Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nyaralás Észak Olaszországban....

Nyaralás Észak Olaszországban. Érdemes Júliusban menni, agy csak augusztus játszik?

Figyelt kérdés

Gondolkozom egy észak olasz nyaraláson.Az árak júliusban kedvezőbbek, de tartok tőle kicsit, hogy a tenger nem lesz elég kellemes.

Lido di Jesolot néztem ki, felkapott hely.

A klíma érdekelne igazából, hogy kellően jó idő van már Júliusban is odalenn?

Személyautóval még soha sem voltam külföldön, így néhány tipp trükk is jöhet :D



2015. márc. 27. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Északon nem garantált a jó idő, én jártam úgy, hogy egész héten esett az eső. Célszerű délebbre menni, Rimini magasságában jobbak az esélyeid.
2015. márc. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

igen, én is gondolkoztam ezen...:/

de az már messzebb van sokkal drágábbra jönne ki minden...

Rimini környékén jártam már, és tetszett is, de afféle takarékos nyaralás szeretnék, még az sem biztos hogy mennénk egyáltalán olaszba...ez a lido, csak a "közelsége" miatt tetszik...

2015. márc. 27. 12:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Én akkor inkább a hegyekbe mennék, Maggiore-tó környéke nagyon szép egész évben, időjárástól függetlenül.
2015. márc. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Augusztus egyszerűen azért drágább, mert az olaszok is akkor mennek szabadságra. Én biztosan nem ezt az időszakot választanám, nem az ára miatt.

Jesolo környékén is vannak szebb helyek.

2015. márc. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Soha nem voltam még tengerparton, ezért ez lenne az elsődleges, hogy tengerpart...de nem akarnék horvátba menni, minden 2. ember oda megy nyáron...
2015. márc. 27. 12:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi júniusban voltunk Velencében. Szerencsére egyik nap sem esett az eső, minden nap strandidő volt.

Igen, augusztusban mennek az olaszok is. Velencét ajánlom, ott a turzás mögött a sekélyebb víz biztosan jobban felmelegszik, mint a nyílt Földközi-tenger.

2015. márc. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tessék egy-két időjárási grafikon Jesolóról.

[link]


A víz az már kellemes, és igen júliusban, augusztusban átlag 6-8 esős nap előfordul. (ami nem azt jelenti, hogy egész nap esik), de Riminiben is 4-6 nap az ilyen.

2015. márc. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!