Kezdőoldal » Utazás » Európa » Belgrád vagy Zágráb a szebb,...

Belgrád vagy Zágráb a szebb, érdekesebb város? Melyik a jobb egy hétvégi kiruccanásra?

Figyelt kérdés

2015. márc. 20. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Zágrábban még nem jártam, Belgrádban átutazóban (keresztül mentünk rajta). Szerintem nagyon látszik rajta, hogy sok háborút megélt - ezt úgy értem, hogy nagyon sok a panel, 20. századi épület. Olyan belvárost, mint pl a pesti vagy a bécsi, nem láttam. A Duna-part engem a szegedi Tisza-partra emlékeztetett (nem szabályozott a folyó). Belgrádot nem igazán ajánlanám.
2015. márc. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első hozzászólóval ellentétben én viszont Belgrádban nem voltam. Zágrábban hétvégi turistaként viszont igen. Kellemes, szép belváros, ami egy nap alatt bejárható turistaként. Nekem tetszett. Ha kocsival mentek, esetleg összeköthető Plitvicei tavakhoz látogatással (Zágrábtól kb 150km).
2015. márc. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tenyleg Belgradon meg mindig meglatszodik a rajta okozott haborus karok, de a belvaros vagyis ovaros nagyon szep, tele kavezokkal, es kedves emberekkel. Nagyon szep a Nandorfehervari var vagyis Kalimegdan, mindenkepp erdemes megnezni, onnan is jol lathato ahogy a Duna es a Szava folyo egymasba torkollik, setalo utcajuk is nagyon hires, Knez Mihajlov utcanak hivjak, legalabb annyira latogatott, mint a Vaci utca...

de tudod mit, ikabb ezt olvasd el, szerintem egesz jol tukrozi a valosagot:

[link]

2015. márc. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Zágráb nekem is nagyon tetszett.Belgrádban még nem voltam.
2015. márc. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%
Zágráb nagyon csúnya város (sokszor voltam), Bp-nek messze nyomába sem ér. Belgrádban még nem voltam, de sok embernem tetszik (nem magyaroknak). Szerintem Belgrád hasonlíthat Bp-re, csak mondjuk 15 évvel lemaradva.
2015. márc. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!