Kezdőoldal » Utazás » Európa » Párizsba 3 napra fejenként...

Párizsba 3 napra fejenként mennyi költőpénzt érdemes vinni?

Figyelt kérdés
25 év alattiak vagyunk, szóval a látványosságok kétharmada ingyenes számunkra, a reptéri transzferrel külön számoltam, a szállás+repjegy pedig már megvan. Ha esetleg tudtok mondani konkrét árakat annak is nagyon örülök. Köszi a segítséget!

2016. szept. 2. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Én 100 euró körül vinnék.
2016. szept. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

És azt meg honnan tudjuk, hogy mire akartok költeni? Kell egy 2 vagy 3 napos 1-3. zónás bérlet mondjuk a metróra, azzal mindenhová könnyel eljuttok:


[link]


21/28,5 eur/fő

De kártyával is tudtok fizetni


Aztán meg nézzetek utána, mit akartok megnézni, és az mibe kerül. Eiffel torony teteje - már nem emlékszem, de vagy 15-20 eur/fő. Neked is ugyanannyi kiguglizni, mint nekem stb.


Kajálni meg nem tudom, mit és hol akartok. Vásárolhattok diszkontban kenyeret és hideg kaját fillérekért, és vannak Michelin csillagos éttermek is. Nem tudom, mi az igény. A sör, kávé stb. vendéglátóhelyen nem olcsó. 5 euró alatt nem nagyon kapsz ilyesmit.

2016. szept. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
6%

Minél többet.

Párizsba elindulni 8-10 ezer euro alatt tök fölösleges.

2016. szept. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%

Ez attól függ, mit akartok csinálni. Mentek Disneylandbe? Mert az eszi a pénzt.


Grévin? Ezeknek mind-mind fenn van amúgy az ára a neten, kicsit nézz körül máris ki tudod számolni, hogy kb. mennyi pénz kell, és nyilván hagyj rá utána kicsit szuvenírre, kajára, stb.


Tömegközlekedési jegyetek megvan? Lehet venni többnaposat, én mindig azzal kezdek - utána nincs vele gond.

2016. szept. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

"Mentek Disneylandbe? Mert az eszi a pénzt. "


Én meg azt hittem, hogy csak a bejáratnál kell megvenni egyszer a belépőt, és az egész napra szól?!!

2016. szept. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

""Mentek Disneylandbe? Mert az eszi a pénzt. "


Én meg azt hittem, hogy csak a bejáratnál kell megvenni egyszer a belépőt, és az egész napra szól?!!"



Igen, de ott vannak butikok, éttermek, ahol nyilván fizetni kell - nem is kevés összegeket. Meg azt hiszem, olyan kártya is van, amivel gyorsabban fel lehet jutni a különböző játékokra, mert időpontot ad(?), azért meg szerintem fizetni kell valamennyit. Nem vagyok benne teljesen biztos, hogy hogyan van pontosan, de van valami ilyesmi is.

2016. szept. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

"Én meg azt hittem, hogy csak a bejáratnál kell megvenni egyszer a belépőt, és az egész napra szól?!!"


Ahogy az előttem szóló is mondja: a belépő leget "sima", vagy "VIP". A VIP-essel lehet időpontot kérni - az drágább is persze.


Ezen kívül a kaja és az innivaló horror, szuvenírt mindenki vesz... így értettem.


Imádom Disneylandet, vétek kihagyni, de számítani kell rá, hogy nem olcsó mulatság.

2016. szept. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Sziasztok,

Minden attol fugg hogy milyenek az igenyeitek.

Konkret arak tekinteteben :

- reggeli van a szallashoz? Ha pl kulon kell kerni (altalaban 8 euro) akkor azt javaslom, inkabb hagyjatok ki (a kozepkategorias hotelekben altalaban fagyasztott peksuti kiolvasztva, nehany kocka vaj/lekvar/nutella, amerikai kave (az az elore lefozott hosszukave) es aldis narancsle amit adnak). Helyette javaslom, hogy menjetek be az elso utbalevo peksegbe ahol le is lehet ulni, es rendeljetek egy igazi presszokavet valodi peksutivel, es fogyasszatok el a teraszon. Egyreszt olcsobb (2-5 euro kozott komplett reggeli kihozhato) masreszt hangulatosabb es jobb.


Hetvegen a parizsi divat szerint kiprobalhattok egy brunchot is. Ezzel legalabb egyszerre letudjatok a reggelit es az ebedet is. A neten egyszeruen ra lehet keresni, bar a legjobb helyekre erdemes elore foglalni. Egy brunch olyan 10-15 euro kozott van de mint mondtam, ez ket etkezest takar.


Az ebed es a vacsora tekinteteben hatar a csillagos eg, de nyilvan attol is fugg, mit ennetek.


A legolcsobb egyertelmuen a kebab, 5-7 euroert mar kaptok egy adagot sultkrumplival. Ez szinte barhol talalhato. Illetve a peksegek is javasolnak ebedmenut (szendvics/quiche+ ital+ esetleg desszert) szinten hasonlo arfekvesben (6-10 euro). Van ahol salata is van elvitelre. Illetve, ha meleg etelt ennetek, eleg sok boltban (pl ebben a Monoprix verhetetlen, foleg a Dailymonop') szinten kaphatok elorecsomagolva pl. tesztak, egytaletelek, akiket helyben a mikroban meg is lehet melegiteni. Itt szinten ki lehet 10 euro alatt hozni egy ebedet.


A masik lehetoseg az azsiai ettermek. Kulonosen a 13. Kerulet (Avenue de Tolbiac) kornyeken lehet jokat enni. Egy adag vietnami pho levest pl mar 7-8 euroert kapsz, es eltelit rendesen. Kicsit dragabb arfekvesben a szusi, illetve a japan ettermek pl a rue St Anne kornyeken,de itt is kijohetsz 10-15 eurobol/fo. Indiait is erdemes kiprobalni, kb ilyen arfekves, Gare du nord kornyeken elsosorban.


Ahova nem ajanlom, hogy menj : rue de la Huchette (latin negyed) a gorog / francia ettermek ahol meg jot szerintem senki sem evett, ellenben a kiszolgalas es a higienia hagy kivannivalot maga utan. (Egy muzulman baratomnak marhahus cimszo alatt disznot felszolgalni azert kisse eros dolog volt szerintem). Ugyanez igaz a Champs Elysees es a Notre Dame kornyeken levo, turistaknak szembetuno helyen levo bisztrokra. Ezek foleg dragak, es igazan nem jok. Viszont barmelyik oraban ehetsz naluk (fontos info, hogy Parizsban az etkezeseknek is megvan az ideje, ebedelni 12-2 kozott tudsz, vacsorazni 19 ora utan. Kozben max a McDo vagy a peksegek vannak nyitva, az ettermek nem. )


A francia ettermek / bisztrok dragabbak. A bisztrok a szokasos croque-monsieur-veres steak sultkrumplival- quiche salataval vonalon mozognak. Az ettermekben talalsz eredeti francia fogasokat is, de itt mar melyebben a zsebbe kell nyulni. Fogyasztastol fuggoen ilyen helyeken mar szamolnek 20-30 eurot / etkezes / fo.


Szerintem a kajara erdemes a harom napra 90-150 eurot szamolni / fo.


Kozlekedes : ket lehetoseged van. Az egyik a tomegkozlekedes. Nem tudom, hol lesz a szallasotok, az ar zonafuggo. It kapsz pontos informaciot : www.ratp.fr

Ha kimennel Versaillesba vagy Disneybe, akkor nyilvan tobb, oda kulon vonatjegy kell.

Mondjuk 15 euro/ fo szerintem korrekt.


A masik lehetoseg amit szoktam ajanlani (en is rendszeresen hasznalom) az a Velib. Ez egy szabadon berelheto bicikli, olyan mint Pesten a bubi. Parizs-szerte mindenhol talaltok allomast, es legalabb nem az alagutban utazgattok, hanem a felszinen. Bicikliutakbol eleg sok van, de ahol nincs, ott a buszsavot hasznalhatjak a velibesek. Napi 1 euroert annyit mesz amennyit szeretnel, csak fel orankent le kell tenni valahol a bringat egy allomason (utana ujra kiveszed) kulonben 1 eurot levon minden egyes megkezdett feloraert. Ha ezt betartod, akkor valojaban 3 euro is eleg lehet a kozlekedesre.

Annyi, hogy kell egy bankkartya a berleshez amin tudnak zarolni 150 eurot (nap vegen feloldjak) arra az esetre h nem vinned vissza a bringat.


Plusz emellett meg par belepo, egyeb dolgok- olyan 60-100 euro keszpenz koltopenznek.


En azt mondom ezek fenyeben hogy olyan 200-250 euro realis a harom napra fejenkent, azzal baj nem lehet.

2016. szept. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Mi is voltunk a Disneyben, és a belépőn kívül egy fillért sem költöttünk.

Bocs!

2016. szept. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
És most ezzel mit is akartál közölni? :)
2016. szept. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!