Kezdőoldal » Utazás » Európa » Észak-, közép -Olaszországban...

Észak-, közép -Olaszországban mely városokat ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Márciusban elmennénk 1 hosszú hétvégére barátnőmmel, ilyen időben fürdeni biztos nem lehet, pont ezért kéne olyan, ahol látnivalóból is van, meg azért este szórakozni is el tudnánk menni.

Valakinek jó ötlete, élménye?



2015. febr. 4. 15:05
1 2
 1/11 demonlord90 ***** válasza:
100%
Vagy Firenze (és akkor Pisa-t is meg tudjátok nézni, amire egyébként 2 óra is elég). Vagy egy Velence - Bologna kombó. Vagy Milánót ajánlom még. Igaz, a városban csak néhány látnivaló van, de ha csillagtúráztok egyet, sok helyet meg tudtok nézni (Torino+Aosta, Lugano+Locarno+Bellinzona+Como, esetleg Nizza-Montecarlo). Csak azért mondom, mert ezt én mind megcsináltam (igaz, nem csak egy hosszúhétvégét voltam ott). De legalább egyet választhattok :) Ha időben veszitek a jegyeket ( [link] még egész olcsón is kijön (Montecarloig pl 25€ oda-vissza). Variálhattok is, h több helyen alszotok. Esetleg éjszakai vonatoztok (a szállás árából kijön)
2015. febr. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ!

Közben megtudtam, hogy csak 1 napunk lesz, de akkor az reggeltől estig. Egy naposra mit ajánlanál?

Verónával mi van? Az nem olyan jó?

2015. febr. 4. 18:22
 3/11 demonlord90 ***** válasza:
szép hely Verona, de szerintem sok rá egy nap. Ha még nem voltatok, akkor mindenképpen Velence! Ha meg igen, akkor Firenze. Esetleg Bologna v Torino. Sőt, 1 napra akár Milánó is (Como közel van, megy ki "S-bahn", azzal is össze lehet kötni). De persze mehettek Veronába is, ott is el lehet tölteni egy napot (embere válogatja, én kicsit rohanósabb vagyok az átlagnál)
2015. febr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jo rohanos lehetsz, ha Pisat megnezted 2 ora alat...
2015. febr. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bergamóban is el lehet tölteni egy napot, nekem tetszettek az épületek. Sok templom, katedrális van a főtér környékén. Milánóban a dómon kívül nem sok minden van, legfeljebb a Sforza-kastély a parkkal érdemel említést. Az Alpok hegyei között is vannak gyönyörű kisvárosok, pl. Livigno a virágos házaival nyáron felejthetetlen, ráadásul itt olcsón lehet venni bármit, mert vámmentes-övezet. Ha csak egy napotok lesz, akkor Velence is jó választás lehet, van olyan ismerősöm, aki már vagy ötször volt ott, annyi a látnivaló.
2015. febr. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Így azért könnyebb választani. :)

2015. febr. 4. 22:35
 7/11 demonlord90 ***** válasza:

nincs mit (részemről) :)

4-es, most azért gondolj bele.. ott van a Dóm tér, gyalog 20 percre az állomástól. Ott elvagy mondjuk fél órát. Max még mész egy kört az egyetemeknél és a folyóparton, kicsit vásárolsz.. e basta. Ha nem lennék rohanós sem tudnék ott egy napot eltölteni.

2015. febr. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7. Belegondoltam, jártam Pisaban többször is. Nekem sikerült :) De én bambulós vagyok, ha már egyszer ott vagyok alapon megnéztem amit lehetett. És felmásztam a toronyba is, ami ugye megint nem 2 perc, attól függően mikorra kapsz jegyet. De torony nélkül se 20 perc a Csodák tere. Nekem.
2015. febr. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 demonlord90 ***** válasza:

ezek szerint mi kb a két véglet vagyunk :)

Mondjuk az én 2 órámhoz az is hozzá járult, h reggel 7-kor értem Pisaba, s míg a Dóm térre kiértem, egyetlen emberrel sem találkoztam (aminek persze megvoltak a maga előnyei). Utána a térhez közel van egy másik állomás, onnan indultam tovább

2015. febr. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lucca

[link]

Mantova:

[link]

Bologna:

[link]

Firenze:

[link]

Pisa:

[link]

2015. febr. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!