Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szlovákiában mennyire számít...

Szlovákiában mennyire számít gyakorinak, hogy rászólnak az emberre, ha magyarul beszél? Csak én fogtam ki egy bunkót, vagy ott ez mindennaposnak számít?

Figyelt kérdés
Kassán történt, ahol egy hosszú hétvégét töltöttünk, és kétszer is nagyon durván rám szóltak amiért magyarul beszéltem, pedig egyszer a telefonáltam.
2017. okt. 7. 18:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
De jópofák vagytok... Ne észak-szlovákiai eldugott falvakba menjetek, hanem Pozsonyba, a főtérre, fényes délben.
2017. okt. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
52%
20 éves lány vagyok, lehet mondani hogy Pozsonyban élem az életem, odajártam kozépiskolába, ott kezdtem az egyetemet, és most ott keresek munkát, eddig akárki megtudta rólam hogy magyar vagyok 3 féle válasz érkezett :D 1. Budapest nagyon szép város 2. az én nagymamám/dédim/nagybácsim/akárkim is magyar 3. elmondják hogy ok is tudnak magyarul ami általában annyit tesz hogy ismerik azt hogy szeretlek vagy hogy vagy :D soha semmi balhém nem volt abból hogy magyar vagyok szlovákián, a volt osztálytársaim tanulni akartak tolem, folyamatosan kérdezték mi mit jelent magyarul, a foiskolán sem tortént semmi, az utcán a barátaimmal bátran beszélunk magyarul és soha senki nem szólt ránk...Bár Pozsonyban elég sok a magyar, így gondolom meg szokták már, Kassán még soha nem voltam így nem tudom ott hogy viszonyulnak a magyarokhoz. Komáromban és Párkányban azért nem volt problémátok, mert az a 2 város teljesen magyar, ott 95%-ban magyarok élnek, csak a turisták szlovákok vagy csehek. Ahol én élek ez is magyar falu ahol a tobbség magyar, így a táblán ki van írva a falu magyarul is, itt egy magyar általános iskola, magyarul is hirdetnek, a boltban magyarul beszélunk. Nem vagyunk egyáltalán diszkriminálva
2017. okt. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
12-es, köszi, hogy ezt leírtad - jó ilyent hallani, olvasni :-) (3-as vagyok)
2017. okt. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"NEM, NEM KOMÁROM. Ha azt mondom, hogy Komárom, akkor az a MAGYAR Komárom, ha azt mondom, hogy KOMÁRNO." Az általad Komarnonak nevezett település is magyar: Rév-Komárom a neve vagy Észak-Komárom. Legalább következetes lennél és a többire is inkább Bratislavát vagy Kosicét írnál. Igen beléd kötök. Vagyis nem beléd, hanem a tudatlanságba.


A kérdésre válaszolva, sokat voltam Felvidéken, mert barátom kint él. Eléggé helyfüggő. Ahol magyar többség van, vagy fele-fele, ott nem nagyon kötnek bele az emberbe. Bár egyszer egy kb. fele-fele lakosságú településen is belém kötött egy bolond tót, de ez csak egyszer volt.

Kassán már valóban gyakoribbak az ilyenek, északon meg még inkább. Rózsahegy, Liptószentmiklós, Turócszentmárton híresen szlovák nacionalista vidékek, ott kb. rendszeres.

2017. okt. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
50%

Na, nekem ebből most lett elegem (3-as vagyok)


Nagy gondtalanul, kikapcsolódásom közepette leírtam egy választ a kérdezőnek, amivel azt szerettem volna megerősíteni, hogy Kassán nekem is rossz tapasztalatom volt.

Erre mindenki beleköt abba, amit leírtam.


Nos, igen, "volt pofám" leírni azt, hogy Párkány, mert a Duna másik fele ESZTERGOM, ezen kívül azt is leírtam, hogy Kassa, mert ugyebár ott nincs magyar rész és nem magyar rész (Duna egyik fele, másik fele), De Komáromnál mindkét település neve magyarul Komárom ezért "bátorkodtam" megkülönböztetni, hogy Komárom és Komárno. Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a hídon átérvén is Komárno tábla van kitéve.


Nekem Ti ugyanolyan emberek vagytok, mint bárki bárhol a világon, mert nálam csak 2 kategória van: vannak jó emberek és rossz emberek (na jó, van még a semleges :-) ). Nem értem, miért ez az érzékenység - sokkal jobb lett volna, ha nem beleköttök, hanem egyszerűen leírjátok, elmagyarázzátok, hogy miért nem jó úgy. De nem, most már személyeskedésbe is átmegy a dolog, tudatlannak vagyok minősítve, stb.

Higyjétek el, nem én tehetek róla, hogy nem Magyarországhoz tartozik Komárno, ami nem Komárno, hanem Komárom.

Ha leszállok a vonatról Magyarországon, akkor az van kiírva, hogy KOMÁROM, és ha átmegyek a hídon, akkor KOMÁRNO van a táblán, nem az, hogy Rév-Komárom.


Tekintettel arra, hogy ez az egyetlen a felsorolt települések közül, aminek mindkét oldalon ugyanaz a neve, ezért bátorkodtam így megkülönböztetni, de most már látom, hogy akkora bűnt követtem el, hogy legjobb lesz, ha megyek és főbe lövöm magamat :-(

Pfff... Tényleg nem értem, miért akkora bűn ez...Na mindegy...

2017. okt. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Helyfüggő. Városokban ahol többnyire szlovákok élnek érhet meglepetés, decsak annyi, hogy próbalnak magyarul szólni hozzád. Alapból a szlovákok mogorvák; tipikus szláv mentalitású emberek.
2017. nov. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ebbe én is belefutottam, hogy magyarul beszéltek és átváltottak szlivákra. Annyira primitív dolognak tartottam, legfőképpen azt, hogy hülyének néztek, gondolom a homlokomra volt írva. Nos, pórul jártak velem, attól függetlenül, hogy Magyarországon élek de tudok szlovákul. Természetesen az Ő ptimitív viselkedésükkel elmondtam a véleményemet, mire magyarul kikérték maguknak.
2017. nov. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!