Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lehetseges hogy tényleg ilyen...

Lehetseges hogy tényleg ilyen olcsó?

Figyelt kérdés
Találtam egy Last Minute utat az egyik utazási irodánál 200 ezer forint Kréta 3* os szálloda 2 főre reggelivel repülővel Transzferrel 14 nap . Tényleg ilyen olcsó vagy vannak rejtett költségek ?

2016. máj. 2. 22:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Utolso, en pont azt irtam mint te, csak lehagytam a 95 utan az ezret. Hogy en is utalom hogy egy nyilvanvaloan jo ajanlat lattan is jonnek es ok 2 ezerert kapnak szobat meg 25 ezerbol repulnek. Azert neztem meg, 95 ezer lenne a jegy 2 fore, junius-juliusban.
2016. máj. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
48%

Hiszem, hogy a válaszokban az a jó, hogy több oldalról látjuk a dolgokat.

Bár azt már nem hiszem, hogy azzal büszkélkedni kellene, eltapsoltok... eltapsolnátok 100 ezer forintot valamire, amit néhány perc kereséssel lényegesen olcsóbban is megkapnátok.

Persze a válaszadók mondhatják azt is, magánügyük, de az már nem igazán magánügy, ha úgy adsz tanácsot, hogy a végén a kérdező kétszer annyit fizet.

Ahogyan nem magánügy, ha a beküldött linkben nem találsz 2500 forintos szállást, vagy csak 96 ezerért találod meg azt a jegyet, ami amúgy mondjuk 40 ezer. Két főre.

2016. máj. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, te vagy már a harmadik vagy negyedik válaszoló (a többiek általában hirtelen eltűntek, miután megkérdeztem, hogy hol találnak ilyen olcsó jegyeket), akit ilyenek után megkérdezek, ugyanis távkapcsolatban élek, folyton lesem a repjegyárakat, havonta minimum 2-4 alkalommal repülök, ismerem a legtöbb repjegy kereső oldalt, de légyszíves, linkeld be nekem, hogy hol találsz ilyen olcsó jegyeket, mert az enyémet biztosan, de ezenfelül még szerintem sokak életét (köztük a kérdezőét is a későbbi nyaralások esetén) tennéd ezzel boldogabbá. Minden rosszindulattól mentesen nagyon kíváncsi vagyok, és örülnék neki! Előre is köszönöm!:)
2016. máj. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért ennyi, mert előszezon. Ilyenkor nem garantált a jo idő, nem biztos hogy lehet fürödni a tengerbe. Nyilván ugyanez augusztusban lehet akar a duplája is.

Különben meg tényleg nem kell egyből nekiugrani a kérdezőnek, nem mindenki ért a nethez, ha csak a szüleimre gondolok pl. Ok is inkább minden évben bemennek egy utazási irodába es ott foglalnak le utat, mert nekik az a biztosabb, minthogy maguktól megszervezzék, hiszen azt sem tudnak hogy kezdjenek bele. Probaltam nekik segíteni a foglalasba, de ok ragaszkodnak az irodához, ugyanis a telepített idegenvezető is egy biztos pont az ilyen turistának, mert nincs magara es a csekély nyelvtudásara utalva. Vannak ilyen emberek is, es nem kell őket egyből lenézni.

2016. máj. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen a valaszokat. Azt eddig is tudtuk,hogy utazasi irodan kivül olcsobb. De mivel elsö nyaralas ezert döntöttünk az utazasi irodan melett . Meg sose repültem a baratom is utoljara 10 èvesen. Jobbnak lattuk ha elsönek utazasi irodaval megyünk igy mindent elinteznek,Ha mar rutinosabbak leszünk termeszetesen mi intezzük egyenileg.
2016. máj. 3. 22:16
 16/23 anonim ***** válasza:
89%
Én sem látok 2500 forintért szállást oda.. De ha mondjuk 3000 ft/fő/éjjel számolunk, az két hétre fejenként kb. 40000 ft. Ehhez jön mondjuk 20000-ért repülőjegy. Ha fapados, akkor jön hozzá poggyászdíj, mondjuk 15000 oda-vissza. Már 75000-nél tartunk ehhez plusz transzfer, minimum 5000 körül lehet. Így már fejenként 80000 ft, legolcsóbb esetben is, amit itt írtak, de mint mondtam, én valahogy nem találtam 20ezerért repülőt, a legolcsóbb 30000 körül volt, meg szállás is csak kemping, meg gagyi szállás volt 2800ért, gondolom kaja nélkül. Szóval egyáltalán nem rossz kérdező ez az ajánlat, érezzétek jól magatokat. :)
2016. máj. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Köszönjük szepen:) Remelem jo lesz . Akkor nem vesztettünk sokat ,hogy utazasi irodan keresztül megyünk.
2016. máj. 3. 23:03
 18/23 anonim ***** válasza:

Hogy a rejtett koltseges kerdesre is valaszoljunk: alaposan olvassatok el az aprobetus reszeket, hogy mit tartalmaz es mit nem az utazas. A repteri illetek erre meg rajon (ami nyilvan repterfuggo, es ami vicc, hogy gyakran dragabb mint maga a jegy). Es amin nem szabad sporolni: az utasbiztositas. Bar manapsag mar a jobb bankkartyakhoz alapbol jar, de azert ha nem, akkor erdemes megkotni. Persze kidobott penznek tunhet ha nincs baj de ha van akkor bizony jol jon. Egy betegseg, elveszett vagy karosodott borond, lopas tonkreteheti a regen vart nyaralast ha nincs segitseg.

Nehol ra kell fizetni az idegenforgalmi adot, illetve meg kell nezni hogy a transzfer benne van-e az arban.


Emellett mas rejtett koltseg nem szokott lenni, de meg kell nezni a leirast.


Amit latok, az az, hogy reggeli van a szallashoz. Tehat ez azt jelenti, hogy nyilvan a tobbi etkezesrol gondoskodni kell. Erre szanjatok ra egy adott osszeget. Nyilvan tobb dologtol fugg, hogy mennyit.

Ha szalloda, akkor muszaj kulso etkezessel szamolni. Tehat etterem vagy bufe mindenkepp mert fozni nyilvan nem fogtok tudni. Itt annak kell utananezni, hogy milyen helyen van a szallas. Ha benn van a kozpontban, vagy olyan helyen ahol eleg sokminden van, akkor nyilvan olcsobban is megoldhato. Kreta nem tul draga helya tobbi tengerparti udulohelyhez kepest, egy giros-pitaban gorog salataval mar 3-5 eurobol kijon bufeben, etteremben 10-15 eurobol fejenkent bosegesen jol lehet lakni. Ezt szamoljatok ra, es azt is, hogy hanyszor kivantok etkezni naponta. Ha pl delben egy giros vagy peksegbol szendvics megteszi, es csak este ennetek normalisabb kajat, akkor kb naponta fejenkent 20 eurot szamoljatok ra a kajara meg ezen felul. Ja es a vizre, mediterran orszagokban ajanlott a palackozott viz fogyasztasa, kulonosen ha erzekeny a gyomrotok. (mas a csatornazasi es ontozorendszer mint pl Magyarorszagon, a viz tobbszor tisztitott es kezelt de ha valaki nincs hozzaszokva akkor egy kiados hasmenes nem kizart).

Mas kerdes, ha a szalloda olyan helyen van hogy nincs sokminden a kozelben. Akkor ez az ar jelentosen emelkedhet, mert kenytelenek lesztek vagy a hotelban enni (nyilvan emeltebb aron), vagy motort/autot berelni amivel elmehettek egy olyan helyre ahol vannak kajaldak.


A fakultativ programok is megdobhatjak az utazas arat. Ha csak azert mentek, hogy a szalloba uljetek akkor nyilvan erre nem kell aldozni,azonban ha latni is azeretnetek dolgokat akkor erre is szamoljatok.

Orokervenyu igazsag hogy az idegenvezeto altal ajanlott programok a helyiektol kozvetito nelkul feleannyiba kerulnek altalaban. Ehhez viszont szukseges egyreszt valamennyi nyelvtudas, masreszt szinten auto vagy motorberles hogy el tudj jutni egy adott helyre (hacsak nincs a transzfer is a programban).


Tehat a pluszkoltsegek nagyban fuggnek attol hogy mit szeretnetek csinalni, illetoleg hol lesztek, es milyen modon szeretnetek etkezni pl.


Egyebkent sokszor, foleg eloszezonban es last minute-ban vannak tenyleg nagyon jo ajanlatok, a chartergepeket es az elore letargyalt szallodai helyeket meg kell tolteni. Valamennyi hasznuk nyilvan van rajta, hiszen ebbol elnek, de lehet ugy is venni, hogy ez a tobblet fedezi azt az idot amennyivel ti kevesebbet ultetek a gep elott hogy keresgeljetek a jegyet meg a szallast, es tudtatok pl massal foglalkozni.


En speciel altalaban magamnak szervezem az utakat de azert megnezem az irodak csomagajanlatait is, es osszehasonlitom. Van olyan eset amikor mindent osszevetve ugy vagyok vele, hogy jobb ha rabizom valakire mert nem biztos hogy lenne idom meg energiam folyamatosan figyelni a jegyarakat es ugrani amint olyan ajanlat van... Meg szervezgetni... Ilyenkor ez egy szolgaltatas amit megfizetek, es amit ok atvallalnak helyettem, en pedig tudok massal foglalkozni. Pedig utaztam mar nem egy helyre, volt ahova irodaval, es volt ahova teljes maganszervezesben. Nyilvan mindennek van egy esszeru hatara, de nem itelnem el egyertelmuen azt aki nem kezd rogton maganszervezesbe hanem rabizza arra akinek ez a szakmaja. Ez olyan mint hogy en is ki tudom festeni a lakasomat es persze hogy olcsobb ugy, de ha idot szeretnek sporolni, meg nem kinlodni vele, akkor rabizom szakemberre, es megfizetem a tobbletet a szakertelmeert...

2016. máj. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimeritö valaszt:) Termeszetesen van költöpenzünk is . Es a szalloda a központban van . A repteri illetekröl nem talaltam semmit,de mar elküldtek a szamlat abban sincs benne. Akkor lehetseges,hogy a repteren kell fizetni? (Mar megvan a repülö jegy)

A baratomnak van a bankkartyajahoz biztositas nekem kötni kelett amit tenyleg külön kelett fizetni. De nem sokat dobott az aron. A transzfer az benne van az arban :)

2016. máj. 4. 08:22
 20/23 A kérdező kommentje:
*kellett
2016. máj. 4. 08:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!