Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen esetekben hagynátok el...

Milyen esetekben hagynátok el az országot és próbálnátok külföldön - Európán belül - boldogulni, vagy új életet kezdeni, és mik lennének számotokra kizárandó okok?

Figyelt kérdés
Lehet nem jó helyre tettem be ezt a kérdést, de kérlek titeket válaszoljatok, ez amolyan közvélemény kutatás a részemről, illetve talán mások számára is segítséget nyújthat a döntés hozatalban. Én minden értelmes, nem kötekedő válaszra küldeni fogok egy plusz szavazatot. Előre is köszönöm.

2015. jan. 4. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi mar 9 eve leleptunk...
2015. jan. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szívesen élnék és dolgoznék valamelyik mediterrán országban, vagy akár több országban is egymás után úgy, hogy akár csak a saját magam fenntartásához szükséges pénzt keresem ott meg. Viszont a mostani munkahelyem annyira főnyeremény (félállásért kapok gyakorlatilag másfélszer annyit, mint máshol egészért), hogy magamtól fel nem adnám a bizonytalanért. Ha viszont valami miatt megszűnne, tutira elkezdeném pakolni a bőröndömet. Addig maradnak a rövidebb utazások (a szabim sajnos nekem is korlátozott).
2015. jan. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1: és ti végül annak idején milyen indokokkal léptetek le, mik befolyásolták volna a maradásotokat?
2015. jan. 4. 14:32
 4/7 anonim ***** válasza:

A nővérem és párja már lassan 8 éve élnek Angliában. Nálunk az adósság volt az ok, hogy kimentek. Előbb a sógorom ment ki, majd a nővérem.


Én idén megyek ki, az ok egyszerű. Pénz miatt.

2015. jan. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szakmai karrier miatt jottunk mi. Kaptam egy olyan ajanlatot amit nem tudtam visszautasitani. Az asszony eppen otthon volt a lanyommal. Azota o is kint dolgozik. Nem anyagi okai voltak annak hogy kijottunk.
2015. jan. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én eddig úgy voltam vele, hogy itthon akarok élni, nem mennék ki.

Viszont már lassan egy éve nem találok munkát. Egyetemet végeztem (rossz szakot, már tudom), a tanulást ellehetetlenítik (korom miatt, tandíj, nincs diákigazolvány). Magamnak is köszönhetem ezt a helyzetet.

Most kezdek azon gondolkozni, hogy külföldön próbáljak meg a végzettségemnek megfelelően elhelyezkedni (vannak országok, ahol keresett), aztán, ha összeszedem magam talán visszajövök.

2015. jan. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Singham ***** válasza:

Hát én a mostani esetemben akarom elhagyni az országot. Mik történtek velem, ami miatt ezt mondom? Csak röviden írom le őket:

- Lényegében megszívattak az egyetemi tovább tanulás területén, mivel az érettségim után vezették be a kötelező emeltet, mink meg nem raktunk

- Elkezdtem egy normálisnak nevezhető felsőfokú OKJ-t, amiből a végére csak a bizonyítványomban lett felsőfokú OKJ, mivel a második évemben bejelentették, hogy ez nem fog számítani felsőfokúnak. Eltudtam volna helyezkedni vígan vele bárhol, ha megmarad felsőfokúnak

- Emiatt szakmámban normális helyen nem tudok elhelyezkedni. Hiába van meg a kellő szakmai tapasztalatom, csak nincs hozzá megfelelő iskolai végzettségem

- Minimálbérből nekem kell fizetnem a váratlan kiadásokat. Egy olyan családban, ahol rajtam kívül van 3 aktív dolgozó +1 nyugdíjas. Nem élünk nagy lábon, csak tényleg a szükségeseket vesszük meg, ennek ellenére, mint írtam bármilyen váratlan kiadás van, azt nekem kell fizetnem (+ sokszor a bérleteket is nekem)

- Ez pedig a legvégső pont, ami miatt úgy döntöttem, hogy elhagyom az országot: nincs jövőm ebben az országban. Mint írtam itthon nem tudok elhelyezkedni, mert nem megfelelő az iskolai végzettségem, de a tapasztalatom nincs meg rá. Megfelelő iskolai végzettséget nem tudok szerezni, mivel, mint írtam nem sok pénzünk van, és a nekem szükséges képzések nem indulnak államilag támogatotton (ösztöndíj van, csak éppen megszerezhetetlen), a féléveket meg nem engedhettem meg magamnak. Átlagban 450 000 Ft/félév. Kb. 45 ezret kapok ténylegesen. Ergo egy félévért 10 hónapnyi fizumat kellene kifizetnem. A szak meg 6 féléves. Ergo, 60 hónapnyi fizum kellene hozzá, ergo olyan 5 évig kellene gürcölnöm az elvégzéséhez. Most lehetne mondani azt, hogy az országban mehetek máshova is dolgozni, csak kérdem én: az országon belül hova? Budapest? Munka ott sincs sok, ráadásul London kategóriában vannak sokszor az árak. Ráadásul ott se nagyon tudnék a szakmámban elhelyezkedni.

Lehet mondani azt, hogy miért nem képzem át magamat. Erre csak azt a kérdés teszem fel, hogy hol? Munkaügyi tanfolyamon? Csak kimondom és küldenek el. Megint OKJ? Fizetnem is kellene érte, Nappalira se tudnék menni a korom miatt, ráadásul hiába végezném el, megint nem lenne megfelelő tapasztalatom hozzá. Emiatt nem tudnék elhelyezkedni vele.

Külföldön mik a lehetőségeim? Angliában már eltudnék helyezkedni, mivel meg van hozzá a megfelelő szakmai tapasztalatom, normális fizuért, stb. Lényegében már most több lehetőségem van a jövőben ott, mint itthon. Ezért fogom elhagyni az országot a jövőben.

2015. jan. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!