szobát is tudsz bérelni..


Még egy ráadásként. Ha lakókocsiban élsz nincs lakcímed, így se bankkártya, se munka nem lesz .

2014. jan. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
a hétszázát akkor ez esélytelen,kár hogy annyira drága a szállás. köszönöm a válaszod!
2014. jan. 11. 03:03
 3/13 anonim ***** válasza:
A lakókocsi kint is keresett és drága, viszont olcsón lehet kapni mobilházakat, 1000 font alatt is van már 3 szobás. Én is azokat nézegettem. Viszont ahhoz kell egy olcsó porta is, ahová leteheted
2014. jan. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

pld:


[link]

2014. jan. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A munkavallalashoz es az NI szamhoz bejelentett lakcim kell. A lakokocsinak meg nincs helyrajzi szama es cime.
2014. jan. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Lakcímként add meg a földrajzi koordinátákat, pl.

északi szélesség 51° 31′ 07,62'', nyugati hosszúság 0° 07′ 19,23''

2014. jan. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
És akkor mi van ha drága a szállás? A fizetésed van annyival több mint otthon, hogy megrje.
2014. jan. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Vannak caravan parkok, ahol ténylegesen lakókocsikban laknak az emberek, méghozzá egyre többen, tekintve hogy az ingatlanárak az egekben vannak és emelkednek. Nyilván az nem működik, hogy veszel egy lakókocsit és leparkolsz vele az utcán, de egy ilyen parkban biztos megvan a megfelelő infrastruktúra ahhoz, hogy el lehessen éldegélni. Nézz utána.
2014. jan. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Minden csak viszonyítás kérdése. Én 2010 óta élek kint és egyáltalán nem fázom itt. Nincs is tél se :)

Aki dolgozik az nem fázik, én ha haza érek a munkámból akkor örülök ha nincs meleg a lakásban...

Persze vannak fázós emberek, bátyámék is szauna melegben alszanak amit én nem viselnék el az tuti.

Ha caravant szeretnél venni akkor bérelhetsz hozzá egy garázst vagy portát is valahol. A lakó autó parkok valóban 15-20£-ot is elkérnek ha rövidebb távon parkolsz ott. Hosszabb távon nem tudom mi a helyzet. De reális az hogy sokat nem kérnek mert akkor az ügyfelek inkább szobát, lakást vagy házat bérelnek. Kivéve azokat akik tehetősek és szeretnek bármikor útra készen állni.

A biztosításról nem sokat tudok csak azt hogy ez is viszonyítás kérdése. Valaki itt azt írta hogy drága.

Bátyám barátnőjének a 35 pennis 2 literes víz is drága ami egész napra is bőven elég (nekem) de a 3 fontos édességet meg megveszi és azt akár 5 perc alatt meg tudja enni. Szóval figyeljünk azért oda hogy minden csak nézőpont kérdése. Én simán megveszem a 35 pennis 2 literes vizet. Ez a lány meg vesz helyette 17 pennis vizet ami gyengébb minőségű. Az én keresetem itt kint 4-600 font hetente. Nem dicsekedni akarok ezzel (nincs is mire, vállalkozó vagyok rengeteg munka órával) csak azért írom le hogy lássátok, ezek lipicsek (nagyon apró pénzek) itt kint.

A lakásom viszonylag jó áron van mert olyan 21£/nap körül mozog ha egyedül élek benne (nincs plusz bill költség és van limit nélküli internet) de most bátyámék (2en) ide költöztek és mindössze 350 fontot fizetek havonta. 3-an lakásnál magasabb az albérleti díj is. Látod? Van akinél a 350£/hó úgy tűnik remek ár mivel úgy írtam hogy "mindössze 350£" ... minden csak viszonyítás kérdése.

2014. máj. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Ja és még annyi, hogy a lakó autó parkok többféle módon számolnak. Van aki a lakóautót nézi és az alapján mond neked egy összeget, van aki személyeket is nézi hogy hányan alszanak ott, és bizonyára vannak akik másképpen számolnak. De kb. 20£ az amit rá kell erre számolnod rövid távon való leparkolásnál. Hosszút nem tudom mennyibe kerülne. Én megkérdeztem egyszer egy tehetős angolt aki éppen az udvarában mosta a nem éppen kis méretű lakóautóját. Ő igazolta azt nekem amit másoktól hallottam.

Szerintem a porta vagy garázs bérlés a legjobb megoldás, legalábbis jelen pillanatban ezt tartom a legjobbnak ha lakó autóról van szó. Mostanában én is gondolkodok egy lakó autón csak még pontosabban utána kell járjak mindennek. Felkeresek embereket itt Angliában akiknek van caravanjuk és akik veteránnak számítanak ezen a téren.

2014. máj. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!