Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hová tűntek a turisták Magyaro...

Hová tűntek a turisták Magyarországról?

Figyelt kérdés

Balaton tök üres, Budapesten sincsenek annyian, még Pozsonyban is jóval több turistával találkoztam.


Hétvégén voltam a várban, volt pár csoportnyi turista, de nem egy átlag prágai látványosság mennyiségű.


Mi lehet ennek az oka szerintetek?


Az én szubjektív véleményem: Ár-értékarány. Drágaság van, cserébe gyenge minőséget kínál az ország, és ez szerintem minden téren igaz.


Balaton, oké, egy pocsolya, NDK-s korszakban még voltak külföldiek, de a balaton soundos drogozást kivéve minek jönnnének nyugati turisták a balatonhoz? Annyi pénzből eljutnak egzotikusabb/mediterrán helyekre, senki nem fogja a szabadságát erre a putrira pazarolni.


Na de Budapest? Azért csak egy "világváros", nemzetközi "szép városok" listáján általában szerepel, ha nem is a top 10ben.


Talán a kosz, mocsok? Talán a romani kultúrát megismerte az internet népe? Talán hogy omlanak szét a házak homlokzatai a turistaövezetekben?



2023. júl. 24. 12:23
1 2 3
 21/30 Kései Sirató ***** válasza:
92%

Kérdező, a Balatonhoz olyan turisták mennek, akiknek pontosan egy édes vizű tóra, tóparti nyaralásra van szükségük.

Az északi part fejlett, a déli part elmaradott, kivéve Balatonföldvárt.

Az északi parton a strandok 90 %-a felújított, modern vizesblokkokkal, rengeteg paddal, hintaággyal, nagyon sok büfével.

A déli part előnye legfeljebb az, hogy onnan nézve nagyon szép a naplemente, mert valóban olyan retró minden, amilyennek látod.


Aki nagy hullámokat, tiszta levegőt és gyönyörű tengert szeretne, nyilván egy tengerpartra megy, aki viszont hegyeket, az hegyekbe megy. Ne keverjük már a dolgokat, ne hasonlítsuk már össze más típusú földrajzi hellyel ezt a tavat, mert ez egy tó!

2023. júl. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
82%

Egy barátunk üzemeltet panziót az északi parton, de azon belül kevésbé frekventált helyen. Ő nem tapasztalt idén visszaesést. Nincs NER-es bekötöttsége, szóval nem ez az ok.

Én Pestre járok dolgozni, sok a külföldi lépten-nyomon. Főleg most hétvégén volt érezhető, nyilván a Forma-1 miatt is.


"Annyi pénzből eljutnak egzotikusabb/mediterrán helyekre, senki nem fogja a szabadságát erre a putrira pazarolni."

Nézd, én voltam többször mediterrán helyen, szép, de igazából nekem nem akkora élmény utazni 10-12 órát azért, hogy utána napokig feküdjek a tengerparton. Nekem egy szezonban 1-2 nap strandolás bőven elég. Megyünk le a Balatonra majd egy napra, de reggel lemegyünk, este hazajövünk. Régebben lementünk szállással több napra is, de az árak miatt most nekünk ez így elég is. Szerintem mások is így vannak, hogy ezen spórolnak, hogy csak lemennek és aznap vissza (már ha viszonylag közel laknak).

2023. júl. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
81%

A trópusokon senki sincs.

A Balatont és a környéket a politikus tette tönkre. A nagy G.

Csak szexmukas turizmus működik az egész Földön. Ők a célközönség ők vonzak.

2023. júl. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
86%
2-es: Mégis mi az a fenenagy idegengyűlölet, ami éri itt a külföldieket? Kicsit túltoltad a 444, hvg-t szerintem. Én rohadtul nem azt látom a részegen ordibáló, mindent összehugyozó, rollerrel piroson át száguldozó söpredék turistákon, hogy ők itt annyira meg lennének gyűlölve. Kb. le se szarja őket a rendőr/közteres, otthon visuont a gatyája is rámenne a pénzbírságra, ha ezt megengedné magának. Pont azért jönnek ide, mert itt nincs törvény, bármit megtehetnek.
2023. júl. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
21%
24# a zsidók szivatjak azokat
2023. júl. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
22%
Az utcán, utakon vannak inkább kevesebben. 🤷
2023. júl. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
97%

Ez csak egy kerdesnek alcazott fikazas.

Ma delutan setaltam a Deak tertol a Dunaig, rengeteg a turista,ugy kell kerulgetni oket. Ez egy keddi delutan..

2023. júl. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Kései Sirató ***** válasza:
23%
A potenciális turisták, akik inkább máshova mentek, unják már Orbán hülyeségeit. Szóval a kedves miniszterelnökünk megutáltatta velük Magyarországot.
2023. júl. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
29%

21# álmodik a nyomor.

Olyan fejlett a déli part , hogy olyant még nem láttam sehol a világon. Csak nincsenek munkahelyek a közeli városokban.

2023. júl. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
92%

#29


Hülyeséget írsz, ha komolyan gondolod, hogy fejlett a Balaton déli partja. Gondolom, még sohasem láttad élőben a Balatont.

2023. júl. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!