Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapesten melyik taxi visz...

Budapesten melyik taxi visz el a legolcsóbban (és nem ver át) a Keletitől a Váci útig?

Figyelt kérdés
Szombaton mennék, de azért nem tömegközlekedéssel, mert fontos, hogy 9:00 óra előtt már megérkezzek - légitársasághoz megyek interjúzni.

2013. jún. 24. 20:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
? Mi ebben olyan nehéz? Ha sok akkor nem ül be ha neki megfelelő az ár akkor beül. Ha meg fontos a legolcsóbb ár, akkor előtte rákérdez a taxitársaságoknál telefonon vagy interneten, hogy tudja mennyi a reális ár ezért az útért..
2013. jún. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Telefonon rendelt taxi hogy verne már át?? Ez hülyeség. Figyeld hogy kapcsolja be az órát, a végén adjon blokkot és csak akkor fizess ha így csinálta. Ha úgy érzed túl sok akkor reklamálni kell a taxis cégnél. Ha valós a panasz akkor eléggé megszivja a sofőr, nyugi. Ezért amúgy nem is csinálnak ilyet.

Aki ilyet írt az valamit félreértett valószínűleg. Vagy ha igaz akkor lehet panaszt írni.

2013. jún. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Az utvonalterv.hu szerint a távolság kb. 4 km, az út normális körülmények között taxival 8 perc. Esetleg tudja v.ki, milyen szokott lenni a forgalom szombat reggel 8 körül?

Több társaságot is megnéztem (6-8 db), h milyen tarifával dolgoznak. Mindegyiknél kb. 1260 Ft-ra jött ki az ár.


Azt is néztem, hogy metróval hogy jutok el (még maradt a mostani tömbömből 3 jegyem). El kéne mennem a Deákig, onnan át a 3-asra, és a Nyugati pu.-nál le. Onnan viszont nem tudom, hogyan jutok el gyalog a Hiltonhoz (Váci út 1-3 a cím), mert irányokat nem rajzol.

Az út így 23 perc.


Ha elmagyaráznátok, hogy merre kell onnan sétálni, azt nagyon megköszönném (van a telefonomon GPS, de nem tudom, hogy működik-e netkapcsolat nélkül - még sosem használtam azt, azért nem tudom); és köszi, hogy ilyen sokan válaszoltatok már eddig is!

2013. jún. 25. 18:10
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszi, ConnectCare, jól jön most a biztatás, mert nagyon izgulok (és elég ritka, h elsőre felvegyenek, az átlagos siker-ráta a 2. és 3. alkalom szokott lenni, ahogy eddig olvastam fórumokon)! :)
2013. jún. 25. 18:12
 15/19 anonim ***** válasza:
Telefonon rendeltünk taxit, a taxis megkérdezte hogy bekapcsolja az órát vagy transzfer díjat számoljon. Azt mondta hogy nekünk jobban megéri ha transzferdíjat számol. Azt választottuk, de az eltelt időből és km-ből (utolag megnéztem) jobban jártunk volna órával.
2013. jún. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ja és előtte még a telefonon megkérdeztük mennyi lesz a díj, a diszpécser valami 2000 forintot mondott, beültünk a taxiba és mondtuk a sofőrnek (még elindulás előtt) hogy mit mondott a diszpécser azt mondta hogy biztos valami félreértés volt. Kb a dupláját fizettük.
2013. jún. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A nyugatitól a Hilton? Azt nagyon egyszerű megtalálni, lényegében csak az a fontos, hogy jó helyen gyere ki a metróból. (Ebben sajnos nem tudok segíteni, de valaki biztos tudja, annyi, hogy a Western felé indulj ne pedig a körút felé), aztán pedig alig pár 100 méter és már ott is vagy a Hiltonnál. Írd be a google maps:ba, a címet és magad is megtudod nézni, hog merre kell menni.
2013. jún. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"taxis megkérdezte hogy bekapcsolja az órát vagy transzfer díjat számoljon"


Jó, hát ez a te döntésed, bár csúnya dolog, hogy így befolyásol a taxis. De igazából előre nem biztos, hogy ő tudja. Mert ugye ha nagy dugó van, akkor meg a fix tarifa lett volna a jobb. Inkább az a sz@r, hogy nem lehet olyat, hogy a végén a kisebbiket fizeted.

Ilyen esetem már nekem is volt, de mondtam neki, hogy jó lesz az óra. Végül igazam is lett, párszáz forinttal kevesebbre jött ki, mint fix tarifával lett volna. Pedig még várakozás is volt benne egy kis általam kért útmegszakítás miatt.

2013. jún. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, gond nélkül odataláltam, és persze vissza is! :)
2013. júl. 1. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!