Kezdőoldal » Utazás » Európa » Spanyolországi körutazáshoz...

Spanyolországi körutazáshoz milyen városokat, falvakat javasoltok?

Figyelt kérdés

3 hetet szánunk rá, és valamikor nyáron mennénk. Barcelonából indulnánk, ott több napot is eltöltenénk, így már csak valamivel több, mint 2 hét maradna. Hova érdemes mindenképpen elmenni?


18/L (szintén 18/L barátnőmmel mennék)



2016. ápr. 18. 05:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes kisebb területekre bontani, mert rohadt nagy ország, és szinte minden szegletében vannak érdekes helyek.


Pl Madrid és (50km-es)környéke.

Madrid: [link]

Toldedo: [link]

El Escorial: [link]

Segovia: [link]



Vagy Dél-Spanyolország:

Cordoba: [link]


Granada: [link]


Sevilla: [link]


Ronda: [link]


Frigiliana: [link]


Zaragoza és környéke:

Zaragoza: [link]


Borja (A bundás Jézus-legújabbkori alkotás): [link]

2016. ápr. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen, én pár éve körbeautóztam 16 nap alatt úgy, hogy Barcelonában béreltem egy kocsit. Kb. 4500 km volt. Csak körülbelüli tervem volt, ott éjszakáztam, ahol rám esteledett (persze rendes szálláson, egy kempinget leszámítva). A települések (nagyjából), amiket megnéztem: Valencia, Alicante, Torrevieja, Cartagena, Almería, Granada, Málaga, Torremolinos, Marbella, Gibraltár, Tarifa, Vejer de la Frontera, Cádiz, Jerez de la Frontera, Sevilla, Mérida, Cáceres, Salamanca, Ribadelago (ez egy tó), Puebla de Sanabria, Santiago de Compostela, La Coruna, Oviedo, Gijon, Torrelavega, Santander, Castro-Urdiales, Bilbao, San Sebastian, Sangüesa, Pamplona, Zaragoza, Zuera, Huesca, Lleida, Cervera, Torrelles de Llobregat, Casteldefells, és a Barcelona melletti Montserrat-nál is voltam, azt nem szabad kihagyni. Amit sajnálok, hogy kihagytam, az a Ronda nevű falu, ami - a nevével ellentétben - állítólag nagyon szép.

( [link] )

Viszont megmásztam a Mulhacént egy Trevélez nevű hegyi falucskából indulva. ( https://www.youtube.com/watch?v=ls26RUrGE1A )

Ami talán a legjobban tetszett az egész körúton, az a katedrális Zaragozában:

[link]

2016. ápr. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Kettes: Úúúúristen, de irigyellek, biztos nagyon szép volt. :) Megkérdezhetem, hogy egyedül utaztál? Illetve ey körülbelüli árat tudsz mondani, hogy mennyibe került? (Kocsibérlésen kívül)

2016. ápr. 21. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!