Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek melyik jobb német...

Szerintetek melyik jobb német város Frankfurt v. Dortmund v. Düsseldorf v. Köln v. Berlin v. München v. Hamburg?

Figyelt kérdés
Most felsoroltam egy pár várost de az érdekelne, hogy mennyire élhetőek/tiszták/kedvesek az emberek/ha éltetek ott akkor milyen volt/mennyire drága ott élni?

2014. ápr. 24. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Köln. Nekem nagyon bejött, bár nekem egyértelmű volt, hisz itt kaptam munkát, nem volt választásom.
2014. ápr. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Frankfurtban volt szerencsém élni nagyjából 2 évig. Szerettem ott lakni. Viszonylag tiszta, jó a tömegközlekedés (és baromi drága persze), közel a reptér (ami a zaj miatt a város egyes régióiban az egyik legnagyobb társadalmi problémát jelenti), sokkal normálisabban vezetnek, mint Kelet-Európában, de dugók persze ott is vannak.


Rengeteg a külföldi, ennek megfelelően nagyon sokan beszélnek angolul.


A legélhetőbb városok felmérésekben Frankfurt elég előkelő helyen szokott végezni. Itt pl. a hetedik, de megelőzi München (4) és Düsseldorf (6)

[link]


A lakhatás drága, az élet amúgy ugyanannyi mint máshol Németországban.

Erről volt már egy kérdés nemrég, itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..


Szórakozni nem nagyon jártam, de nyáron megtelik a folyópart emberekkel, ki lehet menni a Stadtwald-ba sétálni vagy biciklizni. Nyáron szinte minden héten van valami rendezvény.

2014. ápr. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy mint város nekem Frankfurt jön be a legjobban! De úgy hallottam München ezek közül a legjobb. :)
2014. ápr. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!