Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hova menjünk nyaralni ketten...

Hova menjünk nyaralni ketten max 400 ezer ft-ból? 20 évesek vagyunk, nem voltunk még külföldön soha. Tengerpart!

Figyelt kérdés

Voltunk sok utazási irodában már, mindenki mást ajánl és egyikük szava üti a másikat... Illetve ennyi pénzből el akarnak vinni egy 4 csillagos szállásra Görögországba. Más ismerőseink 70 ezerből mennek oda (igaz busszal), de ennyi pénzért tényleg jó helyre szeretnénk eljutni!


Fontos, hogy biztosan nagyon meleg legyen, a tenger legyen kristály tiszta, lehessen látni az alján az élővilágot, legyen mód sok aktív szórakozásra, pl jetskizés, vagy amikor a hajó után húzzák az ejtőernyőt, szafari túra terepjáróval, quadozás, stb..

Szállás all inclusivval, és repülővel szeretnénk menni.


Sajnos nem ismerem az egyes országokat, sem a tengerpartjait.. Magunk szeretnénk megszervezni, mert az itteni kérdések mindegyike azt mondja, hogy az utazási irodás ár feléből ki lehet hozni a nyaralást.

(Bár tartunk sok mindentől, mivel még sosem csináltunk ilyet)

Repülő jegyet sem igazán tudok nézni, mert nem tudom, hogy hová mehetnénk, illetve mikor mennénk, melyik szállodába, stb.

Illetve a reptérről a szálodába mivel tudunk eljutni? És honnan lehetek biztos abban, hogy kint valóban meg van e a szállásunk és hogy a repüléssel sem lesz gond?


Köszönöm előre is a segítséget!


2016. ápr. 25. 06:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Néhány lényeges dolgot azért nem írtál le :-)

- pl. mikor akartok menni, mert augusztusban köztudottan a legdrágább az út a nyaralóhelyekre

- mennyi időre szeretnétek menni?

- a 400 ezer az költőpénzzel együtt 400 ezer vagy csak az út, szállás, ellátásra szántok annyit?

Enélkül elég nehéz válaszolni...

2016. ápr. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
hát én nem tudom de jó nyaralást
2016. ápr. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen valoban nem art tudni hogy koltopenzzel egyutt vagy anelkul szannatok ra ennyit.

Es hogy mikor mennetek. Augusztusban, foszezonban valoban kb minden joval tobbe kerul, arrol nem is beszelve hogy altalaban tomegnyomor van szinte mindenutt.


Repjegyet itt tudtok nezni (csinaljatok tobbfele szimulaciot) : skyscanner, kayak, liligo

Szallast meg itt : booking.com, trivago, tripadvisor.


Ha Europan belulre mennel, a legtisztabb tenger az Adria (de oda nyilvan nem repulovel mesz) illetve Gorogorszagban pl Thassos vagy Korfu. (Kretan annyire nem volt tiszta ahol voltam, Spanyolorszagban sem kifejezetten.


Afrikaban Tuneziaban vannak olyan programok amiket leirtal de ott sem epp a legtisztabb a tenger. Akkor inkabb Egyiptom, esetleg Izrael egyes reszei, de ezeknel nem tudom ki tudjatok-e hozni ennyibol AI-vel az utazast (szezonfuggo).


Azsiai orszagok (Thaifold, India) eseteben a repjegy altalaban dragabb, viszont helyben minden joval olcsobb. Afrika egyes reszei detto.


Azt is nezzetek, hogy mondjuk milyen nyelven tudtok, es milyen nyelveket beszelnek a helyiek, hogy ne legyetek nagyon elveszve. Jo szintu nyelvtudas nelkul bizonyos orszagokba inkabb irodaval erdemes menni.

2016. ápr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

"ennyi pénzből el akarnak vinni egy 4 csillagos szállásra Görögországba. Más ismerőseink 70 ezerből mennek oda (igaz busszal)"


Ha ilyen a hozzáállásotok, akkor sajnos senki sem tud segíteni érdemben!

Ha most ajánlanánk egy 4*-ost hetvenezerért, akkor meg biztos lenne egy "ismerős", aki 20ezerből kihozta.

(Igaz, hogy gyalog ment és a bokor alatt aludt...mert ez nektek mellékes.)

2016. ápr. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mindennel együtt van 400 ezer ft kettőnknek és júliusban szeretnénk menni, első 1-2 hétben. 7-10 napot kb.

Akkor európát ki is húzhatjuk, ha az adria a legtisztább.

Így miket tudnátok javasolni?

Angolt és németet is elég jól beszéljük.

2016. ápr. 25. 15:22
 6/10 anonim ***** válasza:

Hat ennyibol nehez lesz de talan megoldhato. Egyiptom esetleg, ott beszelik az angolt. Ha jo szallast es repjegyet fogsz ki. Afrikaban ennyibol Tunezia de az a kristalytiszta tengertol eleg messze van, es jobbara franciaul beszelnek.

Tanzania, Kenya, Mozambik ahol szep a tenger ennyibol nem jon ki (a repjegy miatt elsosorban). De ha kicsit tobbet raszansz akkor Zanzibar vagy Kenyaban a partmenti lagunak kornyeke (Lomu) szep lehet.

Egy olcsobb, osztrak vagy nemet last minute- bol megcsiphettek egy olcsobb Mauritiust vagy Punta Canat. De Punta Cana eseteben nem biztos hogy a julius a legjobb idoszak. Mauritiuson ez a tel, ami annyit tesz, hogy szarazabb az ido, nem igazan esik, viszont szeles. A lagunaik nagyon szepek, igaz elovilag nem igazan van bennuk. Es kerdes hogy 1 het ottartozkodasert repulnel-e 8-12 orat...

2016. ápr. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzből szerintem egy görög sziget is kihozható,ahol bőven van olyan tiszta, mint az Adria.(Kefalónia, Zakynthos, Korfu pl.)
2016. ápr. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tanzánia, Kenya, Mozambik nagyon jó lenne, de nagyon drágák az utak sajnos. Most néztem kürül neten és fejenként lenne annyi, amennyit ketten szánnánk rá összesen...
2016. ápr. 26. 02:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezert javasoltuk a görög szigeteket, ahogy az utolso elotti valaszolo is irta. Korfun pl szep tiszta a tenger es ott egy het ennyibol kihozhato siman. A kulonlegesebb helyeket meg kell fizetni, oda fejenkent 800 euro nem lesz eleg sajnos. Ha pl a francia ajanlatokat nezem, AI-vel mindennel egyutt 800-bol last minute az arab orszagok hozhatok ki, illetve Bulgaria vagy egyes gorog utak. Arban ettol a magyar irodak se magyon kulonboznek. Juliusban a repjegyek mar jelentosen dragulnak, azok dobjak meg joreszt az arakat.
2016. ápr. 26. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

Tényleg nézzetek szét a görög szigeteken, a Jón és az Égei- tenger is gyönyörű.

Ha nagyon nem megy az egyedüli szervezés, akkor esetleg nézzétek meg az irodákat is, Görögország most nagyon olcsó. Az Ibusznál van pl. görög akció jelenleg is.


Viszont Görögországban szerintem annyira nem éri meg az all inclusive, mivel nagyon jó áron lehet a tavernákban vacsorázni és isteni kajákat. Az AI pedig sok helyen kevés, és nem igazán változatos.

2016. ápr. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!