Kezdőoldal » Utazás » Európa » Miért keverik a turisták...

Miért keverik a turisták Budapestet és Bukarestet? Szerintetek melyik város a szebb?

Figyelt kérdés

2016. jún. 2. 13:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így nem lehet kijelenteni, néhány hülye keveri a hasonló hangzás miatt, de ez nem általános.
2016. jún. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%
Nagyon fiatal lehetsz, ha föltetted ezt a kérdést, és fontosnak tarod.
2016. jún. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Mert nagyon hasonló egy külföldi fülének a két szó.


Ugyanolyan, mint hogy rengetegen keverik az angol "quiet" és "quite" szavakat, pedig ugyanúgy köszönőviszonyban sincsenek egymáshoz, mint a két általad említett város.


Nekünk nyilvánvaló, hiszen a saját fővárosunk az egyik, de akinek egyik városhoz sincs köze, nem csoda, ha előfordulhat, hogy összekeveri. Erre nem kell persze büszkének lennie, de igazából ezen megsértődni, vagy valakit ezért lehülyézni szerintem óriási butaság.


Nem tudom, aki hülyézi ezért az embereket, mennyire tudja pl. az afrikai városokat felsorolni/megkülönböztetni.

2016. jún. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%
Aligha az afrikaiak keverik a kettőt.
2016. jún. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

tényleg hasonló a hangzása . persze nem nekünk,hanem olyannak aki nem magyar vagy román.

és valóban nem európaiak szokták keverni,hanem leginkább más kontinensekről.

én sem tartom akkora bűnnek, mivel én sem tudom a világ összes országának a fővárosát. persze lehet hülye amcsizni ,hogyha ez előjön.. de mi sem biztos,hogy tudjuk náluk a fontosabb városokat.

amúgy Budapest szebb szerintem. persze vannak nagyon putris részei(mielőtt beérkeezik a vonat a nyugatiba a hányinger elkap a látványtól) . de máshol is vannak igénytelen részek. de maga a város ettől függetlenül szép,csak sok ember nem tud rá vigyázni

2016. jún. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
10%

"Aligha az afrikaiak keverik a kettőt."


És ezt ki mondta? Tanulj már meg olvasni! Ez egy példa volt arra, hogy ami tőlünk van távol, vagy számunkra nem releváns, azt mi sem tudjuk. Megnézném azt az embert, aki teljességgel tévedhetetlen a világ minden fővárosával kapcsolatosan...

2016. jún. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
Nem elfogultságból mondom, de Budapest nagyságrendekkel szebb. Korábbi munkám miatt volt több bukaresti ismerősöm is, és mindegyikük el volt ájulva Bp-től. Bukarest kifejezetten ronda város, a szutykos patakjával és a cezaromániás stílusú épületeivel együtt.
2016. jún. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%

"És ezt ki mondta? Tanulj már meg olvasni!"


Te sem jártál kétszer sorba, amikor az észt osztották! Logikai érzéked nulla, de akkor segítek értelmezni.


Te példálóztál az afrikai városokkal, vagyis azt várod el, hogy ismerjem az afrikai városokat, én viszont nem várom el az afrikaiaktól, hogy ismerjék az európai városokat és kétlem is, hogy ismernék tömegesen, ezért nem valószínű, hogy ők azok, akik keverik a két várost.

2016. jún. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
12%

"Te sem jártál kétszer sorba, amikor az észt osztották! Logikai érzéked nulla, de akkor segítek értelmezni."


A te logikád az, ami igencsak sántít. Már ott megakad ugyanis, hogy úgy gondolod, TE vagy jogosult eldönteni, kitől minek az ismerete várható el, és ez alapján lehülyézed azt, aki szerinted nem ismeri azt, amit a TE véleményed szerint ismernie kellene.


A beképzeltségedtől teljesen el vagy vakulva. Az ilyen emberektől mentsen az ég.

2016. jún. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó, te tényleg nem érted mit ír a másik...
2016. jún. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!