Kezdőoldal » Utazás » Európa » Akik jártak már Lisszabonban,...

Akik jártak már Lisszabonban, tudnának segíteni?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne:

1. A reptérről hogy lehet a legegyszerűbben a városba jutni?

2. A Cabo de Roca nevű helyhez mivel lehet eljutni?

3. Mi az amit semmiképpen sem hagyjunk ki, ha ott vagyunk?


Sajnos csak 3 napunk lesz a városra, amennyire csak lehet szeretnénk tartalmasan eltölteni.



2015. nov. 4. 09:14
 1/7 aHermann ***** válasza:

Szia!

1. - A reptérről metróval a legegyszerűbb, és a legolcsóbb a városba jutni.


2. - Cabo da Roca-hoz busszal (403) lehet menni Cascaisból, vagy Sintrából.


3. - Belém (Torony, Kolostor, Felfedezések Emlékműve, Hintómúzeum), Szt. György vár, felvonók (Bica, Sta Justa, Lavra), miradourok (kilátópontok), 28-as villamos, Sintra (Pena palota)


Sintra-ba vonattal, Cascaisba a Cais de Sodre-ról Hévvel lehet menni.


Ha megéri érdemes megvenni még a reptéren a Lisboa Cardot, órás kárya, és ingyenes vele a tömegközlekedés, a vonat Sintra-ba, a Hév Cascaisba, Belémi Torony, Kolostor, Hintómúzeum, kedvezményes a Szt. György vár, a Pena palota, Felfedezések emlékműve.

2015. nov. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocs első, hadd kérdezzem meg: mit jelent az, hogy órás kártya? (nem kötözködök, csak informálódni, okosodni szeretnék :-) )
2015. nov. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 aHermann ***** válasza:

Úgy gondoltam, hogy órás kártya, hogy 24h, 48h, és 72h-s "kiszerelés" van Lisszabonban. Az első érvényesítéstől számítják az időt. Pl. Ha este 7-kor érvényesíti a 24h-s kártyát, az következő nap este 7-kor jár le.


Vannak napos városkártyák: London Pass, Prague Card

Ezeknél ha este 7-kor érvényesíted az 1 napos kártyát, akkor az éjfélkor le is jár. Ezeket reggel célszerű érvényesíteni, hogy teljesen kihasználhasd.

2015. nov. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, értem, köszi :-) Igen, a múltkor én is itthon (BP) egy BKV napijegyet vettem és csodálkoztam, hogy másnap délelőttig jó - 24 órás volt :-)
2015. nov. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2015. nov. 6. 22:29
 6/7 anonim válasza:
Szia,ha még nem késø és segíthetek ITT vagyok. [link]
2016. jan. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia, már megjártuk, novemberben voltunk. Minden csodálatos volt, de köszönöm :)
2016. jan. 18. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!