Kezdőoldal » Utazás » Európa » Megéri Krakkóba nyaralni-részl...

Megéri Krakkóba nyaralni-részletek lenn -?

Figyelt kérdés
Maximum 100 ezer forintot tudunk rászánni, de ebben mindennek benne kéne lennie. Utazás csak vonattal vagy busszal megoldható.4-6 nap ottlét. Ketten mennénk és egyedül én beszélek középszinten angolul( de van egy lengyel társalgási zsebkönyvem). Önállóan szervezve vagy utazási irodával jobb? Illetve ennyivel érdemes útnak indulni ilyen feltételekkel?

2016. jún. 2. 15:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha képes vagy önállóan buszjegyet keresni, a polskibusznál tényleg fillérekért kimehetsz.

Szállást találsz a hotelscombined oldalán.

Tippeket a tripadvisor oldalán.

Bankkártyád gondolom van, más meg nem nagyon kell.

2016-ban csak a balekok fogadnak utazási tanácsadót máshoz.

2016. jún. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%

Önállóan szervezve, egyértelműen. Az utazási irodák a lusta és/vagy interneten tájékozódni képtelen embereknek valók, el is kérik érte az árát.


Busszal Krakkó nem lesz drága, csak ne OrangeWays-szel menjetek. Ők például abszolúőt megbízhatók és olcsóbb nem nagyon van: [link]


De az Eurolines-t is megnézheted. A vonat drága és nincs normális járat, csak egész éjszakás, legalábbis


Szállást tudsz keresni a booking.com-on vagy ahogy az első is mondta, hostelscombined vagy hasonló oldalon, nem lesz drága, mint ahogy az ottlét sem, legtöbb minden olcsóbb vagy hasonló árú, mint Magyarországon.


Bőven ki kell jönnie 100ezerből, én harmadennyiből is kihoztam ott sokszor 1-1 hétvégét.

2016. jún. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ők például abszolúőt megbízhatók és olcsóbb nem nagyon van"


De, nagyon is van olcsóbb :) Ez amit linkeltél, irányonként 6500, azaz 13000 oda-vissza. Ezzel szemben van az első által is említett Polski Bus nevű cég, ott a retúrjegy megvan 5000-ből. Azért nem mindegy, hogy 13, vagy 5 ezer... Amúgy ez a társaság Kelenföldről indul és elég jó buszaik vannak.

2016. jún. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ó, tényleg, elnézést ez esetben. Én nem ismertem ezt a céget, anno sokat jártam Krakkóba, de akkoriban még nem volt ennyire rossz az Orangeways, úgyhogy azzal mentünk :) A StudentAgency-t prágai utakra használtam sokszor, mindig meg voltam velük elégedve.


De igazad van :)

2016. jún. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2016. jún. 2. 17:34
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
Mindképpen próbálkozz be pár lengyel szóval. A lengyelek alapból szeretik a magyarokat és ha megtudják, hogy bármilyen keveset is, de tudsz lengyelül még barátságosabbak lesznek :)
2016. jún. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A vonat felejtős, az biztos hogy a legjobb választás a busz, a Volánbusz-Eurolines naponta indul a Népligetből és nagyon megbízható, a Polskibus-szal csak Lengyelországon belül utaztam de az is színvonalas társaság. Hetente 2x éjszaka menő járat is van Krakkóba.

Utazási irodával tényleg nem ok értelme van, mert a tömegközlekedés is nagyon jó és az összes turistalátványosság könnyen hozzáférhető, meg persze a "csordát" követni eléggé fárasztó tud lenni.


Július utolsó két hetét ne vegyétek számításba, őrült tömegek és egyéb bonyodalmak lesznek a katolikus világtalálkozó miatt!

2016. jún. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy mégsem tudjuk megvalósítani a várt nyaralást. Mivel nem vagyunk pestiek, gondot okoz a vonatozás, mert azon a napon amelyiken tudnánk menni, nincs vonat reggel. (Euroline 6.30kor indul) Vonat 8.20ra ér be. Előtte napi utazás pedig nem megoldható. Július 7én tudunk csak menni. :(

Ötlet?

2016. jún. 3. 10:42
 9/19 anonim ***** válasza:

Elmesélem, mi okozza majd neked a legtöbb problémát az életben, a szövegértés, és az, amikor valaki - például a főnököd, párod - határozott elképzeléseit fogja vázolni arra vonatkozólag, hogy mit tegyél.

Mert most teszetoszáskodhatsz még, meg nyomkodhatod a telefonon a játékaidat, miközben azt mondod, bocs emberek, én csak egy hüjegyerek vagyok, de ez nem tart sokáig.


Na, az lesz ám a gáz, amikor neked döntened kell kirugatás, és gondolkodás közt.



ELOLVASTAD A FENTI VÁLASZOKAT, RÁKATTINTOTTÁL A BUSZTÁRSASÁGOK HONLAPÁJARA?


SZOKTÁL GONDOLKODNI???????????????????????????????????????

2016. jún. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Figyelembe veszem a válaszodat.
2016. jún. 3. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!