Kezdőoldal » Utazás » Európa » Genfiek és Genf környékén...

Genfiek és Genf környékén lakók! Elég a német (plusz angol) nyelvtudás, vagy mindenképpen szükséges a francia is? Munkavállaláshoz, lakásbérléshez.

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok a létszámstoppal, de a hiányszakmák ismerőit a mai napig keresik/beengedik a checking után - esetleg nem tudja valaki, hogy autóbuszvezetőket mennyire keresnek manapság ott, illetve a környéken? A VBZ folyton keres, de semmiképp sem Zürich a cél.

2014. jún. 16. 16:40
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok a létszámstoppal, de a hiányszakmák ismerőit a mai napig keresik/beengedik a checking után - esetleg nem tudja valaki, hogy autóbuszvezetőket mennyire keresnek manapság ott, illetve a környéken? A VBZ folyton keres, de semmiképp sem Zürich a cél.
2014. jún. 16. 16:47
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Genfben (Genève) a hivatalos nyelv a francia. Sokan Franciaországból is járnak át dolgozni, mert közel van a határhoz.

A genfiek, a Lausanne-iak nem szívesen beszélnek mémetül, még ha tudnak is, ami nem általános.

Munkát - különösen olyasmit, ahol emberekkel, a te esetedben utasokkal kell szoros kapcsolatban lenni -, nemigen találsz.

Sajnálom... :-(

2014. jún. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Szoros kapcsolat?! Micsoda?! :) Karrierem során azt tapasztaltam, hogy az utas jó magasról tesz az őt szállító vezető fejére! Mintha ott se lennénk, pedig az életük a kezünkben van.

A másik pedig, hogy Zürich, Bázel folyton keres autóbuszsofőröket és villamosvezetőket. Miért pont Genf lenne a kivétel?


Illetve milyen szakmák azok, melyek keresettek és melyekben nem vagy "szoros" "kapcsolatban" emberekkel? Még egy rabszolgáztató nyavajás építkezésen is van körülötted legalább hetven fickó. :D

2014. jún. 16. 17:27
 4/18 anonim ***** válasza:

kell a francia

anélkül el se indulj, németül írt jelentkezésre sokszor nem is válaszolnak

buszvezetőt nem nagyon keresnek

2014. jún. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"Buszvezetőt nem nagyon keresnek."


"Milyen szakmák azok, melyek keresettek?"

2014. jún. 17. 09:09
 6/18 anonim ***** válasza:
informatikus, ápoló
2014. jún. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ápolót keresnek ugyan, de francia tudás nélkül annak sem vesznek fel.

Buszsofőrként pedig meg kell értened az utasokat, nem vonogathatod értetlenül a válladat, ha valami felvilágosítást kérnek!

Sajnos bele kell nyugodnod, hogy Svájc francia részében a legtöbb valamirevaló munkához franciául kell beszélned!

Ha Zürich nem tetszik, miért nem keresel valamit Bern közelében?

2014. jún. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Azt hittem az világos lesz, hogy azért kérdezek milyen szakmákat keresnek még Genfben, ha már busz-, illetve villamosvezetőket nem, hogy akkor magától értetődően megtanulok franciául, és ezen nyelv birtokában MILYEN szakmákra lenne szükség?


Na de miért ragaszkodok Genfhez, hogy egy újabb nyelvet is megtanulnék emiatt?


Mert úgy tudom sem Zürichbe, sem a fővárosba nem jár olcsó repülőjárat. 70-80.000 forintokért (egy út ennyi! nem a retúr!) pedig én nem repülgetek!


Ha lenne fapados, valószínű nem szólnék.

2014. jún. 17. 10:20
 9/18 anonim ***** válasza:
#8: Létezik vonat is ám
2014. jún. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Na ne röhögtess! Egy napig utazni két óra repülés helyett. Becsekkolással is maximum négy óra. Halva született ötlet.
2014. jún. 19. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!