Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bécs vagy Budapest a szebb...

Bécs vagy Budapest a szebb város szerintetek?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 30. 18:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Egyik városban sem éltem még, de mindkettőbe évi több alkalommal utazom. Szerintem nagyjából egy szint a kettő, bár Bécs rendezettebb, nem olyan lepukkant, összességében az átlag utcakép sokkal modernebb, szebb (átlagban az emberek jobban öltözködnek, jobb autókkal járnak, a házak fel vannak újítva, az utak nem olyan kátyúsak...stb.), de természeti adottságait tekintve Budapest a szebb. Kár, hogy ez utóbbiból nem lehet megélni.
2015. ápr. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
A Rákóczi és az Üllői, mint szép? Hát ezt se hallottam még.
2015. ápr. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én itt élek Bécsben, de BP szebb. Viszont Bécs élhetőbb.
2015. ápr. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Én csak átutazóban voltam ott egyszer kocsival. Amit láttam az szép volt,elegáns,nekem kicsit giccses (de nem láttam túl sokat belőle...)
2015. ápr. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

bécs nekem jobban tetszik mint budapest

a belvedere meg a prater, a sok magas ház, tradíciók

lehetne sorolni

2015. máj. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Üllői a klinikáknál."


LOL

az aztán szép :DDD

a gettó

2015. máj. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Amióta az eszemet tudom, Budapesten élek, nagyon szeretem. Megvan a hangulata, bár ez a hangulat sokszor elég szomorú (pl. sok házon még ma is felfedezhetőek a háborús nyomok). A fekvése viszont valóban csodálatos, ebben Bécs meg sem közelíti.

Bécsben is jelen van a szegénység (nem is kis mértékben), viszont Ausztriában erősebb a szociális háló, így azért ott sokkal nehezebb igazán lecsúszni. Szerintem Bécs valamivel barátságosabb hely, mert kevesebb a lepukkant épület, világosabbak a színezések, sokkal több a park (a város kb. 50%-a zöldterület), ráadásul a tömegközlekedés is szuper, mert kb. minden kerületet érinti valamelyik metróvonal.

Nehéz, nagyon nehéz választani a két város közül.

Budapestet a környezete teszi gyönyörűvé, míg Bécset a fejlettsége. Szerintem Bécsben kell élni, és sűrűn kell járni Budapestre, ez a legjobb megoldás. :D (Én egyébként ezt tervezem.:))

2015. máj. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
70%

Ja! Ugyan csak háromszor voltam Bécsben, tehát nem feltétlenül mérvadó, de nekem pozitív tapasztalataim vannak az osztrákokkal. Szvsz sokkal nyugodtabb, barátságosabb nép, mint a magyar.

Budapesten nagyon sok igénytelen, bunkó embert látni (még a csili-vili V. kerületben is), míg Bécsben nem sok ilyennel találkoztam.

2015. máj. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!