Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hová tűntek a turisták Magyaro...

Hová tűntek a turisták Magyarországról?

Figyelt kérdés

Balaton tök üres, Budapesten sincsenek annyian, még Pozsonyban is jóval több turistával találkoztam.


Hétvégén voltam a várban, volt pár csoportnyi turista, de nem egy átlag prágai látványosság mennyiségű.


Mi lehet ennek az oka szerintetek?


Az én szubjektív véleményem: Ár-értékarány. Drágaság van, cserébe gyenge minőséget kínál az ország, és ez szerintem minden téren igaz.


Balaton, oké, egy pocsolya, NDK-s korszakban még voltak külföldiek, de a balaton soundos drogozást kivéve minek jönnnének nyugati turisták a balatonhoz? Annyi pénzből eljutnak egzotikusabb/mediterrán helyekre, senki nem fogja a szabadságát erre a putrira pazarolni.


Na de Budapest? Azért csak egy "világváros", nemzetközi "szép városok" listáján általában szerepel, ha nem is a top 10ben.


Talán a kosz, mocsok? Talán a romani kultúrát megismerte az internet népe? Talán hogy omlanak szét a házak homlokzatai a turistaövezetekben?



2023. júl. 24. 12:23
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%
Budapestre nem nyaron jonnek, Balatonra meg miert jonne az a nemet, aki az olcsosaga es a kelet-, nyugat-nemet talalkozo miatt jart? Budapest most is nepszeru uticel kb ket napra vagy hajoval.
2023. júl. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
62%

Én vidéki magyarként se vagyok odáig Budapestért, de ez szubjektív.

Viszont már évekkel ezelőtt is elmaradt a város a legtöbb környező fővároshoz képest ár-érték arányban.

Az idegengyűlöletről pedig ne is beszéljünk, amivel országunk a külföldieket "várja"... európai szomszédaink nagy részét a politika miatt utáljuk, a távolabbi nemzetek tagjai meg mind migránsok, fújj...

Továbbà nyár van, meleg, ilyenkor vízpartra vágyik az ember, nem egy beépített, száraz és forró katlanba. A városlátogatások évszakai a tavasz és az ősz, akkor lehet többen jönnek majd ide is.

2023. júl. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Rómába, Bécsbe, Pozsonyba, Prágába stb mennek nyáron is, csak ide nem jönnének?
2023. júl. 24. 12:40
 4/30 anonim ***** válasza:
88%

Nem járok mostanában a város belsejében, de pont tegnap láttam három vadonatúj amatőr videót Budapestről. Ilyen kézben tartott telóval sétálós. Egy óra kb. a hosszuk. Az egyik nappali, kettő késő esti. Hát mozdulni alig lehet az utcákon, amerre jártak.

(Bazilika környéke, Váci {alsó és felső} utca és környéke, Duna-part, stb. Két hónapja voltam a Várban, és nagyon sokan voltak.

2023. júl. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
75%

Nem tök üres a Balaton, nem tudom honnan veszítek ezt a hazugságot.

Városlátogatásra meg lehet, hogy azért nem most jönnek, mert dög meleg van, ha egyáltalán igaz az, hogy alig láttál turistákat a Várban. Én kb. 1 hónapja voltam ott sétálgatni és akkor dugig volt külföldiekkel.

2023. júl. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
21%
Holtás.
2023. júl. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
98%
Múlt héten voltam a Balcsinál, láttam, hallottam külföldieket, Bp-en meg többen vannak már, mint magyar.
2023. júl. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
97%

Tegnap jöttünk haza Olaszországból.

Ott is pang minden, csak hétvégén jönnek le az olaszok a tengerpartra.

Eltűntek a lengyel, cseh, szlovák turisták, akikkel évekig tele volt a part.

De ugyanez van a Balatonon is, csak hétvégén vannak.

Szerintem már nincs pénzük az embereknek, és egyre drágább minden.

Egy gombóc fagyi például tavaly 1.2 euró volt , idén 2 euró.

2023. júl. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
54%
Annyira "üres" a Balaton, hogy ezen az élő csopaki felvételen az látszik, hogy ma hétfőn dugig van a strand. [link]
2023. júl. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
71%
Tegnap még az volt a baj, hogy egész nap járnak a helikopterek a főváros fölött, ma meg már hogy nincs turista? Furcsa ellentétek ezek.
2023. júl. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!