Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan juthatok el ide vonattal?

Hogyan juthatok el ide vonattal?

Figyelt kérdés
A helyzet, hogy van egy észak-spanyolországi kisváros, Figueres, ahová vonattal szeretnék elutazni. Sajnos nem vagyok jártas a vonatozásban, egy-két fogalommal tisztában sem vagyok, ahogy a MÁV oldalát böngészem, alig utaztam egyszer-kétszer vonattal. Olvastam hogy a város megközelíthető vonattal, így ha valaki tudna nekem segíteni abban, hogyan juthatnék el ide, örök hálám fogja üldözni. Természetesen nem gond az átszállás, vagy az ár, még csak érdeklődés szintjén kérdezek mindent, de jó lenne minél előbb megtudnom. Köszönöm.

2016. máj. 11. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, miért szeretnél vonattal menni?

Ugyanis nagyon drága és még a buszos útnál is tovább tart.

2016. máj. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából csak olvastam egy blogon, hogy a települéd megközelíthető vonattal illetve autópályán, a közelben pedig van repülőtér. Autóval nem szeretnék. Repülővel még nem utaztam, így ez eszembe sem jutott. De ha ez olcsóbban jönne ki, mint a busz vagy a vonat, nem zárkózok el tőle.
2016. máj. 11. 21:16
 3/5 anonim ***** válasza:
A [link] oldalon tudsz egész Európában vonatokat keresni.
2016. máj. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Renfe.es oldalon, vagy a voyages-sncf.fr oldalon is tudsz keresni. Az elobbi a spanyol allamvasutak oldala, a masik a francia oldal ugyan de egesz Europaban tudsz vele vonatokat keresni (meg mast is) es van angol verzioja is.

Egyebkent Europaban jelenleg a vonatkozlekedes a legdragabb. Ha sikerul egy korrekt aron repjegyhez jutnod, az sokszor feleannyi, vagy meg kevesebb mint a vonat.

Vonaton is vam sokszor akcio amugy de altalaban joval dragabb mint a repulo vagy a busz.

2016. máj. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok: repülővel Barcelonába és Gironába (ez közelebb van Figuereshez) tudsz menni, s onnan vonattal (Renfe)

Ez a legolcsóbb mód. ersze nem akkor, ha holnap indulsz, mert akkor jó eséllyel csak igen drágán lehet repjegyet venni :-)

Aztán van a turistabusz, spanyolországi nyaralójáratokkal, azok is arrafelé mennek, pl. Grand Tours (keress rá)

Legdrágább a vonat, amit írtál, egy csomószor át kell szállni és több napig tart - persze ennek is megvan a maga varázsa... :-) A francia Perpignanból tudnál átmenni vonattal Figueresbe- ez kb 5 ezer ft-nak megfelelő euro.

Azt most hadd ne keressem ki, odáig hogy tudsz eljutni - ahhoz adtak az előző válaszolók linkeket.

[link]

2016. máj. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!