Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapesten melyik taxi visz...

Budapesten melyik taxi visz el a legolcsóbban (és nem ver át) a Keletitől a Váci útig?

Figyelt kérdés
Szombaton mennék, de azért nem tömegközlekedéssel, mert fontos, hogy 9:00 óra előtt már megérkezzek - légitársasághoz megyek interjúzni.

2013. jún. 24. 20:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Metróval is odaérnél, hiszen 5 percenként jár, és a kötött pályás jellege miatt nem kerülhet elé semmilyen akadály, mint egy taxi elé. Arról nem is beszélve, hogy sokkal olcsóbb. Szóval miért félsz a metrótól?
2013. jún. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Taxi Plus a legolcsóbb.
2013. jún. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Az Emirateshez megyek interjúzni, és elég lesz a vonaton zötykölődni fél hattól, plusz a metróról még át is kell szállni villamosra (az utvonalterv.hu szerint).


Visszafele már jó a metró is, de muszáj nagyon hamar odaérnem reggel.

2013. jún. 24. 20:54
 4/19 anonim ***** válasza:

Keleti tele van taxis hiénákkal, ezt remélem tudod ugye? Ezért csakis kizárólag telefonon rendelj taxit, nehogy beülj egy ott várakozó taxiba!

Taxi plus pl jó ötlet, talán ők a legolcsóbbak. Elég akkor hívni mikor beér a vonat mert kb 5 perc alatt ott lesz valamelyik kocsijuk.

Tényleg nagyon vigyázz a hiénákkal mert 2-3 szoros áron visznek.

2013. jún. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat hallottam az átverésekről, ezért is kérdeztem, de köszi!


Szóval akkor telefonon...

2013. jún. 24. 22:33
 6/19 anonim ***** válasza:

Igazából ilyen rövid távon túl nagy különbség nem lesz, bárkit is választasz. Mármint ha rendes társaságot hívsz telefonon. Taxis hiénák, akik egész nap ott várják a keletinél kit lehet lehúzni, azok persze jóval drágábbak, tényleg sokszoros áron visznek, volt erről egy index.hu-s videó is ahol letesztelték. De a kocsiról is megismered: ha valamelyik nagy társaság emblémája van a kocsin és persze őket rendelted telefonon akkor nem lesz gond. Plusz ha őt megkérdem, hogy kb. mennyibe fog kerülni, akkor előre meg tudja mondani. Na nem pontosan, mert az forgalom függő, de azért elég pontosan meg fogja tudni mondani, illetve akár telefonban is megmondják kb mennyire számíthatsz.


A hiénát egyszerű kiszűrni: mézes-mázos, ott van rögtön a keleti bejáratánál vagy akár vonatról leszállva már ott van és hirdeti magát. Ha megmondod hova mennél akkor nem mondja meg még körülbelül se mennyibe fog kerülni, csak hazudozik össze-vissza, de persze kedvesen. Ráadásul ha hozzá beülsz akkor lehet, hogy a metróval is gyorsabban odaérsz, mert körbevisz esetleg a fél városon, hogy addig is pörögjön a taxióra. Ja és persze az autóján semmiféle taxitársaság jelzése nincs.

2013. jún. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 ConnectCare ***** válasza:

Jah, hát aki az Emirateshez megy interjúra... :D


Sok sikert! ;)

2013. jún. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Olyan taxis nincs aki nem ver át. Mi telefonon hívtunk mégis átvert.
2013. jún. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Beszállás előtt kérdezd meg, hogy mennyi lesz az út ha sok, akkor keress magadnak másik taxit. Én mindig így szoktam és eddig még soha nem fizettem többet, mint amennyit mondtak indulás előtt. Ha úgy érzed mégis átvertek kérj számlát és később a taxitársaságnál tudsz reklamáni. (Ha nem nagyon akkar számlát adni akkor mond, hogy a munkahelyednek kell, mert munkaügyben vagy Budapesten és elszámolják neked).
2013. jún. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó. És azt honna tudja egy vidéki hogy amit a taxis mond az reális vagy irreális ár. Pl én nem tudom a távolságot és az utvonalat a keletitól a váci utcáig. Az csak a végén derül ki hogy mentünk 2 percet vagy 30 percet.
2013. jún. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!